Wyniki wyborów. Marek Suski złośliwie: W Warszawie PO utrzymała bastion szczawiu i mirabelek

Wybory samorządowe 2018. Poseł PiS Marek Suski w Polskim Radiu 24 komentował wyniki wyborów na prezydenta stolicy. Zdaniem szefa gabinetu premiera, "Warszawa to jedno z miast, w których trudno przekonać ludzi do kogoś innego".

Wyniki wyborów samorządowych w Warszawie skomentował na antenie Polskiego Radia 24 Marek Suski, szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów. Wszystko wskazuje na to bowiem, że nowym prezydentem stolicy zostanie kandydat KO Rafał Trzaskowski. W pierwszej turze miał on otrzymać 54,1 proc. głosów.

Warszawa, można powiedzieć, że to jedno z miast, w których trudno przekonać ludzi do kogoś innego. Były takie wypowiedzi, że cokolwiek Platforma by złego zrobiła, i tak na nich zagłosujemy, bo nie lubimy PiS, taka była atmosfera. Można powiedzieć, taki bastion szczawiu i mirabelek utrzymała Platforma. Już podobno zgłaszają się chętni po kolejne kamienice

- ironizował poseł PiS Marek Suski. Na pytanie, czy możliwa jest koalicja PiS z PSL odpowiedział, że jego partia nie zamyka się na koalicje.

Wyniki wyborów samorządowych 2018. Marek Suski nawiązał do słów Stefana Niesiołowskiego

"Szczaw i mirabelki" to nawiązane do słów Stefana Niesiołowskiego, gdy był członkiem Platformy Obywatelskiej. Poseł komentował w 2013 r. problem głodu wśród polskich dzieci słowami: Myśmy cały szczaw wyjedli z nasypu i wszystkie śliwki jedli. Dziś te wszystkie śliwki leżą, dzieci grają w piłkę, szczawiu nikt nie zjada.

PiS przegrywa w Warszawie

W I turze wyborów samorządowych w Warszawie spośród 14 kandydatów na prezydenta stolicy zwyciężył Rafał Trzaskowski z Koalicji Obywatelskiej (PO i Nowoczesna). Jak wynika z sondażu exit poll pracowni Ipsos dla TVP, TVN i Polsatu, Rafała Trzaskowskiego poparło 54,1 proc. głosujących. Kandydat z list PiS Patryk Jaki zdobył w wyborach w Warszawie 30,9 proc. głosów. 

Cymański o porażce Jakiego: Gdyby wygrał to byłaby wielka niespodzianka

Więcej o:
Komentarze (223)
Wyniki wyborów. Poseł PiS złośliwie: W Warszawie PO utrzymała bastion szczawiu i mirabelek
Zaloguj się
 • antropoid

  Oceniono 73 razy 69

  Lepszy szczaw i mirabelki - niż pijana małpa z brzytwą i harwestery...

 • patryk.nijaki

  Oceniono 68 razy 64

  hehe jak widać Warszawiacy nie dali się nabrać na pisie umizgi i teraz lalkarz z Radomia będzie wylewał na nich pomyje, ale to tylko powinno utwierdzić wyborców w przekonaniu ile są warte ich słowa o poszanowaniu woli suwerena, miłości do mieszkańców Warszawy i inne bzdury. Nie dla psa kiełbasa nie dla pis miasta kultury i inteligencji.

 • polakadam

  Oceniono 49 razy 47

  Prosimy o wiecej takich wypowiedzi żeby suweren upewnił się co mysli o nim władza. Niedługo kolejne wybory.
  Tytan intelektu perukarz Caryca Katarzyna Suska dobrze się do tego nadaje.

 • 99venus

  Oceniono 43 razy 41

  Suski?Kto to jest?
  Czy to ten znany południoworadomski odkrywca,geograf i ekonomista?

 • chi-neng

  Oceniono 41 razy 37

  Ciekawe jak sie potoczy kariera carycy Katrzyny Wilkeiej, w Krakowie?

  Moze cos na ten temat, mosci Suski geniuszu?

 • tymczasem_chwila

  Oceniono 31 razy 31

  Te, inteligencie Suski nie ironizuj o kamienicach, bo wasz prześwięty Lechu jednakowoż ochoczo je oddawał, tylko jakoś o tym mózg Jaki nie piska słowem. Powiedz jaka REALNA KORZYŚĆ nastąpiła dla mieszkańców kamienic, których decyzje zwrotowe zakwestionowała komisja?

 • scypion_afrykanski

  Oceniono 37 razy 31

  Brawo Suski.
  Wy to jednak nie potraficie zrobić jednej, elementarnej rzeczy.
  Zamknąć mordy.

 • lusjola

  Oceniono 31 razy 31

  A fryzura w porządku panie Suski ??? Widzi pan Ja jako polka jestem dumna z WARSZAWIAKÓW natomiast nie mogę się pogodzić z tym że pochodzę z takiego miasta gdzie ludzie zastanawiają się czy mają głosować na "pannęwodną"!!! Mają pod nosem Wawel i nieproszonego gościa , wysłali do W-awy m.innymi Maliniaka,"zero", "ćpuna", i wielu innych..Wstyd krakusy wstyd !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX