Wybory samorządowe 2018. Ojciec prezydenta Andrzeja Dudy bije rekord z 2014 r. Świetny wynik

Ojciec prezydenta prof. Jan Duda ponownie wybrany na radnego sejmiku wojewódzkiego. Nie dość, że zagłosowało na niego ponad dwa razy więcej osób niż 4 lata temu, to zanotował drugi wynik w całym województwie.

Prezydent Andrzej Duda nie ma ostatnio najlepszej prasy, głównie za sprawą słów o "zakazywaniu zwykłych żarówek" przez Unię Europejską. Inaczej jest w przypadku ojca prezydenta - prof. Jana Tadeusza Dudy, który może mówić o sporym sukcesie.

Jan Duda już w wyborach samorządowych w 2014 roku dostał się do sejmiku z list PiS, ale wówczas uzyskał 27 344 głosów, notując najlepszy wynik wśród wszystkich kandydatów tej partii. W tym roku jednak jeszcze bardziej "podkręcił" wynik.

Duda-senior w wyborach samorządowych w 2018 roku zdobył aż 56 763 głosów - ponad dwa razy więcej niż w 2014. To jednak zbyt mało, aby mówić o 1. miejscu - rekordzistką na małopolskich litach jest Anna Pieczarka, którą wskazało ponad 72 tys. wyborców. Warto też wspomnieć, że to właśnie Jan Duda otwierał listy PiS w Małopolsce, był jedynką w tym województwie.

Generalnie - wynik PiS w Małopolsce jest na pewno zadowalający dla partii Jarosława Kaczyńskiego. Prawo i Sprawiedliwość wzięło szturmem sejmik wojewódzki i wprowadziło 24 radnych, zapewniając sobie samodzielną większość. Tym samym odbiło go z rąk dotychczas rządzącej koalicji PO-PSL.

Wyniki wyborów samorządowych - sejmiki

Tak przedstawia się podział mandatów do sejmików wojewódzkich. W skali kraju wybrano 552 radnych wojewódzkich, z czego 254 mandatów przypadło PiS, 194 - Koalicji Obywatelskiej, 70 - Polskiemu Stronnictwu Ludowemu.

Oprócz tego swoich radnych w sejmikach będą mieć: Bezpartyjni Samorządowcy (15 mandatów), SLD Lewica Razem (11), Mniejszość Niemiecka (5), komitet "Z Dutkiewiczem dla Dolnego Śląska" (2) i komitet "Projekt Świętokrzyskie Bogdana Wenty" (1).

embed
Więcej o:
Komentarze (160)
Wybory samorządowe 2018. Ojciec prezydenta prof. Jan Duda wybrany do sejmiku województwa małopolskiego
Zaloguj się
 • tygrys102

  Oceniono 56 razy 48

  naród jednak bardzo głupi...takie trepa dos ejmiku...oj, narodzie...jesteś jednak prymitywny

 • c.t.k

  Oceniono 44 razy 36

  Ta mapa przypomina mi te historyczne,na których pokazywano terytorium Polski zajmowane przez najeźdźców ze wschodu:)

 • taunus68

  Oceniono 43 razy 35

  Jak wybrali sobie Krakusy takie tęgie głowy to teraz małopolska będzie mlekiem i budyniem płynąca...

 • laerke

  Oceniono 43 razy 33

  Jeszcze jeden kato-budyn? Nie do zniesienia !!

 • mcguirre

  Oceniono 38 razy 32

  Była metoda na wnuczka, jest metoda na synka. Mam nadzieje, że ta druga także za jakiś czas będzie ścigana z urzędu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX