Wyniki wyborów. Wójt gminy Daszyna choć siedzi w areszcie, rozgromił rywali

Wyniki wyborów samorządowych w Daszynie pokazały, że mieszkańcom nie przeszkadzało to, że jeden z kandydatów od kilku miesięcy przebywa w areszcie. Zbigniew W. zebrał blisko połowę głosów. Niewiele zabrakło, by wygrał w pierwszej turze.

Zbigniew W., dotychczasowy wójt Daszyny w województwie łódzkim, od maja siedzi w areszcie śledczym. Nie przeszkadzało mu to jednak starać się o reelekcję. Najwyraźniej kampania prowadzona z bardzo nietypowego miejsca była skuteczna.

Wyniki wyborów samorządowych - wójt Daszyny wygrywa zza krat

Jak podaje portal TVN24.pl, w gminie Daszyna znane są już końcowe wyniki wyborów. Polityka poparło 48,5 proc. głosujących - otrzymał 856 głosów. Do wygranej w pierwszej turze zabrakło mu zaledwie 28 głosów. Zbigniew W. okazał się być znacznie lepszy od konkurencji - jego najbliższy rywal, z którym zmierzy się w drugiej turze, zdobył 481 głosów.

Na stronie internetowej Urzędu Gminy Daszyna pojawiło się już ogłoszenie o przeprowadzeniu ponownego głosowania 4 listopada.

Zbigniew W. nie przyznawał się do winy

Zbigniew W. podejrzany jest między innymi o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, której celem miało być wyłudzanie dotacji rolniczych. W związku ze sprawą zatrzymano 11 osób. On sam nie przyznawał się do winy, kilka tygodni przed aresztowaniem mówił w rozmowie z lokalnym portalem Kutno.net, że zarzuty są absurdalne.

Polityk mógł brać udział w wyborach, bo nie został skazany prawomocnym wyrokiem. Obecnie jego obowiązki pełni zastępca. Jeśli Zbigniew W. wygra w drugiej turze i później zostanie skazany, może stracić mandat.

Więcej o:
Komentarze (21)
Wyniki wyborów samorządowych 2018. Wójt gminy Daszyna zebrał najwięcej głosów, choć siedzi w areszcie
Zaloguj się
 • swiroslaw_zbawiciel

  Oceniono 13 razy 9

  Na karcie do głosowania figurował jako Zbigniew W.?

 • yan57

  Oceniono 16 razy 2

  jak widać po wynikach w wyborach to wcale się nie liczy być uczciwym czy też troska o obywateli wygrali pan od sexsu czy pani z wyrokiem czy pan z aresztu pan od molestowania czy pan o fuszerki ... ważne żeby być przeciwko PIS... i z czego wy się tak cieszycie....

 • felicjan.dulski

  Oceniono 3 razy 1

  Daszyńskiego nie głosuję na Komendę?

 • pawelekok

  Oceniono 11 razy 1

  No tak pisiesyny. Mysleliście, że zwycięskiego polityka opozycji wystarczy oskarżyć żeby wygrała wasza kreatura?

 • i.l

  Oceniono 6 razy 0

  Politycy stanowili prawo na wszelkie wypadek dla siebie.
  Nawet jak wsadzą, to jeszcze są szanse. Matusewicz w Piotrkowie
  rządził z pudła i też było ok!.
  ZERO TOLERANCJI DLA NARUSZEŃ PRAWA!

 • pieknestraszydlo

  Oceniono 17 razy -1

  Pusty śmiech. Łódzkie to chyba stan umysłu.
  A tak poza tym to jest przerażające,

 • Jacek Zakrzewski

  Oceniono 7 razy -3

  Takie wyniki jak ten oraz Zdanowskiej i innych pokazują, że polaczki to takie łajdackie, cwaniaczkowate bydło, które tylko wierzga nogami- co by tu jeszcze na lewo wykombinować, zachcachmęcić itp.

 • karrampa

  Oceniono 5 razy -3

  To może przywódcy totalnej opozycji powinni dać się zapuszkować przed następnymi wyborami, skoro elektorat lubi kryminalnie ?!?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX