Wolne 12 listopada. Andrzej Duda zawetuje ustawę? Marszałek Senatu: Prezydent się waha

Czy 12 listopada będzie dniem wolnym od pracy? Okazuje się, że nie jest to do końca pewne. - Prezydent Andrzej Duda waha się, czy podpisać ustawę o dniu wolnym 12 listopada - oznajmił w Polsat News marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

W ubiegły poniedziałek posłowie zadecydowali, że 12 listopada będzie dniem wolnym od pracy i przyjęli z poprawkami ustawę o Święcie Narodowym z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Pomysłodawcy ustawy tłumaczyli, że dodatkowy dzień wolny miał pomóc Polakom w godnym świętowaniu tej uroczystości.

12 listopada nie będzie dniem wolnym od pracy? Prezydent może zawetować ustawę

Po tym, jak Sejm przyjął ustawę o Święcie Narodowym, słychać było liczne słowa krytyki dotyczące tego pomysłu. Poszkodowani poczuli się m.in. ludzie pracujący w handlu, ponieważ ustawa w pierwotnej formie wykluczała możliwość zakazu handlu 12 listopada 2018 roku.

Wielu osobom przeszkadzało także ekspresowe tempo pracy przy ustawie na dwa tygodnie przed rocznicą, o której było wiadomo od bardzo długiego czasu. Prezydent Andrzej Duda również ma wątpliwości co do tego, czy tak szybko przeforsowana ustawa jest dobrym pomysłem. I zastanawia się nad zawetowaniem ustawy.

Jak stwierdził w Polsat News marszałek Senatu Stanisław Karczewski, prezydent "waha się" w tej sprawie.

Prezydent Andrzej Duda waha się, czy podpisać ustawę o dniu wolnym 12 listopada - mówił Karczewski. Marszałek Senatu wskazał też, że ta ustawa mogła być procedowana wcześniej.

Przyznaję, że nie było doskonałe procedowanie tej ustawy. Trochę za późno, ale podjęliśmy taką decyzję. Można podejmować również takie szybkie decyzje

- powiedział.

Dzień wolny 12 listopada i ustawa o Święcie Narodowym. Co się stanie, jeśli prezydent powie "weto"?

Jeżeli prezydent Andrzej Duda nie przyjmie ustawy o Święcie Narodowym, Sejm może odrzucić jego weto większością kwalifikowaną 3/5 głosów w obecności minimum połowy ustawowej liczby posłów.

W praktyce jednak weto prezydenta prawie na pewno oznaczać będzie koniec ustawy o Święcie Narodowym 12 listopada, ponieważ opozycja jest zgodna co do tego, że nie jest to dobry pomysł - zarówno posłowie partii Kukiz'15, jak i Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej głosowali przeciwko przyjęciu tej ustawy.

Budka o wolnym 12 listopada: to będzie święto dla urzędników. PiS bierze odpowiedzialność za chaos

Więcej o:
Komentarze (102)
12 listopada. Andrzej Duda zawetuje ustawę? Stanisław Karczewski: Prezydent się waha
Zaloguj się
 • geomk

  Oceniono 40 razy 38

  "Prezydent poważnie się waha"
  Większość pełnometrażowych komedii nie zawiera w sobie tyle komizmu co to krótkie zdanie.

 • remo29

  Oceniono 37 razy 35

  Adrian, nie pitol, że się wahasz. Jeden telefon i pobiegniesz podpisać nawet jak będziesz w kiblu, nie podciągając gaci, uważaj tylko, żebyś się w nogawki nie zaplątał.

 • def11

  Oceniono 24 razy 24

  pan Adrian się waha, to szczyt niezależności :)

 • metaxo

  Oceniono 24 razy 22

  Śmieszne jest to, że agenci Putina organizują nam obchody 100 lecia Niepodległości. Polska PIS to państwo bardziej teoretyczne.

 • munaciello

  Oceniono 21 razy 21

  Adrian wciąż waha się: skorzystać z pióra czy długopisu?
  Stawiam na długoPiS.

 • top80

  Oceniono 17 razy 17

  A jak podpisywał ustawy nocą w ciągu kilku godzin to to bylo poważne ?

 • lechu_55

  Oceniono 20 razy 16

  kretyni z PiSu ! od 100 lat wiadomo było że 11 wypada w niedzielę !!! więc kretynizm do n-tej potęgi !

 • spam_box

  Oceniono 15 razy 15

  Podpisze bo to penis jest. Penis to taki ch uj, ino mientki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX