Przyszłość Patryka Jakiego pod znakiem zapytania. Na Nowogrodzkiej pojawił się pomysł

Patryk Jaki przegrał pojedynek o fotel prezydenta Warszawy. Na Nowogrodzkiej pojawiła się koncepcja, by wystartował w wyborach do Parlamentu Europejskiego. I to nie z byle jakiego miejsca - informuje "Do Rzeczy".

Przyszłość Patryka Jakiego stanęła pod znakiem zapytania. Po zaciętej walce i dobrych przedwyborczych sondażach kandydat PiS na prezydenta Warszawy przegrał, i to już w pierwszej turze, z Rafałem Trzaskowskim.

Przyszłość Patryka Jakiego. PiS wystawi polityka w wyborach do PE?

Jak informuje „Do Rzeczy”, pierwsze reakcje, jakie płynęły z siedziby PiS-u, to „spore rozczarowanie”. Mimo że Jaki, który wedle sondażowych wyników zdobył 30,9 proc., otrzymał większe poparcie niż Jacek Sasin cztery lata temu (27,71 proc.)., gdy startował przeciwko Hannie Gronkiewicz-Waltz.

Wedle informacji tygodnika, rozliczenia Jakiego po wyborach samorządowych 2018 mieli domagać się głownie warszawscy działacze PiS. Sprzeciwić im miał się sam Jarosław Kaczyński. Prezes PiS miał docenić pracę wykonaną przez wiceministra sprawiedliwości. Do tego stopnia, że Patryk Jaki w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego ma zostać wystawiony na liście, i to nie na byle jakim miejscu, a takim, które gwarantuje zwycięstwo.

- Chyba każdy poseł chciałby trafić do PE. A przy okazji jest to pozbycie się problemu „co dalej z Jakim” - powiedział jeden z informatorów „Do Rzeczy”. Dziennikarzom tygodnika nie udało się uzyskać komentarza Patryka Jakiego, który "od poniedziałku nie odbiera telefonu".

Więcej o:
Komentarze (277)
Przyszłość Patryka Jakiego pod znakiem zapytania. Wystartuje do PE?
Zaloguj się
 • jxl82

  Oceniono 86 razy 78

  Skoro idziesz do PE to może Patryczku poćwiczymy angielski? Chyba że Cię stresuję?

 • wpac

  Oceniono 64 razy 58

  W końcu zabraknie biorących miejsc dla nieudaczników z rządu. Niech jadą w PiSdu.

 • Popijajac Piwo

  Oceniono 55 razy 47

  "Na Nowogrodzkiej pojawiła się koncepcja, by wystartował w wyborach do Parlamentu Europejskiego."

  Wygrana 27:1 gwarantowana...

 • walkirrr

  Oceniono 46 razy 42

  takiego móżgowca z tyloma przeczytanymi książkami, globtrotera europejskiej komunikacji podziemnej to prezes musi umieścić na eksponowanym stanowisku. Nie można marnować takiego potencjału intelektualnego

 • fakiba

  Oceniono 47 razy 41

  Tak samo się skończy jak w Warszawie

 • tukuche

  Oceniono 41 razy 37

  Buhahahahaha!

  z jego angielskim !!!!!

  to już lepiej na ambasadora San Escobar!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX