Wyniki wyborów. Kandydatka na burmistrza Czyżewa zmiażdżyła rywala. Głosowali na nią prawie wszyscy

Wyniki wyborów w gminie Czyżew nie pozostawiły złudzeń - na urzędującą Annę Bogucką (PiS) zagłosowało 91,14 proc. wyborców. To rekord na skalę kraju w wyborach samorządowych 2018.

91,14 proc. - tylu głosujących w gminie Czyżew na Podlasiu poparło w wyborach samorządowych 2018 Annę Bogucką (PiS). Urzędująca od 2011 r. burmistrz Czyżewa pozostanie zatem na swoim stanowisku.

Wyniki wyborów samorządowych 2018. Rekord w Czyżewie

Jej jedynym przeciwnikiem był Aleksander Grosicki z Komitetu Wyborczego Wyborców "Zdrowy Rozsądek". Zdobył 8,86 proc. głosów.

Wyniki podała Państwowa Komisja Wyborcza. To prawdopodobnie rekord poparcia w tych wyborach samorządowych. Na Bogucką zagłosowało 2561 osób, na Grosickiego - 249.

Jak informuje Portal Samorządowy, wynikami powyżej 90 proc. mogą się pochwalić jeszcze dwie osoby: kandydat na stanowisko wójta gminy Budzyń w Wielkopolsce Marcin Sokołowski z Komitetu Wyborczego Wyborców Forum Samorządowo-Ludowego (3000 głosów, 91,1 proc. poparcia) oraz kandydat na burmistrza miasta Opatówek w Wielkopolsce Sebastian Wardęcki z Komitetu Wyborczego Wyborców Nasza Gmina Gospodarna (4544 głosy, 90,84 proc.).

Struzik o koalicji: daję 1 proc. na to, że będziemy rozmawiać z PiS-em

Więcej o:
Komentarze (204)
Wyniki wyborów. Kandydatka na burmistrza zmiażdżyła rywala. Zagłosowali na nią prawie wszyscy
Zaloguj się
 • calmy

  Oceniono 79 razy 59

  Patrzę sobie na ten stek przekleństw i pogardliwych wyzwisk pod adresem wyborców tej gminy i przecieram oczy ze zdumienia. Jeśli ludzie są zadowoleni z Wójta lub Burmistrza (a najwidoczniej są) to dlaczego mają głosować inaczej? Aby zaprotestować przeciw polityce PISu w skali kraju? Przecież na to będzie czas w trakcie wyborów do sejmu. Teraz chodziło o wójta na litość boską. I ta kobieta może być (mimo przynależności do ugrupowania którego nie cierpi wielu) zupełnie przyzwoitym i bardzo popularnym człowiekiem.

  Okazywanie ludziom pogardy bo mają czelność myśleć odrębnie jest wstrętne.

 • wtk1007

  Oceniono 55 razy 45

  Pewnie jak wszędzie indziej wybory zostały sfałszonane "bo głosy liczyli chuliganeria i zadymiarze ")(cytując poseł Krystynę Pawłowicz)

 • polakadam

  Oceniono 42 razy 28

  Pani Bogucka musi mieć wiele plusów po swojej stronie, które przeważają minus bycia w pislamie.

 • ziaburek

  Oceniono 40 razy 26

  Nic dziwnego - w tej gminie są takie wsie jak Kaczyn Stary, Kaczyn Herbasy, gdzie połowa mieszkańców ma nazwisko Kaczyński... I nie jest to zbieg okoliczności, to pokrewieństwo od pokoleń.

 • orlenofob

  Oceniono 33 razy 23

  Jestem zadeklarowanym wrogiem PiS, ale podziwiam i gratuluję! Taki wynik świadczy o tym, że w PiS-ie zdarzają się ludzie przyzwoici! Szkoda tylko, że są wyjątkami.

 • hennert

  Oceniono 33 razy 19

  Przemianować Podlasie na Podpisie!

 • leon.0

  Oceniono 30 razy 16

  Rolnicy ktorzy glosuja z PIS sa samobojcami gdyz chca utraty doplat z Unii tylko pogratulowac.

 • miszogun

  Oceniono 21 razy 15

  Czemuś biedny? Boś głupi. Czemuś głupi? Boś biedny. Zaklęty krąg Czyżewa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX