Wyniki wyborów. Oskarżony o gwałt Czesław Małkowski ma szansę na zwycięstwo w II turze

Czesław Jerzy Małkowski, były prezydent Olsztyna, który swoją funkcję stracił po wybuchu seksafery w Ratuszu, ma szansę na zwycięstwo w II turze wyborów samorządowych. Małkowski jest oskarżony o gwałt i molestowanie, a wyrok spodziewany jest po wyborach.

Zgodnie z przedwyborczymi sondażami i już częściowymi danymi z komisji wyborczych, kandydat na prezydenta Olsztyna Czesław Jerzy Małkowski, przejdzie do II tury wyborów samorządowych. Co więcej, były prezydent Olsztyna, oskarżony i skazany za gwałt na urzędniczce z ratusza, ma szansę na wygraną. Jego główny konkurent, obecny prezydent Piotr Grzymowicz, ma przewagę kilkuset głosów. Na podstawie danych zebranych z 70 komisji wyborczych w Olsztynie wynika, że Grzymowicz zebrał blisko 15000 głosów, a Małkowski ponad 14400.     

Czesław Małkowski startuje z własnego komitetu wyborczego. To doświadczony polityk samorządowy, który był prezydentem Olsztyna przez blisko dwie kadencje, od 2001 do 2008 roku. Po wybuchu seksafery z jego udziałem, mieszkańcy w referendum zdecydowali o jego odwołaniu. 

Wyrok nieprawomocny: Małkowski winny zgwałcenia urzędniczki w ciąży  

Po odwołaniu Małkowskiego ruszyło śledztwo. Zgodnie z ustaleniami prokuratury, w czasie trwania prezydentury Czesław Małkowski miał molestować kilka urzędniczek, a jedną z nich, kobietę w ciąży, zgwałcić. Jego proces trwa od 2011 roku. W 2015 roku sąd w Ostródzie skazał nieprawomocnie Małkowskiego na 5 lat więzienia i zakazał przez 6 lat sprawowania kierowniczych stanowisk w jednostkach samorządu terytorialnego. Zdaniem sądu, Małkowski miał dopuścić się gwałtu, wykorzystując stanowisko i relację podwładna - przełożony. 

Po apelacji sprawa wróciła do sądu w Olsztynie. Wyrok spodziewany jest po zakończeniu wyborów.

Warto przypomnieć, że Małkowski mimo toczącego się śledztwa, dwukrotnie kandydował na prezydenta Olsztyna, ale za każdym razem przegrywał w II turze z obecnym prezydentem Piotrem Grzymowiczem (zdobył jednak mandat radnego).

O tym jak będzie tym razem, przekonamy się 4 listopada. 

W Olsztynie zaginęło 399 kart do głosowania

W sprawie pojawiał się jeszcze jeden, dość niespodziewany wątek. W jednej z komisji wyborczych w Olsztynie zaginęło 399 kart do głosowania. To ostemplowane, czyste karty do głosowania na prezydenta Olsztyna. Nie wiadomo jeszcze, co dokładnie stało się z kartami i czy zostały skradzione.

O konsekwencjach sytuacji decydowało będzie to, czy zostały użyte do głosowania. Jeżeli zostały one wykorzystane, stawia to pod znakiem zapytania 400 głosów oddanych na kandydatów. Jeśli ktoś zdecyduje się oprotestować wyniki głosowania, sprawą będzie musiał zająć się sąd.

Więcej o:
Komentarze (54)
Wyniki wyborów, Olsztyn. Oskarżony o gwałt Czesław Małkowski ma szansę na zwycięstwo w II turze
Zaloguj się
 • inny_wolny_login

  Oceniono 25 razy 21

  Olsztyn - wstyd!!!
  Kto głosuje na przestępcę, gwałciciela?

 • dr.hayd

  Oceniono 20 razy 20

  Inne ciekawe fragmenty życiorysu Czesława Małkowskiego: sekretarz komitetu gminnego PZPR (to w stanie wojennym), dyrektor Okręgowego Urzędu Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk - czyli cenzor, szef cenzorów.

 • ewa_2015

  Oceniono 28 razy 20

  Seksafera? Gwałt to przemoc, nie seks. Jeśli przywalę autorowi za to określenie łopatą, to to nie będzie ogrodnictwo...

 • gotong

  Oceniono 21 razy 19

  Mimo wszystko, czy to nie jest przerażające, że ludzie są takimi ignorantami? Co musi czuć ta zgwałcona kobieta? Że sprawiedliwość jest po jej stronie? Straszne.

 • mirarob

  Oceniono 22 razy 16

  kto głosował na tego pana powinien ze wstydu zapaść się pod ziemię, ponury i sprośny typ

 • elak2013

  Oceniono 15 razy 13

  Olsztynianie, na Boga.Na kogo Wy chcecie głosować???? Po prostu wstyd!!!!!!!!

 • antropoid

  Oceniono 15 razy 9

  Polacy to jednak naprawdę głupi naród, a już ściana wschodnia bije rekordy w tej dziedzinie.

  Ale tak jest z rejonami, gdzie "przewodnikiem stada" jest kler traktowany z pokolenia na pokolenie z większą czcią niż sam Chrystus.

 • aja_88

  Oceniono 9 razy 7

  to tylko świadczy o mieszkańcach Olsztyna(tych co na niego głosowali)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX