Wolne 12 listopada. Opozycja drwi z pomysłu PiS. "Czy to wiejskie wesele, że ma tydzień trwać?"

12 listopada 2018 r. będzie dniem wolnym od pracy. W nocy Sejm przyjął projekt ustawy w tej sprawie. Opozycja była przeciw. - Czy to jest wiejskie wesele, że ma tydzień trwać? - drwił Ryszard Petru.

Z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości poniedziałek 12 listopada 2018 r. będzie dniem wolnym od pracy. Projekt ustawy ustanawiający to święto w środę tuż po północy przyjął Sejm.

Za projektem głosowało 233 posłów, 105 było przeciw, a 77 wstrzymało się od głosu. Przeciwko opowiedzieli się przedstawiciele opozycji - Nowoczesnej i Kukiz '15. Członkowie klubu PO w większości wstrzymali się od głosu, część głosowała przeciw.

Wolne 12 listopada. W tym roku będzie długi weekend

Parlamentarzyści najpierw nie przyjęli wniosku o odrzuceniu ustawy w pierwszym czytaniu i następnie ekspresowo przystąpili do drugiego czytania. Przyjęli też trzy poprawki, które m.in. zakładają, że 12 listopada będą działać publiczne szpitale, ambulatoria i apteki - informuje Next.gazeta.pl.

Pomysłodawcą dnia wolnego 12 listopada jest Paweł Zalewski, radny Prawa i Sprawiedliwości z warszawskiej Pragi-Południe. W dzienniku  "Gazeta Polska Codziennie" Zalewski tłumaczył kilka dni temu, że chciałby, aby "wszyscy Polacy mogli osobiście odczuć to wielkie święto" 11 listopada.

Długi weekend w listopadzie. Poniedziałek bez zakazu handlu

Co ciekawe, w poniedziałek 12 listopada nie będzie obowiązywał zakaz handlu.

- Czy to jest wiejskie wesele, że ma tydzień trwać? - drwił Ryszard Petru (Liberalno-Społeczni). - Chcecie dłużej świętować, to weźcie urlop! Co z operacjami oraz rozprawami w sądach? - pytali członkowie opozycji.

Ich zdaniem jeden dzień wolny kosztuje gospodarkę 7 mld zł. - Za cudze pieniądze kupujecie sobie przychylność w drugich turach. Święto plus - grzmieli posłowie.

12 listopada wolny od pracy. "Koalicja antypatriotyczna. Jak zwykle"

- Zostawmy coś konkretnego dla następnych pokoleń, a nie leżenie bykiem i papierosów palenie - mówił Marek Jakubiak z Kukiz '15. Jego kolega z klubu Paweł Grabowski pytał: Co na ten projekt powiedziałby marszałek Piłsudski? Albo Roman Dmowski? Czy od leżenia i robienia sobie wolnego dnia odbudowalibyśmy Polskę?

"Prawo i Sprawiedliwość proponuje dzień wolny od pracy 12 XI. PO, Nowoczesna, PSL i Kukiz są przeciw. Koalicja antypatriotyczna. Jak zwykle" - skomentował Ryszard Terlecki.

Teraz ustawą zajmie się Senat. Będzie nad nią procedował już w środę.

Więcej o:
Komentarze (185)
Wolne 12 listopada. Sejm ekspresowo przyjął projekt ustawy. Opozycja: Święto plus
Zaloguj się
 • puuchatek

  Oceniono 46 razy 38

  "Koalicja antypatriotyczna. Jak zwykle" - skomentował Ryszard Terlecki.

  No jasne, panie Terlecki, przecież wiadomo, że patriotyzm polega na leżeniu do góry brzuchem.

  Kolejny kandydat do nieustającego PiSowskiego konkursu na najgłupszą wypowiedź miesiąca.

 • mariuszg2

  Oceniono 30 razy 28

  nie. To rocznica, okrągła 56 rocznica premiery filmu "O dwóch takich co ukradli księżyc"

 • ssaassaa

  Oceniono 32 razy 26

  Gratuluję rządzącym. Ten pomysł popierają chyba tylko zatwardziali wyznawcy PiS. Dla mnie jako pracownika to bez sensu bo na 2 tygodnie przed i tak mam inne plany i nie będę teraz ich rozciągał na "długi weekend". Dla pracodawców to w ogóle dramat, bo trzeba zmieniać plany produkcyjne, logistyczne itp (bo to, że PiS myśli z dnia na dzień nie znaczy, że firmy nie planują produkcji ze znacznie większym wyprzedzeniem). Dla marketów (głównie zagranicznych przypominam) to super prezent, bo nie dość, że będą otwarte to dużo suwerena się do nich uda, bo skoro i tak nie zdąży zaplanować jakiegoś wyjazdu to coś z tym dniem trzeba będzie zrobić. Oczywiście pracownicy supermarketów będą tu nieco innego zdania. Generalnie: bezsensowna decyzja. Brak jakiegokolwiek racjonalnego powodu. Jak ktoś chce podniośle świętować 100 lecie niepodległości to i tak zaplanował 10 i 11 listopada na świętowanie.

 • laik404

  Oceniono 27 razy 19

  Już wystartował festiwal rozdawnictwa przed wyborami do parlamentu (bo przecież nie II turą - nic tam nie ugrają).
  Szybko.

  Rozdadzą wszystko i wszystkim. Byle nie przerżnąć - bo wtedy Cela+

 • logedout

  Oceniono 19 razy 17

  Czy wg Terleckiego patriotyzm polega na chlaniu o jeden dzień dłużej? Patrząc na niego wydaje się, że tak.

 • romek_z_warszawy

  Oceniono 25 razy 17

  A, co. Stać nas. najwyżej pożyczymy za granicą trochę więcej kasy. Potem władza się zmieni i to oni będą się martwić jak spłacać. Będą musieli podnieść podatki a PiS będzie się wyśmiewał, że za ich rządów lepiej było.

 • banc76

  Oceniono 17 razy 15

  Przegapili. Mogli uchwalić 100 dni na 100-lecie niepodległości. Albo chociaż biedne 100 godzin. Jakby to się pięknie prezentowało przed wyborami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX