Beata Szydło podróżuje "jak premier", dwoma autami. Inni nie mają takich forów

"Beata Szydło jeździ jak premier" - pisze "Rzeczpospolita". Ostatnia kolizja aut SOP sprawiła, że zainteresowano się tym, dlaczego wicepremier ma ochronę na poziomie szefa rządu.

Wraz z wypadkiem rządowej kolumny w Imielinie z ubiegłego tygodnia, pojawiły się pytania, dlaczego wicepremier Beata Szydło nadal ma taką ochronę, jak w czasach, gdy była premierem. Bowiem - jak wskazuje "Rzeczpospolita" - Szydło porusza się dwoma samochodami ochronnymi, co jest nietypowe dla wicepremiera.

Kolizja kolumny rządowej z Beatą Szydło

W kolizji w Imielinie brały udział dwa auta: pancerne bmw (nim poruszała się Szydło) oraz audi, które uderzyło właśnie w bmw. Jak ujawnił portal tvn24.pl, za kierownicą auta siedział niedoświadczony funkcjonariusz Służby Ochrony Państwa (2 lata służby). Kierowca z SOP został ukarany mandatem w wysokości 220 zł.

Były oficer BOR: Beata Szydło jeździ jak premier w czasach PO-PSL

"Rzeczpospolita" wskazuje, że spośród trzech wicepremierów w rządzie PiS, tylko Beata Szydło ma "podwójną" ochronę. Jarosław Gowin i Piotr Gliński korzystają jedynie z rządowego auta z kierowcą. Skąd więc dodatkowy samochód dla byłej premier?

Tak jak jeździ dziś Beata Szydło, w czasach rządu PO–PSL poruszali się tylko premierzy, a Donald Tusk dodatkowo nie zgadzał się na używanie aut pancernych

- opowiadał "Rz" były oficer Biura Ochrony Rządu (zastąpionego przez SOP w tym roku). Natomiast dr Cezary Tatarczuk, także cytowany przez dziennik, wskazuje, że możliwe, że są powody, których nie zna opinia publiczna, by dawać Szydło dodatkową ochronę.

Więcej o:
Komentarze (183)
Kolizja rządowej kolumny w Imielinie. Beata Szydło jeździ dwoma autami, jak premier
Zaloguj się
 • kunwyscigowy

  Oceniono 78 razy 74

  BEACIA to nasz SKARB NARODOWY! to żywy pomnik wszystkich przywar polskich - pychy, prostactwa, zaściankowości, małostkowości, nietolerancji, zacofania, kołtuństwa, dewocji, zakłamania, tupetu, braku taktu, bezczelności, nepotyzmu i służalstwa

  Tak więc JEJ TO SIĘ PO PROSTU NALEŻY

 • andysie

  Oceniono 54 razy 52

  To jest tak jak wiocha dorwie się do koryta.

 • metaxo

  Oceniono 37 razy 35

  Te świnie są bezkarne. Czy ktoś jeszcze pamięta ten przekręt z umalowaniem obleśnej mordy Szydło za ponad 50 tyś zł.? Czy ktoś poszedł siedzieć?

 • dmarch1

  Oceniono 34 razy 32

  To podnosi jej poczucie wartosci. Nie ma w sobie nic innego co mogloby podniesc jej ego.

 • egonw3

  Oceniono 30 razy 28

  Właśnie rząd ograniczył możliwości odliczania samochodów do 150k PLN uznając, że przedsiębiorcy nie potrzebują droższych samochodów. Dlaczego więc Szydło jeździ droższymi?
  Rząd uznał też, że przejazd z pracy do domu to prywatny przejazd przedsiębiorcy i nie powinno się go wliczać do kosztów. Dlaczego więc pani Szydło jeździ do domu w kolumnie z ochroną, zamiast prywatnym samochodem albo PKSem?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX