Wybory samorządowe 2018. Spotkania Schetyny z Kosiniakiem-Kamyszem na razie nie będzie. Prozaiczny powód

Podczas wieczoru wyborczego przewodniczący Platformy Obywatelskiej zapowiedział, że już w poniedziałek spotka się z prezesem PSL Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem, żeby omówić kwestię sojuszu ludowców i Koalicji Obywatelskiej w sejmikach wojewódzkich. Jak dowiaduje się Gazeta.pl, do spotkania na razie jednak nie dojdzie.

– Będziemy budować koalicję, jestem umówiony na jutro z prezesem PSL Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem. Zrobimy wszystko, by móc kontynuować tę koalicję, która od 12 lat funkcjonuje w sejmikach – mówił podczas spotkania z dziennikarzami w niedzielny wieczór Schetyna.

Do spotkania w poniedziałek jednak nie doszło i już na pewno nie dojdzie. Być może odbędzie się ono we wtorek, ale bardziej prawdopodobnym terminem jest środa, bo to tego dnia Państwowa Komisja Wyborcza ma ogłosić oficjalne wyniki wyborów. Właśnie brak potwierdzonych danych, które byłyby punktem wyjścia do negocjacji, jest teraz główną przeszkodą dla spotkania obu liderów.

– Ciągle przeliczamy wyniki, ciągle czekamy na jakieś oficjalne dane, ale tych wciąż nie ma – mówi nam jeden z bliskich współpracowników przewodniczącego Schetyny. – Do tego przesunął nam się zarząd partii, a to na nim chcieliśmy omówić kwestię wyników i budowania koalicji w sejmikach – dodaje inny z zaufanych ludzi szefa Platformy.

Podobne głosy słychać z kierownictwa PSL. – Spotkania dzisiaj nie było i nie będzie, bo wciąż nie ma oficjalnych wyników, posługujemy się wyłącznie danymi sondażowymi, a to nie jest dobra podstawa do budowania ewentualnej koalicji – mówi nasz rozmówca z władz ludowców.

Przypomnijmy, że wedle badania late poll w niedzielnym głosowaniu Koalicja Obywatelska uzyskała w wyborach do sejmików wojewódzkich 26,7 proc. głosów; ludowcy – 13,6 proc. Najlepszy wynik zdobyło Prawo i Sprawiedliwość (33 proc.), które wygrało w dziewięciu z szesnastu województw, ale to zbyt mało, żeby wyborcze zwycięstwo przekuć na władzę w sejmikach.

Wybory samorządowe 2018. Michał Szczerba: Patrzymy na te wybory z perspektywy metropolii. To opozycja wygrała w największych miastach

Więcej o:
Komentarze (51)
Wybory samorządowe 2018. Spotkanie Schetyna ? Kosiniak-Kamysz
Zaloguj się
 • pysio62

  Oceniono 24 razy 16

  Nie ulega najmniejszej watpliwosci, ze wszystkie ekipy rzadzace Polska obsadzaly stanowiska swoimi ludzmi, ale to co robi PIS i PIS-opodobni to juz przekracza wszelkie normy i granice, takiego nepotyzmu i kolesiostwa to jeszcze w historii nie bylo. Najwiekszym problemem jest to, ze te PIS-owskie kadry sa skrajnie niekompetentne, po prostu mnostwo nieudacznikow poobsadzalo wszelkiego rodzaju stanowiska, i po prostu doja nas. Smiano sie z PSL-owskich pociotkow pozatrudnianych w roznych agencjach rolnych. Przyszli do tych agencji Pisiewicze, Misiewicze i Obajtki, i doprowadzili do zapasci tych agencji. Musiano zatrudnic spowrotem czesc PSL-owskich pracownikow, ktorzy i tak okazali sie geniuszami w porownaniu z PIS-owskimi miernotami. Nie mozna dopuscic, zeby PIS-owska szarancza znowu opanowala nowe miejsca do dojenia nas.

 • yureck

  Oceniono 22 razy 16

  O! skończyło sie posiedzenie na nowogrodzkiej pis trolnia uwolniona otrzymałą przekaz dnia

 • damtek

  Oceniono 13 razy 11

  Powtórzę co napisałem wczoraj wieczorem. Polska jest już innym krajem. Wynik wyborów i jeszcze na dokładkę piątkowa decyzja TSUE (prawowici sędziowie SN już dziś rano wrócili do pracy) stwarzają nową sytuację.
  My uwierzyliśmy, że możemy z nimi wygrać a oni, że mogą przegrać.
  Maciej Bor/twitter

 • aleksa66

  Oceniono 13 razy 11

  Powinniście się dogadać,i to jak najszybciej.Trzeba to zrobić dla nas Polaków, dla Polski!

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 10 razy 10

  najważniejsze że będą ze sobą rozmawiać... bo jakoś trudno mi jest sobie wyobrazić rozmowy koalicyjne Kosiniaka z Kaczyńskim, który pluł na PSL od 3 lat i próbował go wyrzucić ze wsi i okraść PSL-owski elektorat

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 15 razy 7

  nawet nie wyobrażam sobie jaki łomot dostałby PiS gdyby zamiast nijakiego Schetyny na czele opozycji stal Tusk!

 • piramidopolopirynowicz

  Oceniono 17 razy 7

  "Jeśli poprzecie Platformę Obywatelską pomożecie sobie i Polsce. Dziękuję bardzo."

  Jarosław Kaczyński, Pisz, maj 2009

 • troque

  Oceniono 11 razy 7

  Czysta pragmatyka. PSL jest podkopywany przez pisiorstwo na wsi, pisiorstwo w dużej mierze przyszly elektorat bedzie miało właśnie na wsi. PO i pisiorstwo w z powodów raczej ambicjonalnych i zacietrzewienia nie będą współpracować. Zatem małżeństwo z rosądku PO-PSL może nie jest wspaniałe ale dla państwa o niebo mniej gorsze niż pisiorstwo.

 • piramidopolopirynowicz

  Oceniono 16 razy 6

  Pierdzenie i Sapanie ma doła :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX