SLD wycofuje się z koalicji z PiS. Zawiesza radnych, którzy o niej zdecydowali

Lokalne media donosiły, że - mimo zapewnień szefa SLD - m.in. w powiecie koneckim ma dojść do koalicji SLD z PiS. W poniedziałek zareagowały władze partii. Koalicji jednak nie będzie.

Zapowiedzi przedwyborcze to często jedno, a rzeczywistość - drugie. Jeszcze przed wyborami samorządowymi Jarosław Kaczyński nie wykluczał, że Prawo i Sprawiedliwość mogłoby w niektórych miejscach w Polsce wejść w koalicję z Sojuszem Lewicy Demokratycznej. Włodzimierz Czarzasty, lider SLD stanowczo zaprzeczał.

Jednak - jak donosiły po wyborach lokalne media - w powiecie koneckim koalicja SLD z PiS stała się możliwa. "Echo Dnia" poinformowało, że w powiecie rządzić ma koalicja PiS z SLD i ugrupowaniem Kreatywna Jedność Powiatu Koneckiego.

Według radia PiK rozmowy koalicyjne były prowadzone także we Włocławku. Koalicji w tym mieście zaprzeczył już szef SLD w województwie kujawsko-pomorskim Ireneusz Nitkiewicz. 

Włodzimierz Czarzasty na poniedziałkowej konferencji prasowej zapowiedział, że nadal pozostaje w mocy postanowienie o niezawiązywaniu koalicji z PiS. Czarzasty poinformował o zawieszeniu 2 radnych, którzy decyzję o koalicji w powiecie koneckim podjęli. Lider SLD podziękował też za wszystkie głosy sprzeciwu. 

Więcej o:
Komentarze (307)
SLD wycofuje się z koalicji z PiS. Zawiesza radnych, którzy o niej zdecydowali
Zaloguj się
 • kertog123

  Oceniono 86 razy 54

  Panie Biedroń - czas na ruch !!! To ten moment - zrobic kongres założycielski, wyciągnąć z SLD troche młodych. Zaorać SLD i Razem i stworzyć partię na 10-12 % . Na wybory europejskie wspólnie z KO i PSL i bedziecie razem mieli 50%. Powtórzyć w parlamentarnych i po PISie zostanie tylko smród, po SLD tez co naszemu krajowi wyjdzie tylko na dobre

 • dihydrogen_monoxide

  Oceniono 43 razy 41

  Głosowałem na SLD odkąd uzyskałem prawa wyborcze ponad 20 lat temu, ale jeśli gdziekolwiek zawiążą koalicję z PiS, to prędzej sobie odetnę ręce niż oddam na nich kolejny głos.

 • krynolinka

  Oceniono 61 razy 39

  Nie ma się o co podniecać. Jakaś tam mała koalicyjka w pipidówie. Numeru z Ogórkiem i tak już nikt nie przebije.

 • mirarob

  Oceniono 43 razy 33

  jeśli to zrobią, to nikt z wiernego elektoratu na nich nie zagłosuje - myślę

 • cozabadziew

  Oceniono 31 razy 27

  Przyznam że nie sądziłem iż PIS jest w stanie z kimkolwiek się dogadać, a już zwłaszcza z SLD na które ich wyborcy plują od początku... Choć z drugiej strony ma to nawet sens... jedno i drugie to pozostałości po PZPR.

 • chi-neng

  Oceniono 23 razy 21

  Byłoby to NIE do wybaczenia, gdy SLD zaczeło się dogadywać z PiS:em. Myśle, ze to byłby ich koniec.
  Po cyrkach z Ogórkowa i innych, jedyną szansą na ich powrót jest współpraca z koalicja, w celu wyrugowania raz na zawsze z polityki, PiS:u.

 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 24 razy 20

  Idźcie na współpracę w sejmikach, a uzyskacie w wyborach parlamentarnych 2% i pies z kulawą nogą nie zwróci na was uwagi. A w następnych wyborach samorządowych będziecie tak skuteczni jak Kukiz15.

 • semigetuza

  Oceniono 36 razy 18

  Panie Czarzasty. Właśnie te matołki z Końskich "zaorały" SLD w wyborach parlamentarnych. Sztandar wyprowadzić. Wystawiliście młodą Jaruzelską na wabika, jednak sie rozumu nie nauczyliście i Wasze miejsce na śmietniku politycznym jest.
  "Ważne oświadczenie". Jesteście idiotami. Ci kolesie już powinni być wyrzuceni z SLD na zbity pyski!! Nie pojmujecie SLD-owskie durnie? I Ty, Panie Czarzasty, taki pyskaty i arogancki w swych publicznych wypowiedziach gardzących "przeciętnym wyborcą, tez nie pojmujesz? Że Wasi partyjni kolesie dla swoich małych zawszonych interesów /5 lat kasy i myk, na emeryturę/ w dziesiątkach tysięcy Polaków zabiliście nadzieję na zmianę? Że warto głosować tylko na PO i PiS, no, może jeszcze PSL, a reszta to głosy zmarnowane? Że te durnowate kolesie z Końskich na trwałe uszkodziły polska demokrację?
  Rzygać się chce na Was, jakie jeszcze ludzkie śmieci wypłyną w tej Waszej partii na wierzch? Kogo Wy tam w partii trzymacie, Czarzasty, jesteś figurant, czy masz realną władzę?
  Ma nosa Razem, że się z Wami związać nie chciała.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX