Borys Budka dla Gazeta.pl: Prezydent swoimi wypowiedziami udowadnia, że urząd go przerasta

- Niewykonanie decyzji TSUE oznaczałoby wyprowadzenie Polski z Unii Europejskiej - stwierdził w porannej rozmowie w Gazeta.pl poseł PO i były minister sprawiedliwości Borys Budka.

Gościem porannej rozmowy Łukasza Kijka w Gazeta.pl był poseł PO i były minister sprawiedliwości Borys Budka. Skomentował m.in. słowa Andrzeja Dudy, który krytykował Unię Europejską za to, że zakazuje sprzedaży zwykłych żarówek.

- Im więcej prezydent mówi za granicą, tym bardziej udowadnia, że urząd go przerasta - ocenił Borys Budka w porannej rozmowie w Gazeta.pl.

Borys Budka o 12 listopada: To kolejny populizm

Borys Budka poinformował również, że wstrzymał się od głosu podczas głosowania nad dniem wolnym od pracy 12 listopada. - To jest kolejny populizm. Nie poparliśmy tego rozwiązania: mówimy jasno, to nie o to chodzi, żeby robić taki cyrk, chodzi o to, żeby być wspólnotą - ocenił. Według Budki "to pomysł chybiony".

Jeśli nie widzisz wideo, kliknij tutaj.

Codziennie o 8:30 zapraszamy na poranną rozmowę Gazeta.pl. Gospodarze programu - Piotr Maślak i Łukasz Kijek - od poniedziałku do piątku rozmawiają z najważniejszymi postaciami ze sceny politycznej.

Więcej o:
Komentarze (64)
Borys Budka dla Gazeta.pl: Prezydent swoimi wypowiedziami udowadnia, że urząd go przerasta
Zaloguj się
 • Ha Kade

  Oceniono 47 razy 41

  Lepper miał więcek klasy niż Duda, naprawdę. Duda to jest turbokompromitacja, przykład chama i buraka z kretyńskim uśmiechem półgłówka. Żadnej wiedzy, żadnego wyczucia, bez własnego zdania, żabi skrzek zamiast jaj. Coraz bardziej wstyd się przyznać, że się jest Polakiem bo inni patrzą jak na nieokrzesanego tępaka i chama.
  I jeszcze jedno: cały PiS to putinowska agentura. Nagrania w "Sowie..." zorganizowane przez Falentę, zadłużonego po uszy w Rosji, która mści się na Polsce za popieranie Ukrainy, dążąc rękami żoliborskiego dziada do oderwania Polski od UE. Po prostu Kaczyński i Putin mają wspólny interes w odizolowaniu Polski na arenie międzynarodowej. Putin - żeby Polskę zgnoić i zrobić z niej wasala jak z Białorusi a Kaczyński - żeby stworzyć grupę pisowskich oligarchów jak w Rosji, w czym UE skutecznie przeszkadza swoimi regulacjami prawnymi. A ciemna wieś im bezkrytycznie wierzy...
  "Miałeś chamie złoty róg".

 • kemor234

  Oceniono 23 razy 23

  Nie wiedziałem, że ludzie dyskutują o ... żarówkach.
  Czy prezydent nie może pojąć, że dzisiaj "normalna żarówka" to żarówka oszczędna ????

 • arche556

  Oceniono 22 razy 22

  Dobrze, że w końcu nazywa się sprawy po imieniu. Rozbijanie UE, działania PIS to ewidentny kierunek na wschód. Redaktor Piątek pokazując powiązania Macierewicza KGB i Rosją udowodnił to. To są agenci Rosji. Działają na rzecz Rosji i Putina. Świadomie? Na pewno część z nich świadomie, a część z nich nie zdając sobie z tego sprawy (pożyteczni idioci). Co nie zmienia obrazu, tego co się dzieje.

 • laik404

  Oceniono 22 razy 18

  Nie tylko urząd przerasta Dudę.

  Nawet kot prezesa go przerasta - ani myśli wylizywać zwieracz swemu panu

 • ewulka987

  Oceniono 14 razy 14

  Nawet niewykształcony prezydent Wałęsa na nowe, ówczesne czasy potrafił przyczyniać się do chwały i dobrej opinii o Polsce , był przyjmowany z szacunkiem przez prezydentów , premierów , polityków i celebrytów międzynarodowych a teraz pREZYDENT Duda przynosi wstyd UE i Polsce. A Putin się cieszy ,że nasz kraj jest skłócony i nie ma teraz znaczenia w UE .Zaś najwyższej rangi celebrytką spotykającą się z Adrianem była Doda.

 • laszczyny

  Oceniono 13 razy 13

  To nie przerasta to nie dorasta :)

 • za_miske_ryzu

  Oceniono 10 razy 8

  Czy to przypadek, ze wczoraj Duda, jako jedyny przedstawiciel UE, poparl decyzje Trumpa o wycofaniu sie z traktatu o redukcji uzbrojenia nuklearnego? Dlaczego Dudzie tak bardzo zalezy na tym, aby niedlugo przy granicy z Polska zaroilo sie od rosyjskich glowic atomowych?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX