Miał być "Zysk dla Poznania", ale starczyło na 20 proc. Kandydat PiS przegrał z Jaśkowiakiem

Oficjalne wyniki wyborów dla Poznania nie są jeszcze znane, ale wg exit poll Jacek Jaśkowiak wygrał tam w pierwszej turze. Kandydat PiS, biznesmen Tadeuszu Zysk dostał ok. 20 proc. głosów. - Zrobił co mógł - komentuje poznański poseł PiS.

Walka w wyborach samorządowych w Poznaniu z pewnością była dla PiS ważna, ale wiadomo było, że nie będzie łatwa. Ubiegający się o reelekcję Jacek Jaśkowiak jest w mieście dość popularny. Choć to Koalicji Obywatelskiej, określany jest jako lewicowy i ma korzenie w ruchach miejskich. TVP jego rządy określiło jako "lewicowy eksperyment społeczny".

Na jego konkurenta prezes PiS Jarosław Kaczyński namaścił Tadeusza Zyska. Już wcześniej był on kandydatem PiS do Sejmu. Jednak znany jest przede wszystkim jako biznesmen i założyciel wydawnictwa Zysk i S-ka. Startował pod hasłem "Zysk dla Poznania". W mieście trudno było przegapić billboardy z jego wizerunkiem i tym hasłem. Jednak najwyraźniej nie przyniosły one efektu. 

Wyniki wyborów na prezydenta Poznania

Sondaże dawały Zyskowi poparcie na poziomie około 20 proc. Na miesiąc przed wyborami kandydat PiS mówił, że według jego badań może liczyć na poparcie o nawet 10 punków większe. A na kilka dni przed głosowaniem stwierdził, że "nie wyklucza, że wygra w I turze".

Według badania exit poll Jacek Jaśkowiak wygrał w pierwszej turze i uzyskał 56,6 proc. głosów. Na Tadeusza Zyska zagłosowało 22,2 proc. osób, które poszły na wybory w stolicy Wielkopolski. 

W rozmowie z "Głosem Wielkopolskim" wynik komentował poznański poseł PiS Bartłomiej Wróblewski. - Tadeusz Zysk robił w tej kampanii, co mógł, był aktywny. Ale bez wątpienia w Poznaniu czeka nas ciężka praca w kolejnych miesiącach i latach -stwierdził. Nie chciał odpowiedzieć na pytanie, czy za 5 lat sam spróbuje swoich sił w walce o fotel prezydenta miasta.

"Przede wszystkim dziękuje za każdy oddany na mnie głos! Gratuluje prezydentowi Jackowi Jaśkowiakowi, a pozostałym kontrkandydatom dziękuje za rywalizację" - napisał wczoraj wieczorem na Twitterze Zysk.

Więcej o:
Komentarze (35)
Miał być "Zysk dla Poznania", ale starczyło na 20 procent
Zaloguj się
 • jxl82

  Oceniono 33 razy 25

  Paradoksalnie hasło kandydata Pis się sprawdziło. Poznań ZYSKuje bardzo dobrego prezydenta.

 • jxl82

  Oceniono 33 razy 25

  Wynik głosowania jest Zyskiem dla Poznania. Tylko nie takim jakim prezes oczekiwał.

 • def11

  Oceniono 28 razy 24

  Miał być "Zysk dla Poznania"

  a jest strata dla PiS-u :)

 • taroudant

  Oceniono 26 razy 22

  Reguła 100/100 : tam gdzie cywilizacja, demokracja, kultura, rozsądek i gospodarność tam pissdzielstwo nie ma czego szukać. I odwrotnie - co nie, mieszkańcy Krosna ?

 • kolo125

  Oceniono 22 razy 20

  miał być wyZysk Poznania przez piss, na szczęście Poznań to normalne miasto!

 • konigin

  Oceniono 19 razy 17

  Poznan duzo zyskal nie wybierajac tego zysku.

 • agonda

  Oceniono 24 razy 16

  Zysk prowadził 30 lat temu ciekawe wykłady o Jungu w nieformalnym klubie filozofii wschodu na Winogradach. Widywałem go często na WNSpołecznych na Ogrodach. Ot, typowy student-naukowiec, wychudzony i roztargniony, ale sympatyczny. Zastanawiające, jak taki w sumie bystry umysł odnajduje się w autorytarnym i antyintelektualnym wychodku PISu.

 • piskizmiski

  Oceniono 18 razy 14

  Już witali się z gąską, już ustawiali się po stanowiska w urzędach i miejskich spółkach, już upatrzyli sobie grunty miejskie i kamienice, już szykowali się do dojenia... A tu, poznaniacy pokazali im fu.cka, taki zysk i spółka :D :D

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX