Leszek Miller o wyniku wyborczym Patryka Jakiego: Popełnił fundamentalny błąd

Wyniki wyborów samorządowych w Warszawie skomentował Leszek Miller. Zdaniem byłego premier narracja prowadzona przez Patryka Jakiego i jego sztab wzbudziła w warszawiakach sprzeciw.

- Patryk Jaki i jego sztab popełnili fundamentalny błąd. Za dużo czasu poświęcili na miażdżącą krytykę sytuacji w Warszawie, a nieprawdą jest, że stolica się nie rozwija - powiedział były premier Leszek Miller. Zdaniem polityka, to właśnie notoryczna krytyka urzędujących władz miasta i ich działań spowodowała, że mieszkańcy Warszawy nie zagłosowali na kandydata Prawa i Sprawiedliwości.

Leszek Miller o wyniku wyborów: Krytyka spowodowała opór mieszkańców Warszawy

- Warszawa wypiękniała, modernizuje się, ma całkiem przyzwoity transport publiczny. Jeżeli ktoś przychodzi i mówi, że tu się nic dobrego nie stało, to w mieszkańcach narasta zdecydowany opór - powiedział Leszek Miller.

Wyniki wyborów samorządowych 2018. Miller: PiS nie ma zdolności koalicyjnych 

Były premier powiedział także, że PiS nie ma zdolności koalicyjnych i może być tak, że pomimo iż Prawo i Sprawiedliwość wygra wybory, nie będzie rządzić w sejmikach wojewódzkich.

Wypróbuj nasz newsletter z sekcją o wyborach samorządowych. Kliknij, aby się zapisać

Wyniki wyborów Warszawa. Rafał Trzaskowski pokonał Patryka Jakiego

Przypomnijmy, że wyniki sondażu exit poll w Warszawie pokazały, że to Rafał Trzaskowski jest zwycięzcą wyborów na prezydenta Warszawy i druga tura nie będzie potrzebna. Zgodnie z sondażem, zdobył on 54,1 proc. głosów, z kolei jego największy konkurent Patryk Jaki zrobił zaledwie 30.9 proc głosów.

Wybory samorządowe 2018. Piotrowicz: Ten wynik to powód do zadowolenia. Zobaczymy, jakie będą zdolności koalicyjne

Więcej o:
Komentarze (214)
Leszek Miller o wyniku wyborczym Patryka Jakiego: Popełnił fundamentalny błąd
Zaloguj się
 • ltte

  Oceniono 84 razy 80

  Oj tam, oj tam. Po prostu pamiętamy 2003 rok, kiedy władzę objął Kaczyński. Wszystko stanęło. Obok mnie budowano ulicę. Praktycznie od razu sprzęt zjechał z budowy. Wrócił przed następnymi wyborami. Na dziurę w ulicy, powstałą po zimie 2002/3, mówiliśmy dziura im. Lecha Kaczyńskiego. Załatali też przed następnymi wyborami.

 • hamsterx

  Oceniono 64 razy 58

  nie kopie się leżącego !!! jak na Roma i tak osiągnął
  niewyobrażalny sukces w rasistowskiej Polsce

 • swiroslaw_zbawiciel

  Oceniono 53 razy 51

  Tak przez ciekawość... Jaki ewakuował się bezpartyjnym autobusem, czy musiał drzeć z kapcia?

 • dziadekjam

  Oceniono 63 razy 45

  "Lepszym" kandydatem od Jakiego na prezydenta Warszawy była tylko "millerowa" kandydatka Ogórek na prezydenta Polski.

 • japka_putina

  Oceniono 44 razy 42

  Jaki nie tyle popełnił fundamentalny błąd, co sam był fundamentalnym błędem.

 • Oceniono 45 razy 37

  Mieszkam w Warszawie od 20 lat. Było to miasto obrzydliwe, nieprzyjazne. Nie lubiłem go.
  Dlatego dostrzegam krytycznym okiem, jak dużo się w Warszawie zmienił zwłaszcza za rządów Hanny Gronkiewicz (o 2letniej hibernacji inwestycji za czasów L. Kaczyńskiego należałoby przemilczeć).
  Ilość inwestycji poprawiających życie jest ogromna. Komunikacja miejska znakomita i stosunkowo tania (za 1 euro przejeżdża się całą Warszawę, za 20 euro ma się sieciówkę na cały miesiąc). Większość parków zrewitalizowana, sieć dróg rowerowych dynamicznie rośnie. Wisła wróciła do Warszawy zarówno lewy zabudowany brzeg bulwarami jak i prawy, dziki. Sieć dróg dynamicznie się rozwija, przybywa mostów. Musze przyznać uczciwie, że tu żyje się coraz lepiej.
  I przyszedł jakiś przybłęda z Opola, który udowadniał że Warszawa jest w ruinie. Nie dziwię się, że warszawiacy się wq...rzyli na gołowąsa i spuścili na drzewo.

  Warszawa za rządów PiS 2005-2007 wpadła w katatonię. Warszawiacy nie chcieli powtórki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX