Rafał Trzaskowski: Nie będę udawał, że Patryk Jaki jest politykiem, którego cenię

Rafał Trzaskowski w "Wydarzeniach i Opiniach" w Polsat News mówił, że nie wycofa się z zarządu Platformy Obywatelskiej. Oceniał też Patryka Jakiego. - Nie lubię takiego stylu uprawiania polityki, który pozbawiony jest wiarygodności - mówił przyszły prezydent Warszawy.

Rafał Trzaskowski, prezydent elekt Warszawy, był gościem Bogdana Rymanowskiego w programie "Wydarzenia i Opinie" w Polsat News. Pytany był m.in. o to, czy po wyborach wycofa się z zarządu Platformy Obywatelskiej.

- Dlaczego miałbym się wycofać? Nie wstydzę się swojej partii - odparł Trzaskowski. - Nie zmieniam co chwilę zdania. Nie wstydzę się tego, że jestem politykiem PO i KO - dodał.

Rafał Trzaskowski: Nie będę jednak udawał, że Patryk Jaki jest politykiem, którego cenię

Podczas debaty przed wyborami Patryk Jaki zapowiedział, że zrezygnuje z członkostwa w Solidarnej Polsce. Zaproponował, aby kandydat PO zrobił to samo. Miałoby to zapewnić w Warszawie bezpartyjną prezydenturę. Trzaskowski odpowiedział wtedy, że nie ma problemu ze swoją legitymacją partyjną.

Rymanowski pytał też polityka o jego głównego rywala. - Mogę go pochwalić za bardzo ciężką pracę - mówił Trzaskowski. - Gdyby Patryk Jaki powiedział mi o jakichś nieprawidłowościach, to na pewno bym go posłuchał. Nie będę jednak udawał, że Patryk Jaki jest politykiem, którego cenię, bo nie lubię takiego stylu uprawiania polityki. Takiego, który pozbawiony jest wiarygodności, ludzi, którzy cały czas zmieniają zdanie - dodał Rafał Trzaskowski.

Wybory samorządowe Warszawa. Rafał Trzaskowski pobił rekord

Wybory samorządowe 2018 w Warszawie bezapelacyjnie wygrał Rafał Trzaskowski. Sondaże exit poll dawały mu 54 proc. głosów, ale oficjalne wyniki to 56,67 proc. poparcia. Tym samym kandydat Koalicji Obywatelskiej został nowym prezydentem stolicy już w pierwszej turze. Pobił też rekord - głosowało na niego ponad pół miliona wyborców. Najbliżej tego wyniku była ustępująca prezydent miasta w drugiej turze wyborów w 2006 r., ale dostała "tylko" nieco ponad 374 tys. głosów.

Prezes LOT-u: klęknąłem przed panią Żelazik, bo jestem dżentelmenem

Więcej o:
Komentarze (105)
Rafał Trzaskowski: Nie będę udawał, że Patryk Jaki jest politykiem, którego cenię
Zaloguj się
 • pysio62

  Oceniono 54 razy 32

  To jest oczywiste, ze zaden patriotycznie nastawiony i uczciwy Polak nie moze cenic takiego osobnika jak Patryk Hatakumba Jaki. Warszawa i Warszawiacy, KO i Trzaskowski pokazali Kaczynskiemu, PIS-owcom i PIS-opodobnym ich miejsce w szeregu, ale to jest dopiero poczatek odsuwania od wladzy Kaczynskiego, Dudy i PIS-u.

 • pan.szklanka

  Oceniono 45 razy 27

  Minutę po zamknięciu lokali nawet pisiory przestały udawać, że cenią Jakiego. Może poza Karczewskim, któremu zapomnieli powiedzieć.

 • stenrw

  Oceniono 36 razy 26

  "Podczas debaty przed wyborami Patryk Jaki zapowiedział, że zrezygnuje z członkostwa w Solidarnej Polsce. Zaproponował, aby kandydat PO zrobił to samo."

  O ile wiem Trzaskowski również zrezygnował z członkostwa w Solidarnej Polsce i to jeszcze przed jej powstaniem...

 • za_miske_ryzu

  Oceniono 33 razy 23

  Ja tylko bardzo prosze pana Jakiego, zeby nie rezygnowal z Komisji Reprywatyzacyjnej, w ktorej tak dobrze mu dotad szlo. Takie przypadki jak Srebrna, Nabielaka, czy 196 innych kamienic przekazanych do 2005 roku, w dalszym ciagu przeciez czekaja na wyjasnienie, a pan Jaki jako bezpartyjny fachowiec na pewno nie bedzie mial problemow, zeby je szybko rozliczyc.

 • sztucznypolak

  Oceniono 41 razy 17

  Cieszy mnie, ze Warszawiacy sie zmobilizowali.
  A o Jakim proponuje juz nic nie mowic. On jest nikim.

 • marywil2012

  Oceniono 24 razy 16

  czy mi się tylko wydaje, że pisowskie trolle nie mogą pogodzić się wyborem suwerena?
  Co za problem: swoim zwyczajem niech prezes postraszy i zagrozi więzieniem i poobraża. To zawsze działało patriotycznie na wyborców!

 • aronia0

  Oceniono 20 razy 12

  Przeciez z gory bylo wiadomo, ze w Warszawie takie takie NIC jak Jaki nie ma szans. Warszawa to nie zapyziale Podkarpacie czy inne Podlasie.

 • stef0909

  Oceniono 20 razy 10

  Brawo prezydent!!! gonić szczawia!!!

 • vomitorium1

  Oceniono 17 razy 9

  "Nie będę udawał, że Patryk Jaki jest politykiem, którego cenię"
  i to trzaskowski
  może powiedzieć "z głowy"
  (w pięciu
  językach obcych)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX