Marek Jakubiak zapowiada założenie partii. "Paweł Kukiz nie musi do niej należeć"

Marek Jakubiak na antenie RMF FM powiedział sporo gorzkich słów pod adresem ruchu Kukiz'15 - stwierdził między innymi, że ugrupowanie "wegetuje". Zapowiedział też, że rozważa założenie własnej partii.

Marek Jakubiak był gościem Roberta Mazurka w RMF FM. Wypytywany o sytuację Kukiz'15 stwierdził, że "musi nastąpić reorganizacja".

Marek Jakubiak zapowiada własną partię

- Ja uważam, że trwanie w formie stowarzyszenia może być, ale jako pierwszy stopień do organizacji politycznej. Jako jedyny w Kukiz 15 mówię, że partia jest organizmem prawnym do prowadzenia polityki ogólnopolskiej. Jesteśmy ugrupowaniem ogólnopolitycznym. My zwyczajnie nie możemy biec za pociągiem, bo my nigdy pociągu nie dogonimy - powiedział.

Marek Jakubiak o nowej partii: "Czy to się Pawłowi Kukizowi podoba, czy nie"

Jakubiak miał na myśli przede wszystkim dotacje dla partii. - Proszę zobaczyć, jakie środki przeznaczono na kampanię wyborczą po obu stronach. Jak gonić? Jak porównywać można teraz ilość billboardów? Jak można mieć równe prawa w sytuacji, kiedy jedni mają pieniądze a drudzy ich nie mają? - mówił poseł Kukiz'15.

Na pytanie, czy założy swoją partię, Marek Jakubiak powiedział: - Rozważam taką sytuację, taki ruch. O nim mówię już od ponad dwóch lat. Dalej nie mogę patrzeć, jak wegetujemy jako ugrupowanie. Musimy zrobić krok do przodu. Muszę to powiedzieć, czy to się Pawłowi Kukizowi podoba, czy nie. Następnie przyznał wprost: - Trzeba założyć partię, Paweł Kukiz nie musi do niej należeć. Natomiast partia musi być wsparciem dla Kukiz'15. 

Deklaracja Jakubiaka, zdaje się, zaskoczyła nawet prowadzącego. - Odważna deklaracja - skwitował Mazurek.

Więcej o:
Komentarze (93)
Marek Jakubiak założy nową partię? "Paweł Kukiz nie musi do niej należeć"
Zaloguj się
 • grundol1

  Oceniono 31 razy 23

  Ciekawe, ten cebulak naprawdę myśli że zdobędzie jakiekolwiek poparcie bez celebryty Kukiza?

 • signum_t

  Oceniono 16 razy 16

  A tak się ładnie uzupełniali: producent i konsument...

 • signum_t

  Oceniono 13 razy 13

  No i dobrze, niech podzielą te 6 procent z Kukizem na pół i będzie ok.

 • horatio_valor

  Oceniono 19 razy 13

  Bardzo dobrze. Niech zakłada. Niech inni kukizowcy też swoje partie pozakładają. Niech ta koszmarna przygoda polskiej demokracji wreszcie się rozpłynie w niebycie.

 • antirussia81

  Oceniono 11 razy 11

  Idealną nazwą dla nowej partii będzie GRU - Jakubiak z kolegami na pewno jakoś kreatywnie ten skrót rozwinie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX