Małgorzata Wassermann niczym Patryk Jaki. Pomyliła Kraków z Barceloną

Małgorzata Wassermann, która w wyborach na prezydenta Krakowa przeszła do drugiej tury, na Twitterze opublikowała zapowiedź walki ze smogiem. Problem w tym, że zilustrowała tweet zdjęciem podwórka... w Barcelonie.

Małgorzata Wassermann, która 4 listopada w drugiej turze zmierzy się z Jackiem Majchrowskim w walce o prezydenturę Krakowa, zaliczyła pewną wpadkę.

"Zapowiadam powrót do pełnej kwoty 100 proc. dofinansowania na wymianę pieców. Rozbuduję system świadczeń socjalnych dla osób najuboższych, z jasno określonymi wytycznymi ich przyznawania" - napisała polityk na Twitterze. I zamieściła przy tym zdjęcie podwórka. Ale nie krakowskiego, tylko z Barcelony...

Małgorzata Wassermann myli Kraków z Barceloną, Patryk Jaki - Warszawę z Pragą (w Czechach)

Wpadka przypomina stosunkowo niedawną sytuację z Warszawy. W kwietniu Patryk Jaki zamieścił na Twitterze spot, w którym zaatakował swojego głównego oponenta w wyścigu o urząd prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego.

Kandydat Zjednoczonej Prawicy opatrzył spot komentarzem: "Nie można dzielić warszawiaków. Nie ma znaczenia skąd pochodzisz". Stosunkowo amatorskie nagranie pełne było stockowych zdjęć stolicy, ale szczególnie jedno zwracało uwagę. Przedstawiało bowiem Pragę, ale nie warszawską, lecz czeską:

Kadr ze spotu Patryka Jakiego, most Barrandovski nad Wełtawą w PradzeKadr ze spotu Patryka Jakiego, most Barrandovski nad Wełtawą w Pradze Twitter/@PatrykJaki

Wybory samorządowe Kraków. Oficjalne wyniki. Majchrowski i Wassermann w drugiej turze

W I turze wyborów samorządowych najwięcej mieszkańców Krakowa postanowiło zagłosować na starającego się o reelekcję Jacka Majchrowskiego, którego kandydaturę poparły m.in. PO, Nowoczesna, SLD i PSL. Uzyskał on 45,84 proc. głosów.

Małgorzata Wassermann była druga z wynikiem 31,88 proc. Druga tura wyborów samorządowych w niedzielę 4 listopada.

Prezes PLL LOT Rafał Milczarski w porannej rozmowie Gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (185)
Małgorzata Wassermann niczym Patryk Jaki. Pomyliła Kraków z Barceloną
Zaloguj się
 • def11

  Oceniono 56 razy 50

  Może pani Wassermann nie dostała przekazu z centrali na prezydenta jakiego miasta kandyduje ?

 • lilo150

  Oceniono 51 razy 45

  trumniana lady :D

 • chi-neng

  Oceniono 51 razy 43

  Dlaczego nie jestem zdziwiona?
  Zalgane jest to cale towarzystwo...sluzace unizenie zwyklemu poslowi na Nowogrodzkiej.

  Pozdrowienia od

  Carycy Katrzyny Wielkiej

 • mcguirre

  Oceniono 41 razy 39

  Czepiacie się. Podwórko jak podwórko. Dobrze, że zamku Windsor nie wrzuciła albo smoka Tabalugi :)

 • gg7887

  Oceniono 37 razy 29

  Franca wybiła się na śmierci tatusia, dosyć wyciągnęła z kasy państwowej tych niby odszkodowań i zadośćuczynień. Zwykła oszustka teraz chce kraść jako prezydent Krakowa. Won do chlewu świnio

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX