Poranna rozmowa Gazeta.pl z Włodzimierzem Czarzastym (30.10.2018)

Włodzimierz Czarzasty w porannej rozmowie Gazeta.pl zapewnił, że nie pojawiłby się na prezydenckich obchodach Święta Niepodległości. - Trudno chodzić na spotkania do łupieżcy i grabieżcy - mówił. Odniósł się też do niedawnych prób zawiązywania koalicji SLD z PiS w samorządzie.

W porannej rozmowie Gazeta.pl Piotr Maślak dopytywał szefa SLD Włodzimierza Czarzastego o sytuację w powiecie koneckim, gdzie radni z jego ugrupowania najpierw dogadali się z PiS ws. koalicji, a potem po jego interwencji: dwóch radnych zawieszono, a decyzję odwołano.

Jak przekonywał Włodzimierz Czarzasty, w takich sytuacjach, zwłaszcza po zapowiedziach, że SLD z PiS dogadywać się nie będzie, trzeba "być wiarygodnym". - Dwa dni pokazały, że mamy rację - wskazał, po czym się pochwalił:

SLD ma głównie elektorat antypisowski, z czego jestem dumny.

Pytany, czy nie lepiej, aby jego elektorat głosował "za czymś", odparł: - Mój elektorat jest za demokracją, a przeciwko PiS-owi.

To da się połączyć. Dodał też, że skupiono się na sprawie powiatu koneckiego, gdy, według jego wiedzy, w Białogardzie, Siemiatyczach czy Chełmie PSL dogaduje się z PiS, a w Toruniu rozmowy z partią Kaczyńskiego prowadzi Platforma Obywatelska.

Czarzasty o 11 listopada: Nie poszedłbym na spotkanie do łupieżcy i grabieżcy

Czarzasty powiedział też, że "na szczęście" nie dostał zaproszenia od prezydenta na marsz w 100-lecie niepodległości. - I tak bym nie poszedł, trudno chodzić na spotkania do łupieżcy i grabieżcy - stwierdził i zaznaczył, że nie "poszedłby w jednym z szeregu z ludźmi, którzy łamią konstytucję".

- To jest tak niekonsekwentne, to zaniechanie tak wielkiej rocznicy, nieumiejętność organizacji - wspomniał lider SLD, wytykając opieszałość prezydenta w sprawie 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Zapowiedział też, że jego ugrupowanie 100-lecie niepodległości uczci odsłonięciem pomnika Ignacego Daszyńskiego.

Więcej o:
Komentarze (136)
Czarzasty o SLD: "Mamy elektorat głównie antypisowski". Prezydenta nazywa "łupieżcą i grabieżcą"
Zaloguj się
 • ziggybam

  Oceniono 31 razy 17

  Plując na Czarzastego bo "komuch" bo "grupa trzymająca władzę" pamiętajcie, że do czasu gdy PO i centrum sceny politycznej dojrzało do powagi, to właśnie środowisko SLD było najbardziej proeuropejskim, najbardziej rozsądnym, wprawnym dyplomatycznie, umiarkowanym środowiskiem politycznym w Polsce, które było przeciwwagą dla burdelu prawicowego lat 90. Gdyby nie SLD i Kwaśniewski - Polska pod rządami Kaczorów, Rokitów, pięknych Mańków i innych artystów byłaby dużo mniej rozwinięta.

 • justas32

  Oceniono 39 razy 11

  Naród Polski czeka kiedy tą całą pisowską bandę sądy wtrącą do pierdla ...

 • donmarek

  Oceniono 18 razy 6

  Ale PiS-dzielskie trolle mają używanie. Widać żoliborski szczur nieco kasą sypnął.

 • krzysiozboj

  Oceniono 14 razy 4

  Co niektórzy mogli przegapić. Był kiedyś wywiad z Piekarską, wiceprzewodniczącą SLD. Zapytano ją o świetne relacje SLD z kościołem w czasie rządów SLD (by nie nazwać tego wchodzeniem kościołowi w tyłek), ta odpowiedziała z rozbrajającą szczerością - w tamtym czasie było to dla nas korzystne.
  Tow. Włodzimierzu, działacze SLD od zawsze przed oczami mieli wyłącznie profity dla siebie, nawet z Rydzykiem by bratni sojusz zawarli. Tu tylko pewna "niezręczność" powstała - do konfitur dopuszczono wyłącznie lokalnych działaczy SLD, centrala została olana. Ale tow Włodzimierzu, tak na pocieszenie, w tym dramacie nie jesteście sami, PSL podobne rozterki przechodzi.

 • pol733

  Oceniono 26 razy 4

  I mówi to facet z "grupy trzymającej władzę", przedstawiciel środowiska służalczego wobec bolszewickich okupantów powojennej Polski. Paradne.

 • as.pik

  Oceniono 24 razy 4

  Ach, Czarzasty mówiący o wiarygodności jest po prostu słodki. To jest najbardziej oślizły typ z całego oślizłego SLD. I on - który po aferze Rywina powinien zniknąć na zawsze z polityki - teraz wypłynął :)
  Coś to mówi o kondycji tego ugrupowania...

 • n29a

  Oceniono 3 razy 3

  Hm - nie żebym się z Włodkiem nie zgadzał w tej materii, ale takie publiczne ciskanie epitetami ma chyba swoją wagę procesową. Miejsce AD jest przed TS, ale nie za grabienie i łupienie będzie sądzony. O ile będzie, w co wątpię i chciałbym się mylić.

 • siwywaldi

  Oceniono 10 razy 2

  Czarzasty: "Mój elektorat jest za demokracją, a przeciwko PiS-owi."
  ======================================
  Słuszna uwaga, która tłumaczy wasze poparcie na krawędzi 5%.
  Macie dziś tyle, bo jakieś 2/3 waszego dawnego, tak silnego i aktywnego jeszcze w 2000 roku elektoratu, JUŻ DAWNO przejął PiS, czego przykładem jest choćby Piotrowicz.

  Więc z jednej strony jakoś się jeszcze trzymacie, tylko czy ta garstka najprzyzwoitszych, starych lewicowców wystarczy wam na dłużej? Bo jeżeli chodzi o mnie to mocno wątpię...

 • damtek

  Oceniono 6 razy 2

  Gdy szarańcza przyjdzie w gości, Każdy długo potem pości, A choć wszystko powykańcza, Nie nasyci się szarańcza

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX