Wybory samorządowe 2018. Robert Biedroń będzie radnym Słupska. "Przełamaliśmy duopol wielkich partii"

Wybory samorządowe 2018. Wszystko wskazuje na to, że nowym prezydentem Słupska będzie dotychczasowa zastępczyni Roberta Biedronia, a on sam zostanie radnym miasta. "progresywna, otwarta, europejska polityka jest możliwa" - skomentował wyniki wyborów polityk.

Robert Biedroń, ustępujący prezydent Słupska, zostanie radnym tego miasta. KWW Krystyny Danileckiej-Wojewódzkiej i Roberta Biedronia uzyskał 34,14 proc. głosów, zdobywając w Radzie Miejskiej Słupska dziewięć mandatów (PO i PiS będą miały po siedem).

Sama Danilecka-Wojewódzka obejmie po Biedroniu stanowisko prezydenta Słupska. Wcześniej była jego zastępczynią. Wstępne wyniki wyborów wskazują na jej zwycięstwo już w pierwszej turze (zdobyła ponad 53 proc. głosów).

Wybory samorządowe 2018. W Słupsku wygrywa Robert Biedroń i jego dotychczasowa zastępczyni

"Jak widać progresywna, otwarta, europejska polityka jest możliwa" - komentował na Twitterze wyniki wyborów do rady Biedroń. "Nie jesteśmy skazani na duopol dwóch konserwatywnych partii. Brawo Słupsk" - dodał.

Podobnie mówił podczas briefingu w poniedziałek. - Przełamaliśmy duopol. Duopol dwóch wielkich partii politycznych, PiS i Platformy - zaznaczał prezydent Słupska, który dostał 2781 głosów - najwięcej spośród wszystkich kandydatów do rady tego miasta.

Wybory samorządowe 2018. Gasiuk-Pihowicz: Odebranie władzy PiS jest możliwe. Samorządy to pierwszy krok

Więcej o:
Komentarze (109)
Wybory samorządowe 2018. Robert Biedroń będzie radnym Słupska. "Przełamaliśmy duopol wielkich partii"
Zaloguj się
 • jael53

  Oceniono 47 razy 25

  Robert Biedroń,mając większe ambicje, zachował się elegancko wobec słupszczan. Dobrze o tym będzie pamiętać przy wyborach do Europarlamentu.

 • komentarz

  Oceniono 36 razy 20

  Jestem zaskoczona, myślałam, że ucieka ze Słupska. No, ładnie się zachował. Szacun.

 • remo29

  Oceniono 45 razy 15

  No i dobrze, rzygam już POPiSem, od 15 lat jeden udaje że ucieka, drugi udaje, że goni.

 • siwywaldi

  Oceniono 24 razy 14

  Byłem sceptyczny co do Biedronia i jego taniego populizmu, dlatego czekałem na wynik obecnych wyborów.
  A te pokazały, że jednak mieszkańcy Słupska go poparli, dając możliwość kontynuacji kadencji jego ugrupowaniu i nowej pani burmistrz. Więc zwijam uszy po sobie i życzę im dalszych sukcesów :-)

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 34 razy 12

  tak właśnie powinna działać i wygrywać ogólnopolska partia lewicowa

 • bonanza123

  Oceniono 7 razy 5

  Tylko pogratulować społeczności Słupska i życzyć spełnienia wszystkich marzeń.Kiedy obudzi się pozostała część Polski ,oby stało się to jak najszybciej. Inaczej zginiemy w mrokach średniowiecza i z ręką w nocniku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX