11 listopada świętować będą wszyscy? Duda: Mam nadzieję, że Komorowski zmieni zdanie

- Niezależnie od poglądów zapraszam wszystkich do świętowania 100-lecia odzyskania niepodległości - powiedział w TVP prezydent Andrzej Duda. Zapewnił, że zależy mu na tym, aby tego dnia "wszyscy byli razem".

W programie "Gość Wiadomości" w TVP pojawił się wątek nadchodzącego Święta Niepodległości, w tym roku wyjątkowego - celebrowane będzie 100-lecie polskiej niepodległości. Jak podkreślał prezydent Andrzej Duda, "nie ma żadnych wątpliwości", że to "nie jest zwykły 11 listopada".

- Nie pierwszy raz wszystkich zapraszam bardzo serdecznie, wszystkich, polityków, niezależnie od poglądów - mówił prezydent. Pytany o to, czy m.in. reprezentanci opozycji lub byli prezydenci także otrzymali zaproszenia, odparł:

Oficjalne zaproszenia idą. Bardzo proszę, apeluję, zapraszam. To powinien być dzień całkowicie wolny od swarów, uczcijmy go.

Prowadzący Krzysztof Ziemiec wspomniał o wypowiedzi byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego, który w Radiu ZET, pytany o to, czy pojawi się na oficjalnych uroczystościach z okazji 11 listopada, odpowiedział:

Mam problem z uczestnictwem. I to bardzo poważny. Iść po to, żeby słuchać inwektyw, albo udawać, że nie słyszało się wcześniejszych inwektyw pod swoim adresem....To nie jest tak, że wczoraj były zdradzieckie mordy, drugi sort a teraz staniemy 11 listopada koło siebie a jutro znowu będziemy opluwani.

Andrzej Duda stwierdził wówczas: - Mam nadzieję, że prezydent Komorowski zmieni zdanie. 11 listopada ma w tym roku szczególny wymiar i bardzo by mi zależało, abyśmy byli wszyscy razem.

Więcej o:
Komentarze (238)
11 listopada - 100-lecie niepodległości. Andrzej Duda: Zapraszam wszystkich, niezależnie od poglądów
Zaloguj się
 • junk92508

  Oceniono 84 razy 60

  Duda i PiS łamią konstytucję i robią parę innych rzeczy tak jak to robiła Konfederacja Targowicka.

  Świętowanie z nimi 100 lecia niepodległości to jak naplucie na grób Kościuszce który właśnie po to by Polska miała konstytucję walczył ..

 • e-mucha.info

  Oceniono 70 razy 46

  Duda nie będziesz świętował razem z narodem, bo naród się od Ciebie odwrócił.
  Wiesz dlaczego.

 • 0ya

  Oceniono 35 razy 33

  "Mam nadzieję, że prezydent Komorowski zmieni zdanie. 11 listopada ma w tym roku szczególny wymiar i bardzo by mi zależało, abyśmy mogli znowu go opluć w uroczystej, oficjalnej oprawie."

 • dzakarta

  Oceniono 33 razy 31

  Człowiek honoru nie stanął by nigdy ob ok takiego Maliniaka czy potłuczonego "prezesika" !
  I święto narodowe nie ma tu nic do rzeczy. Byli prezydenci i premierzy nie powinni legitymizować uzurpatorów z P{IS-uaru.

 • rts44

  Oceniono 37 razy 29

  Duda to obłuda!Amen.Niech poklęczy w tym dniu a najlepiej niech sobie da spokój z tym scalaniem narodu.Suweren ma łamacza KONSTYTUCJI RP głęboko w dudzie

 • sector23

  Oceniono 47 razy 29

  Pan Żarówka najwyraźniej nie rozumie pewnego dysonansu jakościowego. Jego zaproszenie skierowane do prezydenta Komorowskiego, to ma się mniej więcej tak, jak zaproszenie profesora konserwatorium na osiemnastkę ruchadła leśnego, odbywającą się w ogródku działkowym na obrzeżach osiedla z wielkiej płyty i z tańcami przy dzwiękach disco polo serwowanego z przenosnego boombox-a.
  Chodzi przy okazji oczywiście o podreperowanie spadającej popularności i stworenie wrażenia pryklepania ewidentnych naruszeń konstytucji przez Adriana DudoPiSa

 • kaczyzmowi_stop

  Oceniono 34 razy 28

  Podejrzewam, że głównym punktem obchodów będzie orgazm na widok pomnika najgorszego prezydenta RP i brednie Macierewicza na temat wybuchu smoleńskiego, Porządni ludzie nie powinni uczestniczyć w żadnych uroczystościach, w których bierze udział pan Duda )i kler).Tak uważam.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX