Kosiniak-Kamysz bronił koalicji PiS z PSL. Po czym rzucił: PiS pluło nam w twarz przez miesiące

Władysław Kosiniak-Kamysz stwierdził, że przez ostatnie miesiące PiS "pluł w twarz" PSL-owi i Ludowcy "nie uwierzą" w to nagłe ocieplenie relacji. Musiał za to bronić się przed zarzutami, że PSL jednak w koalicję z PiS wchodzi.

Władysław Kosiniak-Kamysz, lider PSL, nie uniknął serii trudnych pytań o swoje ugrupowanie. W programie "Gość Piaseckiego" w TVN24 tematem przewodnim były jego zapowiedzi sprzed wyborów samorządowych, że Polskie Stronnictwo Ludowe nie wejdzie w żadne koalicje z Prawem i Sprawiedliwością.

Tymczasem np. w powiecie chełmskim działacze PSL weszli w koalicję z PiS.

- Mówiliśmy o poziomie politycznym, a to poziom regionalny, gdzie jest PiS w postaci liderów ogólnopolskim, gdzie próbuje się korumpować i wyciągać naszych radnych. Nie będziemy upolityczniać dziury w drodze - mówił Kosiniak-Kamysz, wspominając przy tym, że były też na szczeblu lokalnym przypadki koalicji PiS z PO.

Nie będziemy wprowadzać polityki do poziomu powiatowego, gminnego. (...). Dziura w drodze, chodnik, nie mają barw politycznych. Na poziomie politycznym nie wejdziemy w koalicję z PiS, bo jest to partia antysamorządowa

- kontynuował lider Ludowców i zapewnił, że na poziomie sejmików w żadne układy z PiS jego ugrupowanie nie wejdzie. Zagroził, że jeżeli jakikolwiek radny do sejmiku województwa z PSL spróbuje zrobić inaczej, to będzie to jego koniec w partii.

Kosiniak-Kamysz: PiS pluło nam w twarz przez ostatnie miesiące

Kosiniak-Kamysz odniósł się też do nagłej zmiany zdania Prawa i Sprawiedliwości w kwestii układania się z PSL w całym kraju. Jak ocenił, podczas kampanii do wyborów samorządowych to właśnie jego ugrupowanie było najostrzej atakowane przez partię rządzącą.

Przez ostatnie miesiące pluli nam w twarz, wylewali wiadro pomyj, a teraz chcą powiedzieć, że to plucie, to był padający deszcz? My w to nie uwierzymy

- wskazał Władysław Kosiniak-Kamysz.

Więcej o:
Komentarze (90)
Wybory samorządowe. Kosiniak-Kamysz o PiS: Pluli nam w twarz, nie uwierzymy
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 34 razy 24

  Panie Kosiniak to albo , albo , nie da się zjeść cukierka i mieć cukierka

 • and.reh

  Oceniono 8 razy 8

  PSL nic się nie zmieniło. Są łasi na pieniądze i na władzę. A najlepiej gdy robią to rodzinnie. Jak PIS (patrz KGHM).

 • Erta_s Den Akyord

  Oceniono 10 razy 8

  PSL zawsze tak postępuje, wchodzi w koalicję z tym kto ma władzę. Jak nazywa się kobietę (z całym szacunkiem dla kobiet) która daje temu kto zapłaci? Tak postępuje ta partia

 • sarna291

  Oceniono 7 razy 7

  Ot, cicho media, a jaki był wrzask gdy SLD z pisem w jakiejs pipidówie, gdy dwóch nominantow z sld głodni stanowisk poszli na służbę do pisu. Tutaj nie ma wyzwisk, epitetów, i hura na józia, bo to psl a nie ten chłopiec do bicia SLD

 • polak66maly

  Oceniono 13 razy 7

  panie Kosiniak, twarz ma sie tylko jedna. To nie PiSs mowi, ze pada deszcz, tylko wy, obrotowa partio.

 • polak_k.prawy

  Oceniono 6 razy 6

  PSL jest przeciw PIS-owi, ale też za. Żenujące zachowanie. Nie szanuję partii, dla której nie liczą się wartości, tylko stanowiska i pieniądze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX