Wyniki wyborów. PiS przegrało w mateczniku Szydło. Kandydat na burmistrza zajął ostatnie miejsce

Kandydat PiS na burmistrza Brzeszcz zajął ostatnie miejsce w wyborach samorządowych 2018. KW PiS nie wygrało też w wyborach do rady miasta. W Brzeszczach pierwsze polityczne szlify zdobywała była premier Beata Szydło. Tutaj też przez siedem lat pełniła funkcję burmistrza.

Wyniki wyborów samorządowych w Brzeszczach (woj. małopolskie) nie ucieszą partii rządzącej. Jak podała Państwowa Komisja Wyborcza, PiS przegrało tam w wyborach do rady miasta, a jego kandydat na burmistrza był ostatni.

Klęska może być tym dotkliwsza, że Brzeszcze są matecznikiem byłej premier Beaty Szydło. Była tu ona dyrektorem domu kultury, w latach 1998-2005 - burmistrzem, a także wiceszefem gminnej Ochotniczej Straży Pożarnej.

Wybory samorządowe Brzeszcze. Będzie druga tura w mateczniku Beaty Szydło

Z list PiS na fotel burmistrza startował Bartosz Uroda. Jednak z wynikiem 15,54 proc. zajął ostatnie miejsce na czterech kandydatów. Na trzecim miejscu (niecałe 17 proc. poparcia) uplasowała się dotychczasowa burmistrz Cecylia Ślusarczyk. Zdobyła za to mandat radnej.

O urząd burmistrza miasta powalczą Radosław Szot (KWW Wspólnota Samorządowa Gminy Brzeszcze, 34,56 proc. głosów) i Robert Adamczyk (KWW "Razem dla Gminy Brzeszcze", 32,94 proc.).

Wybory samorządowe 2018. PiS na drugim miejscu w wyborach do rady miasta

Tymczasem w wyborach do rady miejskiej Brzeszcz pierwsze miejsce zdobyła Wspólnota Samorządowa Gminy Brzeszcze, uzyskując 28,71 proc. głosów. PiS był drugi z 23,35-procentowym poparciem. Oba komitety zdobyły po sześć mandatów.

Poranna rozmowa na żywo w Gazeta.pl. Gościem Joanna Mucha

Więcej o:
Komentarze (194)
Wyniki wyborów. PiS przegrało w mateczniku Szydło. Kandydat na burmistrza zajął ostatnie miejsce
Zaloguj się
 • wujekdolf

  Oceniono 120 razy 118

  za moment pojawią się naklejki na samochód : "Brzeszcze przeprasza za parszydło" :)

 • Kris P

  Oceniono 89 razy 85

  Brawo Brzeszcze!
  Wy to najlepiej się poznaliscie na tej bandzie.
  Reszta Polaków może brać z Was przykład.

 • koles751

  Oceniono 84 razy 82

  Dyrektor domu kultury, burmistrzem Brzeszcz i wiceszef gminnej Ochotniczej Straży Pożarnej.
  Oto jak zostać premierem Pislandii.

 • tinley

  Oceniono 79 razy 77

  To samo w Łobzie - mateczniku szefowej kancelarii Prezydenta RP. Pis najgorszy wynik w wyborach do powiatu :-).

 • yupikayey

  Oceniono 71 razy 63

  Hitem jest Działoszyn, jedyna kandydatka, z PiS i przegrała sama ze sobą.

 • niko8472

  Oceniono 59 razy 51

  Brzeszcze chyba do dzisiaj dlugi najlepszej burmistrz splacaja...

 • pysio62

  Oceniono 50 razy 48

  Ktos napisal na Internecie:

  Fakt:Ogromne pieniądze dostanie szkoła, której dyrektorem jest... mąż premier Szydło. Chodzi o prawie 20 mln zł, które szkole w Oświęcimiu przyznały władze Małopolski. Decyzja zapadła 28 czerwca 2016 . Dokładna kwota dotacji wynosi 19 688 096,49 zł. Decyzja jest bulwersujaca, ponieważ szkoła nie ma żadnego doświadczenia w zarządzaniu i prowadzeniu tego rodzaju projektów, bo nigdy ich nie realizowała. Społeczna Szkoła Zarządzania i Handlu wbrew nazwie jest zwykłym ośrodkiem, organizującym różnego rodzaju kursy doszkalające.Dodatkowo okazało się, że stowarzyszenie prowadzące szkołę, choć od lat prowadzi ono działalność gospodarczą, to jego zarząd nie złożył w sądzie rejestrowym ani jednego sprawozdania finansowego.Rzeczniczka Sądu Okręgowego w Krakowie wyjaśniła, czemu nikt nie zauważył braku sprawozdań. Okazuje się, że stowarzyszenie "nigdy nie złożyło wniosku o wpis również do rejestru przedsiębiorców".

  Szydlo nie ma kwalifikacji, zeby byc mlodzszym referentem w gminie, a co tutaj mowic o tym, zeby byc premierem czy wicepremierem. ta osobniczka byla juz "burmistrzem" Brzeszcz, i jej "burmistrzowanie zakonczylo sie komornikien, a teraz ona rujnuje cala Polske.

 • krotkizzoliborza

  Oceniono 46 razy 46

  Becia jakby startowała też by ją pogonili. Wstydu im tam tylko narobiła przez ostatnie lata.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX