Gdańsk. Kto zostanie prezydentem ? Adamowicz kontra Płażyński w II turze [SONDAŻ]

Kto wygra II turę wyborów samorządowych w Gdańsku? 4 listopada gdańszczanie wybiorą prezydenta miasta - zostanie nim urzędujący prezydent Paweł Adamowicz lub kandydat PiS Kacper Płażyński. Według sondażu IBRiS na zlecenie Radia Zet i "Rzeczpospolitej" Adamowicz ma duże szanse na reelekcje.

Prezentujemy wyniki najnowszego sondażu wyborczego, przeprowadzonego przez IBRiS, który pokazuje, kto ma większą szansę na wygraną.

Sondaż. Kto zostanie prezydentem Gdańska? Paweł Adamowicz na prowadzeniu

W II turze wyborów w Gdańsku wygra Paweł Adamowicz - tak wynika z najnowszego sondażu wyborczego, który na zlecenie Radia Zet i "Rzeczpospolitej" przeprowadził Instytut Badań Rynkowych i Społecznych.

Urzędujący prezydent Gdańska, czyli starający się o reelekcję Paweł Adamowicz może liczyć na poparcie 56,7 proc. badanych. Z badania wynika, że Paweł Adamowicz przejmie znaczną część elektoratu Jarosława Wałęsy. Przypomnijmy, że kandydat Koalicji Obywatelskiej po przegranej w I turze wyborów poparł Adamowicza i zachęcił swoich wyborców do oddania głosu na urzędującego prezydenta Gdańska.

II tura wyborów w Gdańsku. Kacper Płażyński na straconej pozycji?

Według danych ze wspomnianego sondażu, drugi kandydat na prezydenta Gdańska, czyli Kacper Płażyński wspierany przez partię Prawo i Sprawiedliwość może otrzymać niecałe 40 proc. głosów. 4 procent badanych mieszkańców Gdańska powiedziało, że nie wie, czy weźmie udział w II turze wyborów samorządowych. 

Przypomnijmy, że Paweł Adamowicz zdobył najwięcej głosów w I turze tegorocznych wyborów. Poparło go 36,97 mieszkańców Gdańska. Kacper Płażyński zdobył 29,68 proc. głosów, z kolei Jarosław Wałęsa - 27,77 proc. głosów.

Prof. Bugaj: PiS wykonuje skok na władzę. To jest wojsko zaciężne zorientowane na łupy i na żołd

Więcej o:
Komentarze (32)
Gdańsk. Kto zostanie prezydentem ? Adamowicz kontra Płażyński w II turze [SONDAŻ]
Zaloguj się
 • zazwyczaj_nieomylny

  Oceniono 22 razy 14

  Samo bycie synem polityka, który zginął w Smoleńsku nie wydaje się jednak wystarczającą legitymacją do bycia prezydentem. Może jednak warto by było gdzieś w życiu popracować, a potem walczyć o prezydenturę.

 • pysio62

  Oceniono 25 razy 13

  Adamowicz ma duze zaslugi dla Gdanska, ale w tej konkretnej sytuascji, dzisiaj, lepszym kantydatem byl Walesa, ale to juz historia. Nalezy poprzez masowo Adamowicza, Plazynski jest marionetka Kaczynskiego i PIS-u, i nie ma zadnych kwalifikacji, kompetencji, doswiadczenia ani nawet charyzmy zeby pelnic ta funkcje.

 • plastikpiokio

  Oceniono 27 razy 11

  a płażynski to ten co zgarnął ogromną kasę i teraz swieci znicze tatusiowi na grobie ?????---jednak smolensk tylu pogrzebał a tysiącom dał nowe DOSTATNIE życie.

 • next-mcgyver2

  Oceniono 11 razy 9

  Płażyński jedzie na nazwisku i jest mało pisowaty. Dlatego w przeciwieństwie do Jaworskiego, który przegrał u nas trzy razy, trochę osób może się na to nabrać.
  Ale nie na tyle, by wygrał. Rozsądek u nas zwycięży.

 • hunter4

  Oceniono 12 razy 8

  popatrzcie na gdansk i powidzcie jaka jest zsluga pis plazynskich kaczysnkich w dzisiejszym wygadzie, poniekad to tyczy sie calejpolski

 • jjj68

  Oceniono 11 razy 7

  Nie narzekajcie tam w Gdańsku. Ten wasz ptyś chociaż nie jeździ autem na opolskich blachach.
  Warszawiak.

 • andrew1507

  Oceniono 16 razy 6

  Krótki plan wyborczy.
  1.Karczujemy PiS w każdych wyborach do dna, aby zdobyć większość konstytucyjną.
  2.Natychmiast po wyborach przeprowadzamy de-pisyzacje włącznie z delegalizacja PiS, ONR ma, rozgłośni i telewizji agenturalnych (Radio Maryja, Telewizja Trwam, PR, TVPiS)
  3. Powołujemy natychmiast tymczasową konstytuantę, aby zapobiec jakimkolwiek próbom obalenia ustroju demokratycznego państwa prawa.
  4. Powodujemy pilny rozdział państwa i KK z wyprowadzeniem religii ze szkol i wypowiedzeniem konkordatu z Watykanem
  5. Nowa Konstytucja z referendum
  6. Wprowadzenie Euro z referendum

 • andrew1507

  Oceniono 15 razy 5

  Idiotyczne plany notabli PiS : przekop mierzei wiślanej, centralny port lotniczy, nowe tamy na Wiśle,...
  To może kosztować setki miliardów złotych a tu nie ma funduszy na walkę ze smogiem, dofinansowanie zielonych żródeł energii elektrycznej, dofinansowanie opieki i służby zdrowia, szkolnictwo,....
  Smog nas zabija tu i teraz. Seniorzy, nasze dzieci i wnuki są ofiarami zaniedbania PiS i jego rządu, kompletny brak zrozumienia powagi sytuacji.
  Czekam z utęsknieniem na pilny upadek kaczyzmu z uwagi na przyszłość dzieci i wnuków.
  Zróbmy wszystko aby pozbyć się pismafii w demokratyczny sposób w wyborach i nie pozwómy na ich fałszowanie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX