Kandydat PiS do rady miasta w Pyrzycach nazwał kobietę "głupią ci*ą". Teraz przeprasza

Artur Kurowski to właśnie wybrany członek rady miejskiej w Pyrzycach. Jak się okazuje lokalny polityk nie przebiera w słowach - w mediach społecznościowych nazwał byłą radną "głupią ci*ą". Teraz przeprasza i tłumaczy, że gdy użył tych słów, nie był jeszcze radnym.

"Głupia ci*a na emigracji cieszy michę z tego, że w Warszawie rządził będzie nierób, którego partia sprawiła, że emigrowała" - wpis tej treści pojawił się na profilu Artura Kurowskiego, który właśnie dostał się do rady miejskiej w Pyrzycach (województwo zachodniopomorskie) z KW Prawo i Sprawiedliwość. Wątek, w którym świeżo upieczony radny użył wulgaryzmu, został usunięty, ale zachowały się zrzuty ekranu. Na Twitterze zamieściła je m.in. Agnieszka Gozdyra.

Pyrzyce. Kandydat na radnego nazwał kobietę "głupią ci*ą"

Okazuje się, że w innych komentarzach radny też nie popisał się literacką polszczyzną. "Chętnie tobie też najebie" - napisał do jednego z komentujących wpis. W innym poście stwierdził, że "nie każda kobieta jest kobietą".

Poprosiliśmy o komentarz Justynę Łyjak, która jest kandydatką PiS na burmistrza Pyrzyc. - Potwierdzam, że doszło do takiej sytuacji oraz to, że pan radny należy do naszej ekipy - mówi w rozmowie z Gazeta.pl Justyna Łyjak. Pretendentka do fotela burmistrza Pyrzyc zaznacza że Kurowski nie należy do partii. Przyznaje, że taki wpis pojawił się w internecie. - Sama jestem kobietą i nie godzę się na używanie takich słów. Uważam, że to niedopuszczalne, w związku z tym przepraszam za zachowanie radnego. Rozmawialiśmy o tym, on tego żałuje i również już przeprosił, oficjalne przeprosiny ma również zamieścić na Facebooku zarówno moim jak i swoim - mówi. 

"Pomówiła mnie o przekupywanie wyborców 'lewym' alkoholem"

Kurowski rzeczywiście szybko zamieścił przeprosiny, ale równie szybko je usunął, zdążyliśmy jednak spisać fragmenty. W oświadczeniu Kurowski stwierdził, że sam był atakowany przez osobę, do której odnosił się jego wpis. "Pani Herman kilkakrotnie pomówiła mnie o przekupywanie wyborców 'lewym' alkoholem. Sugerowała, że na pewno mam jakiś związek z aferą, która miała miejsce podczas poprzedniej kampanii samorządowej co jest obrzydliwym pomówieniem. Zwracałem się wielokrotnie do pani Herman o zaprzestanie takich działań. Bezskutecznie - czytamy we wpisie radnego.

"Zrobiłem to podczas uroczystości rodzinnej"

Co spowodowało u radnego takie zachowanie? Kurowski wyjaśnia to w kolejnym akapicie, poszło o "post okazujący radość z wygranej jednego z kandydatów w Warszawie". "(...) zareagowałem niewłaściwie, obraziłem Panią Herman i inne osoby, za co jeszcze raz bardzo przepraszam. Zrobiłem to w emocjach, bez refleksji, w okolicznościach, w których nie powinienem tego zrobić, podczas trwającej uroczystości rodzinnej, całkowicie bezwiednie" - pisze Kurowski i tłumaczy, że podczas rzeczonej "polemiki" nie był jeszcze radnym.

Więcej o:
Komentarze (74)
Kandydat PiS do rady w Pyrzycach nazwał kobietę "głupią ci*ą". Teraz przeprasza
Zaloguj się
 • kemor234

  Oceniono 45 razy 45

  " ... gdy użył tych słów, nie był jeszcze radnym".
  Aż strach pomyśleć, na co sobie będzie pozwalał będąc radnym.

 • honkers

  Oceniono 39 razy 37

  Jak możecie go tak źle oceniać, wszak to jest ów słynny "najwyższy standard pisowski" tak mocno zapowiadany w kampanii wyborczej 2015 roku. Wreszcie się objawił w swej pełnej krasie.

 • ar.co

  Oceniono 33 razy 33

  Z pisowskich aparatczyków w każdej chwili wyłazi zwykłe, pospolite chamstwo. Nawet się już nie dziwię, że mają zakaz rozmawiania z mediami i nakaz posługiwania się wyłącznie przekazami dnia z KC PiS - jak któreś napisze czy powie cokolwiek "od siebie", to tego chamstwa nie da się już ukryć. Oni po prostu inaczej nie potrafią, to byłoby sprzeczne z ich naturą.

 • el_bigos

  Oceniono 31 razy 31

  Typowy cham i prostak z PISu. Cieszmy się, ze pisać i czytać potrafi.

 • krynolinka

  Oceniono 29 razy 25

  Ale na tacę to pewnie pierwszy daje. Żeby wszyscy widzieli jaki hojny jest.

 • chi-neng

  Oceniono 24 razy 22

  Teraz przeprasza i tłumaczy, że gdy użył tych słów, nie był jeszcze radnym.
  -----
  Hahaha...hahaha...
  Trzymajcie mnie! :)

 • m260011

  Oceniono 20 razy 20

  Aaaa, jak babkę wyzywał, to "nie był jeszcze radnym", znaczy się wszystko ok. No jakby był radnym, a nie kandydatem to byłby problem. Cała ta jego rozmowa to pokaz chamstwa, buty i widać, że do PIS to on się jak najbardziej nadaje.

 • szczypr

  Oceniono 19 razy 19

  "Podczas uroczystości rodzinnej" :) Rodzina słowem silna.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX