Oficjalne wyniki wyborów 2018 Kraków. PKW: Wassermann traci, Majchrowski zyskuje

Oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Wiemy już, że w Krakowie odbędzie się II tura wyborów. PKW potwierdziła, że 4 listopada krakowianie wybiorą pomiędzy Jackiem Majchrowskim a Małgorzatą Wassermann. Dla kogo Rada Miasta Krakowa?

Oficjalne wyniki wyborów w Krakowie, które ogłosiła Państwowa Komisja Wyborcza, potwierdziły, że w konieczne będzie przeprowadzenie II tury. Żadnemu z kandydatów nie udało się uzyskać ponad 50 procent głosów.

Wybory samorządowe w Krakowie. Nie ma zwycięzcy, będzie II tura: Majchrowski kontra Wassermann

W czasie I tury wyborów najwięcej mieszkańców Krakowa postanowiło zagłosować na starającego się o reelekcję Jacka Majchrowskiego, którego kandydaturę poparły m.in. PO, Nowoczesna, SLD i PSL. Uzyskał on 45,84 proc. głosów.

Za nim uplasowała się Małgorzata Wassermann, kandydatka Prawa i Sprawiedliwości, z wynikiem 31,88 proc. i to właśnie z nią zmierzy się podczas II tury wyborów.

Na podium stanął także Łukasz Gibała - zdobył 17,14 proc. głosów i możliwe, że to właśnie jego wyborcy zadecydują o tym, kto wygra drugie starcie w wyścigu o fotel prezydenta Krakowa.

Wyniki wyborów 2018 Kraków. Łukasz Gibała trzeci, potem długo, długo nikt

Pozostali kandydaci na prezydenta Krakowa nie mieli szans z Jackiem Majchrowskim i Małgorzatą Wassermann. Oprócz wyżej wymienionych i Łukasza Gibały nikt nie zdobył więcej 10 proc. głosów.

Oto wyniki wszystkich kandydatów, którzy startowali w tegorocznych wyborach na prezydenta Krakowa:

 • MAJCHROWSKI Jacek Maria - KWW Jacka Majchrowskiego - Obywatelski Kraków - 45,84 proc.
 • WASSERMANN Małgorzata Ewa - KW Prawo i Sprawiedliwość - 31,88 proc.

 • GIBAŁA Łukasz - KWW Łukasza Gibały "Kraków dla Mieszkańców" - 17,14 proc.
 • BERKOWICZ Konrad Szczepan - KWW "Nowoczesny Kraków" Konrada Berkowicza - 2,5 proc.
 • GOSEK-POPIOŁEK Daria Iwona - KWW Razem dla Krakowa - 1,38 proc.
 • GAJĘCKA Jolanta Anna - KWW Kukiz'15 - 1,25 proc

 

Wyniki wyborów samorządowych 2018. Kto zasiądzie w Radzie Miasta Krakowa?

PKW podała do informacji także wyniki do Rady Miasta Krakowa. Okazuje się, że większość zdobył w nich koalicyjny komitet Jacka Majchrowskiego, który zdobył 23 mandaty. Swoich radnych wprowadził także Łukasz Gibała (4 mandaty) oraz Prawo i Sprawiedliwość (16 mandatów).

Wybory samorządowe 2018. Michał Szczerba: Patrzymy na te wybory z perspektywy metropolii. To opozycja wygrała w największych miastach

Więcej o:
Komentarze (213)
Oficjalne wyniki wyborów 2018 Kraków. PKW: Wassermann traci, Majchrowski zyskuje
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 100 razy 82

  Małgośka to jest taki damski Patryk. Uśmiecha się i cukruje. A się obudzicie w Krakowie z Jarkiem.

 • stach_79

  Oceniono 95 razy 77

  Wasserman co ty umiesz, kogo ty reprezentujesz?? Pojechałas na śmierci ojca bredne wygadując o zamachach... tragedia Krakowianie!

 • pysio62

  Oceniono 79 razy 61

  Majchrowski to moze nie jest jakis wymarzony prezydent Krakowa, zwlaszcza po tylu latach, ale w porownaniu z marionetka Kaczynskiego, Wassermann, to i tak duzo, duzo lepszy kandydat, i kazdy chociaz w miare rozsadny wyborca powinien zaglosowac na Majchrowskiego.

 • demetria11

  Oceniono 66 razy 54

  Ponad 30 % krakowian zagłosowało na panią, której kulturę i intelekt zastępuje arogancja i obskurantyzm. Nie wspominając już litościwie o tym, że język polski przerasta ją o kilka poziomów. Masakra.

 • ajg62

  Oceniono 83 razy 53

  Gdyby nie pajac Gibala , którego wujkiem jest Gowin to już by było jak w Warszawie a tak trzeba poczekać - Warszawa okazała się bardziej dojrzała intelektualnie .

 • chi-neng

  Oceniono 68 razy 48

  Mam głęboką nadzieję, że Kraków NIE CHCE ZA ŻADNĄ CENĘ mieć nic wspólnego z tą ‘Gold –Amber-Lady’.

  Z pozdrowieniem od

  carycy Katarzyny Wielkiej

 • agnrodis

  Oceniono 43 razy 43

  Jak Krakusy nie pojda na druga ture, to obudza sie z dwoma Kaczynskimi, jednym na Wawelu, a drugim w urzedzie Prezydenckim.

 • bamapo

  Oceniono 50 razy 42

  Na szczęście ta pislamska raszpla dostanie tyle samo głosów w drugiej turze.

 • pysio62

  Oceniono 50 razy 38

  Majchrowski powinien wygrac bez zadnego problemu, ale to nie powinno demobilizowac ludzi, trzeba po prostu isc masowo do wyborow i nie dopuscic Kaczynskiego i PIS-u do rzadzenia Krakowem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX