Poranna rozmowa Gazeta.pl z Joanną Muchą (23.10.2018)

Wysoka frekwencja na wyborach samorządowych to zdaniem Joanny Muchy efekt tego, że Polacy "poczuli się zagrożeni" polityką Prawa i Sprawiedliwości. W rozmowie z Gazeta.pl posłanka stwierdziła też, że po wyborach... coś zmieniło się w zachowaniu posłów PiS.

Najważniejszym tematem w porannej rozmowie Gazeta.pl były oczywiście wybory samorządowe. Oficjalnych wyników jeszcze nie ma, ale wciąż spływają najnowsze informacje na ich temat. Rafał Maślak pytał Joannę Muchę z Platformy Obywatelskiej, skąd tak wysoka frekwencja (54,76 proc.).

Według parlamentarzystki do tego, że Polacy tak licznie pojawili się przy urnach, przyczyniło się to, że "poczuli się zagrożeni" polityką Prawa i Sprawiedliwości. - Poza przełamaniem pogodowym mamy przełamanie polityczne - przekonywała posłanka.

Jednocześnie Mucha zaznaczyła, że nie spodziewa się niespodzianek po ogłoszeniu oficjalnych wyników wyborów. Stwierdziła natomiast, że już w poniedziałek zauważyła zmianę w postawie... posłów PiS.

Stali się dla nas od wczoraj bardziej mili. Mam wrażenie, że to kwestia tego, że zaczyna im się trochę osuwać grunt pod nogami - stwierdziła Mucha.

W porannej rozmowie Gazeta.pl także o tym, czy PiS zajmie się mediami. Całość możecie zobaczyć powyżej.

Codziennie o 8:30 zapraszamy na poranną rozmowę Gazeta.pl. Gospodarze programu - Piotr Maślak i Łukasz Kijek - od poniedziałku do piątku rozmawiają z najważniejszymi postaciami ze sceny politycznej.

Więcej o:
Komentarze (154)
Rozmowa Gazeta.pl. Joanna Mucha o wyborach samorządowych i mediach
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 26 razy 10

  Po laniu w Warszawie obiecają darmowe loty w kosmos. Już wymyślają czym nas przekupić za nasze własne pieniądze..

 • jasiekiera

  Oceniono 21 razy 9

  PIS ma troche mentalnosc Jakiego. Jest nadzieja , ze tez sie zaplacze we wlasne nogi.

 • piotrm74

  Oceniono 8 razy 4

  Mamy przełamanie polityczne - dlatego straciliśmy Sejmiki :0)
  Mucha chyba nie kumata..

 • oloros11

  Oceniono 8 razy 4

  lepiej wydzierzawcie Bereze Kartuzka

 • piramidopolopirynowicz

  Oceniono 14 razy 4

  Sekta smoleńska nie nauczyła się niestety niczego. PiSowiec jak był głupi przed wyborami - tak i głupi po wyborach. Jak byli butni, tak są nadal i obrażają połowę Polaków. Ale to ma krótkie nogi i zajdziecie na tym góra do kolejnych wyborów. A wówczas Polacy pokażą wam masowo fuckyou.

 • bart5554

  Oceniono 13 razy 3

  Błyskotliwa analiza pani Muchy... nie wiem tylko, czy ktoś jej powiedział, jaka jest tendencja, skoro mówi o "przełamaniu"...

  Wygrana PiS w kolejnych latach:

  Wybory 2010 – 23,05%, wygrana w 2 sejmikach.

  Wybory 2014 – 26,89%, wygrana 5 sejmikach.

  Wybory 2018 – 32,3%, wygrana 9 sejmikach.

  Całego wywiadu nie oglądałem ale raczej te wyniki nie zostały przywołane :)

 • byann

  Oceniono 7 razy 3

  Tylko opozycja się wzmocni, to zaraz muszą występować Muchy, Lisy, Holland, Kwach, Stuhry i inne podobne i znowu nabija głosy PiSlamistom swoimi mądrościami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX