Donald Tusk: Jeden wynik tych wyborów jest dla mnie oczywisty

Wyniki wyborów skomentował szef Rady Europejskiej. - Jeden wynik jest dla mnie oczywisty. Wybory pokazały, że nikt nie ma władzy, która upoważniałaby go do naruszania czy łamania zasad - mówił Donald Tusk dziennikarzom.

Wyniki wyborów samorządowych 2018 skomentował Donald Tusk, przewodniczący Rady Europejskiej. - Kto wygrał wybory, to pytanie do PKW oczywiście. Jeden wynik tych wyborów jest dla mnie oczywisty. Rządzący dzisiaj w Polsce nie powinni podejmować decyzji, tak jakby mieli 100 lub 90 proc. - zaznaczył.

W rozmowie z dziennikarzami, jak cytuje 300polityka.pl, podkreślał, że "szczególnie  kiedy rozpoczęła się rozprawa z polskim sądownictwem, rządzący powoływali się na wolę suwerena, czyli ogółu wyborców. Kiedy omijali lub lekceważyli Konstytucję też sprawiali wrażeni przekonanych, że mają 100 proc. poparcia dla tych działań".

Wyniki wyborów samorządowych 2018. Donald Tusk zadowolony

Te wybory pokazały jedno. Że Polacy, co zupełnie zrozumiałe w demokracji, są podzieleni w swoich opiniach. Że nikt nie ma takiej władzy w Polsce, która upoważniałaby go do naruszania czy łamania zasad i reguł przyjętych kiedyś przez większość Polaków

- mówił były premier.

Tusk dodał, że jest bardzo zadowolony z wyniku wyborów "przyjaciół". - Tak zupełnie po ludzku. Rzeczywiście bardzo się ucieszyłem z wyników w Łodzi i Warszawie. Również dlatego że przyjaźnię się z wygranymi w tych wyborach od lat i mam do nich pełne zaufanie - dodał polityk.

Budka o słowach Dudy ws. żarówek: nie tęsknię za PRL-em

Więcej o:
Komentarze (180)
Donald Tusk: Jeden wynik tych wyborów jest dla mnie oczywisty
Zaloguj się
 • pablo_spear

  Oceniono 88 razy 66

  Donald wracaj i rozpedz ta cholote! Niech normalnosc powroci to Polski!

 • ucan2

  Oceniono 71 razy 57

  PiS to emanacja polskiego kleru - rozpasany, ksenofobiczny, kołtuński, cyniczny, żądny władzy, zakłamany i jeszcze 28 innych epitetów.

 • def11

  Oceniono 47 razy 31

  ale kulawy zbawca narodu uważa inaczej, a jak w szkole partia przepychała z klasy do klasy, to i teraz 19% może robić za 100, czy 90 %.

 • kotprezesa

  Oceniono 39 razy 23

  PiSSowsko-kremlowskie szambo znowu wybija.

 • swiroslaw_zbawiciel

  Oceniono 50 razy 22

  To dopiero początek spuszczania łomotu pisiorom :)
  Przed nami rok 2019.

 • damtek

  Oceniono 42 razy 22

  Teraz wybory do Europy..
  Żadnych Legutków , Poręb, Czarneckich..i...na pewno NIE powiatowa..!!
  Jan Howah/twitter

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX