Wyniki wyborów samorządowych w Warszawie. Więźniowie zgodnie wybrali Rafała Trzaskowskiego

Wyniki wyborów samorządowych w Warszawie. W stolicy głosowali także osadzeni w aresztach i zakładach karnych. Rafał Trzaskowski w tej kategorii zdeklasował rywali.

Więźniowie w Warszawie najchętniej głosowali na Rafała Trzaskowskiego. Głos na kandydata Koalicji Obywatelskiej oddało 58,06 proc. uprawnionych do głosowania wśród osadzonych w areszcie śledczym na Grochowie - łącznie 36 osób. Na drugim miejscu znalazł się Patryk Jaki, którego wskazało łącznie 10 osób (zdobył 16,13 proc.). Na podium znalazł się także Marek Jakubiak. Na kandydata Kukiz’15 głos oddało sześć osób (9,68 proc.).

Wyniki wyborów samorządowych. Rafał Trzaskowski najchętniej wybierany przez więźniów

Osadzeni w areszcie śledczym na Białołęce także wybrali Rafała Trzaskowskiego - zagłosowało na niego 127 osób (otrzymał 66,49 proc.). Patryk Jaki także znalazł się na drugim miejscu - otrzymał 25 głosów, uzyskując 12,09 proc. Na trzecim miejscu na Białołęce również znalazł się Marek Jakubiak, na którego zagłosowało 10 osób (5,24 proc.).

Na Białołęce znajduje się także więzienie. Tu kandydat Koalicji Obywatelskiej zdobył aż 83,78 proc. - 31 głosów - osób uprawnionych do głosowania. Patryka Jakiego wybrały 3 osoby (8,11 proc.), zaś Marek Jakubiak i Piotr Ikonowicz otrzymali po jednym głosie (2,70 proc.).

Uprawnieni do głosowania w areszcie śledczym na Bemowie też wybrali Rafała Trzaskowskiego - zagłosowały na niego 33 osoby - otrzymał 73,33 proc. Drugie miejsce otrzymał kandydat PiS. Patryk Jaki otrzymał 11,11 proc. (głos na niego oddało pięć osób), zaś na trzecim miejscu znaleźli się ex aequo Marek Jakubiak i Janusz Korwin-Mikke, którzy otrzymali po 6,67 proc. (po trzy głosy).

W areszcie śledczym na Służewcu na Rafała Trzaskowskiego zagłosowało 97 osób uprawnionych do głosowania (72,39 proc.), zaś Patryka Jakiego wybrało 17 osób (12,69 proc.). Trzecie miejsce także należało do Marka Jakubiaka i Janusza Korwina-Mikke, którzy otrzymali po pięć głosów (po 3,73 proc.). Jeden głos otrzymała Krystyna Krzekotowska, która w pozostałych placówkach nie otrzymała ani jednego głosu.

Wyniki wyborów w Warszawie. Wedle exit poll wygrał Rafał Trzaskowski

Wedle sondażowych wyników wyborów samorządowych 2018 Ipsos dla TVN, TVP i Polsatu Rafał Trzaskowski wygrał wyścig o fotel prezydenta Warszawy z wynikiem 54,1 proc. Patryk Jaki otrzymał 30,9 proc.

W wyborach na prezydenta Warszawy kandydowali również:

Sławomir Antonik - KWW Bezpartyjni Samorządowcy - 0,4 proc.
Justyna Glusman - KWW Miasto Jest Nasze- Ruchy Miejskie - 2,6 proc.
Piotr Ikonowicz - KWW Sprawiedliwości Społecznej Piotra Ikonowicza - 0,8 proc.
Marek Jakubiak - KWW Kukiz'15 - 2,6 proc.
Janusz Korwin-Mikke - KWW Wolność w Samorządzie - 1 proc.
Krystyna Krzekotowska - KW Światowego Kongresu Polaków - 0,3 proc.
Jan Potocki - KW II Rzeczpospolita Polska - 0,4 proc.
Andrzej Rozenek - KKW SLD Lewica Razem - 1,5 proc.
Jakub Stefaniak - KW PSL - 0,8 proc.
Jan Śpiewak - KWW Jana Śpiewaka - Wygra Warszawa - 3 proc.
Paweł Tanajno - KWW Odkorkujemy Warszawę. RIGCZ. Tanajno. Hawajska+ - 0,6 proc.
Jacek Wojciechowicz - KWW Jacka Wojciechowicza Akcja Warszawa -1 proc.

Więcej o:
Komentarze (113)
Wyniki wyborów w Warszawie. Więźniowie wybrali Rafała Trzaskowskiego
Zaloguj się
 • def11

  Oceniono 25 razy 11

  Trudno żeby głosowali na I klawisza RP :)

 • ks.pedofil

  Oceniono 23 razy 9

  ZA to wsrod PEDOFILOW w sutannch Jaki mial 100% poparcia. Co gorsze zlodziej czy pedofil? Tak tylko przypomne zez zlodzieje nie toleruja pedofilow. To kto gorszy? Z tego wynika ze pedofile chcieli wybrac Jakiego by moc BEZKARNIE gwalcic nasze dzieci, bo Jaki by kryl ich zbrodnie. Jak przestepstwa Kaczynskiego gdy sprzedawal kamienice na lewo.

 • earthboundmisfit

  Oceniono 13 razy 7

  Moje drogie pisiaki, mylicie się. Oni po prostu nie mogą się doczekać dnia, gdy Ziobro i Duda będa się schylac po mydło. Kolejka juz sie ustawia...

 • swiroslaw_zbawiciel

  Oceniono 18 razy 6

  Więźniowie nie mogą już się doczekać na dostarczenie świeżego pisiego mięska, dostarczonego po wyrokach TS.

 • przewalek0122

  Oceniono 8 razy 4

  misiaczki, jesli traficie do pierdla - co raczej macie jak w banku, jak zlokalizuja w koncu te wasze internetowe kuznie podlosci, nienawisci i skoorvysssssynstwa - to, jesli nie odbiora wam praw obywatelskich - bedziecie mogli zaglosowac na pisssss.... a potem pod prysznic i polprzysiad schyl polkuczny po lezace na podlodze mydelko...

 • owca888

  Oceniono 5 razy 3

  Gazeto, dlaczego trzymasz to na głównej drugi dzień? O co wam chodzi?

 • wynanc2

  Oceniono 5 razy 3

  Jaki odpowiada w Ministerstwie Sprawiedliwosci za więziennictwo. WIdocznie słabo dogadzał swoim podopiecznym skoro na niego nie głosowali.

 • dyskootantka

  Oceniono 7 razy 3

  to podajcie jeszcze jak głosowali w psychiatrykach - na pewno 99% na Jakiego.

 • nieotake

  Oceniono 11 razy 3

  Tam w gazeta.pl jest jakiś Naczelny?
  Czy każdy dureń może zapychać szpalty, czym mu się żywnie spodoba?
  Czemu bowiem ma służyć ta głupkowata enuncjacja niejakiego WBG?
  A może to świadomy zabieg taktyczny - kacapskie trolle sPiSdziałe dziś jakieś i osowiałe z ran się liżą, trzeba je więc czymś ożywić i z nor wywabić, rzucając im te debilnie precyzyjne statystyki na przynętę, żeby klikalność podreperować?
  Wstyd, siara i poruta!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX