Wyniki wyborów. Kiedy oficjalne dane? PKW: Trzeba będzie poczekać do 15, 16, a nawet 17.

W środę o godz. 15 odbędzie się konferencja Państwowej Komisji Wyborczej, planowana wcześniej na godz. 12. Możliwe, że wtedy poznamy już oficjalne wyniki wyborów samorządowych z terenu całego kraju. A może poznamy je później.

Konferencja Państwowej Komisji Wyborczej, początkowo zaplanowana na godz. 12 odbędzie się o godz. 15. Czy już wtedy poznamy oficjalne wyniki wyborów?

We wtorek PKW informowała, że komisja poda wyniki, kiedy tylko będzie mogła, nawet w nocy. Choć Wojciech Hermeliński nie był w stanie wskazać, kiedy dokładnie PKW poda wyniki, powiedział: Operujemy raczej godzinami niż dniami.

Cytowany przez Polską Agencję Prasową Hermeliński przekazał, że prawdopodobnym jest, że na podanie końcowych wyników wyborów trzeba będzie poczekać do godzin 15, 16, a nawet 17.

Oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Kiedy je poznamy?

- Liczyliśmy pierwotnie, przed styczniowymi zmianami Kodeksu wyborczego, że być może uda się nam już w poniedziałek po południu, wieczorem podać wyniki. To raczej można wykluczyć. Wtorek, środa... Nie chce mówić, że czwartek, bo to może za daleko bym poszedł, ale uprzedzamy, że to jednak trochę potrwa. Im będzie szybciej, tym większa niespodzianka -  mówił wcześniej przewodniczący PKW w "Wiadomościach".

Borys Budka w porannej rozmowie Gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (21)
Wyniki wyborów. Kiedy oficjalne dane? PKW: Trzeba będzie poczekać do 15, 16 a nawet 17.
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 8 razy 4

  Knajpa "bezpartyjnego" jeszcze działa? Czy już zwinęli samowary po tak spektakularnym sukcesie Patryczka?

 • kater-11

  Oceniono 3 razy 3

  PiS będzie chciał unieważnienia wyborów i wprowadzenia zarządów komisarycznych. No to spotkamy się na ulicach pod waszymi biurami. Oczywiście naślą na nas nazistów z zielonymi opaskami na przedramieniu z bronią od Wojsk Terytorialnych . Naziści marzą o rozlewie krwi bo przegrali wybory.

 • ldzm

  Oceniono 3 razy 3

  A może już czas wprowadzić w proces wyborczy jakieś elementy technologii XXIw.? Długopis i kartka są fajne, ale nie w takiej skali...

 • stanislaw.sk

  Oceniono 3 razy 3

  @bellum-omnium-contra-omnes
  ==========================
  I prefer the sign: "No entry", to the one that says: "No exit".
  S.J. Lec

 • inz.morszczuk

  Oceniono 4 razy 2

  PIS-owscy "specjaliści od siedmiu boleści" - poseł Szraiber i ten drugi z bródką wysmażyli taki Kodeks Wyborczy, że jest nie tylko 2-razy drożej, ale jeszcze wielokrotnie trudniej (więcej pomyłek) i pewnie będzie dłużej niż poprzednio.
  Kolejny popisowy numer "dobrej zmiany".

 • Donald Duck

  0

  To straszne, że istnieje faktyczne ryzyko fałszerstw wyborczych przez PIS. Żałuję, że nie istnieje armia europejska, która mogłaby przywrócić ład konstytucyjny w RP. Polskość to jednak nienormalność. Tusk miał rację. Niestety nie przygotował państwa na rządy faszystów.

 • dojcze_kabana

  Oceniono 6 razy 0

  Czy może mi ktoś wytłumaczyć co się dzieje? Czy są komisje które nadal liczą? A może odbywa się właśnie targ, bo zielone ludziki i ich książe tracą Mazowsze?

 • snooka

  Oceniono 3 razy -3

  PSL finalnie skończył z 12%, czyli połową dotychczasowego stanu posiadania. Czyli za rok w nowym sejmie KO będzie miała zdolność koalicyjną jedynie z Mniejszością Niemiecką :-)

 • stefan99999

  Oceniono 4 razy -4

  To są jaja!

  Koniec drugiej dekady XXI wieku, a głosowanie i liczenie głosów jak za króla Ćwieczka.
  W dobie smartfonów i elektronicznej autoryzacji i weryfikacji danych, skreślanie krzyżyka długopisem, to jakiś absurd.
  Czekanie 3 doby na wynik wyborów to ponury żart.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX