Wyniki wyborów. Zamieszanie w Słupsku. Worki z głosami na ziemi, członkowie komisji rezygnują

Wybory samorządowe 2018. Problem z policzeniem głosów ma komisja wyborcza w Słupsku. Członkowie komisji obwodowych od rana czekają na przekazanie worków z głosami. Niektórzy porzucili je na ziemi, bo w kolejce stali wiele godzin.

Wyniki wyborów w Słupsku jeszcze przez jakiś czas zapewne nie będą znane. A to przez zamieszanie z liczeniem głosów w miejskiej komisji wyborczej. Jak donosi portal Gp24.pl, na podłodze leżą porzucone worki z głosami.

Wszystko przez to, że niektórzy członkowie komisji obwodowych musieli czekać godzinami na przekazanie głosów miejskiej komisji. Niektórzy z nich porzucili pracę. Jak zaznacza Gp24.pl do godziny 15 policzono głosy z mniej niż połowy obwodów (dla porównania w Koszalinie znane były wtedy już wyniki z 54 z 55 obwodów).

Wyniki wyborów samorządowych 2018. Robert Biedroń obwinia o opóźnienia władze państwowe

Portal podkreśla, że niektórzy stoją w kolejce od... 6 rano. Opóźnienia spowodowane są podobno tym, że podczas wyborów samorządowych 2018 w komisjach obwodowych pracowały dwie komisje - jedna wydawała karty do głosowania, a druga liczyła głosy.

Druga komisja musiała czekać na koniec pracy pierwszej, poza tym trzeba było spisać protokół, który "był trudny do wypełnienia" - zaznacza Gp24.pl.

Ustępujący prezydent Słupska Robert Biedroń stwierdził, że za chaos odpowiedzialne są władze państwowe. I dodał, że w przyszłości powinny lepiej zorganizować liczenie głosów.

Wybory samorządowe 2018. Schetyna: PiS nie ma gdzie szukać koalicjantów do sejmików. PSL będzie rozmawiał z nami

Więcej o:
Komentarze (18)
Wyniki wyborów. Zamieszanie z liczeniem głosów w Słupsku. Worki z głosami na ziemi, ludzie rezygnują
Zaloguj się
 • lord-p

  Oceniono 12 razy 8

  trolle nie mają gdzie pisać, więc tutaj mogą na chwilę się wykazać

 • radon13

  Oceniono 6 razy 6

  Nic nie rozumiem .

 • swiroslaw_zbawiciel

  Oceniono 8 razy 6

  Mieli te worki podwiesić pod sufitem?

 • Emi Grant

  Oceniono 8 razy 2

  "Worki z głosami na ziemi..."
  To gdzie oni te głosy liczyli, w parku, że podłogi nie było?

 • piotre1987

  Oceniono 13 razy -13

  No biedronka zrzuca winę na PiS masakra wina PiS że członkowie komisji którzy w 80 procentach to pracownicy ratusza i znajomi danielwckiej wyrzuciła worki, nie dziwią że ma 54 procent i już się ogłosiła prezydentem jak jeszcze nie podali wyników

 • WInston Ski

  Oceniono 13 razy -13

  Kogo to obchodzi? O Słupsku pisaliście przed większością dużych miast, a Łobełta cytowaliście jako eksperta pomimo że na jego tłicie zainteresowanie jest znikome. Leczcie sie Czerscy. Z Łobełta nic nie będzie.

 • komentator.81

  Oceniono 16 razy -14

  Haha.

  W modelowym samorządzie pod kierownictwem pupilka GW Biedronia taki burdel???

  Ojojojoj,,,

 • mederith

  Oceniono 19 razy -19

  W Slupsku? To niemozliwe. Tam prezydentem jest...ten...ulubieniec tych...Gazety...wiec to jakas pomylka jest.
  Pewnie chodzilo o worki z kartoflami, bo sobie zamowil jeden czlonek komisji od znajomego gospodarza ziemniaki to dostarczyli na miejsce. Kartofle podobno beda drogie...susza byla... To worki z kartoflami byly. Tak. Oczywiscie. Bez dyskusji.
  Innego wytlumaczenia nie widze... przeca w Slupsku rzadzi pupil NAS "FSZYSTKICH":):):)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX