"PiS i tak powie, że sfałszowane". Dobry humor w PSL po wynikach zaowocował serią wpisów

Po wynikach wyborów samorządowych PSL ma powody do radości. Na tyle duże, że Ludowcy pozwolili sobie nawet na ironizowanie, że to wynik "sfałszowania".

Polskie Stronnictwo Ludowe, kierowane przez Władysława Kosiniaka-Kamysza, już wiele razy udowadniało, że swoje oficjalne konto na Twitterze traktuje stosunkowo luźno. Ludowcom zdarzało się też wyprowadzać z niego ciosy, np. w PiS, gdy ruszyła akcja #samiswoi.

Gdy tylko pojawiły się sondażowe wyniki wyborów samorządowych, po chwili na koncie PSL na Twitterze pojawił się ironiczny wpis:

Sfałszowane. #pierwsi

W ten sposób Ludowcy najprawdopodobniej odnieśli się do głośnych wydarzeń z 2014 roku, gdy pojawiały się głosy, że wybory samorządowe mogłyby być sfałszowane. PSL uzyskało wtedy 23,68 proc., a jednocześnie w wyborach ponad 2,5 mln głosów uznano za nieważne.

Sam prezes PiS Jarosław Kaczyński w 2014 roku w Sejmie mówił:

Z tej najważniejszej w Polsce trybuny muszą paść słowa prawdy: te wybory zostały sfałszowane

Wybory samorządowe 2018. PSL: PiS i tak powie, że sfałszowane

Z konta PSL podczas wieczoru wyborczego i potem jak z karabinu wypadały kolejne tweety. Ludowcy pozdrowili np. sondażownie, które przed wyborami samorządowymi dawały im około 7 proc. w wyborach, gdy sondaże exit poll (dla sejmików wojewódzkich) dają im 16,6 proc. w całym kraju.

Powracał też wątek "sfałszowanych wyborów", gratulacje dla PSL za wynik tak skomentowano:

I tak PiS powie, że sfałszowane

Wyniki wyborów samorządowych 2018

Z sondaży exit poll Ipsos dla TVN, TVP i Polsatu wynika, że w głosowaniu do sejmików w wyborach samorządowych 2018 zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość - 32,3 proc.

Drugie miejsce na podium przypadło Koalicji Obywatelskiej z poparciem 24,7 proc., a Polskie Stronnictwo Ludowe - 16,6 proc.

Wybory samorządowe 2018. Macierewicz: Prawo i Sprawiedliwość potwierdziło swoje zwycięstwo mimo kampanii kłamstw i oszczerstw

Więcej o:
Komentarze (35)
Wyniki wyborów samorządowych. PSL o wyniku: PiS i tak powie, że sfałszowane
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 27 razy 21

  Wszystkie wybory, w których prezes nie ma stówy są sfałszowane. Jasne? I Proste jak kłębek drutu!

 • siwywaldi

  Oceniono 21 razy 19

  No przecież Pawłowicz na Twitterze oznajmiła już, że komisje w Warszawie opanowali kodziarze, a Trzaskowski zwoził ludzi, którzy chcieli się dopisać do list :-))

 • chi-neng

  Oceniono 15 razy 13

  Zgadza się, bo przecież boski Jaro stwierdzil, że WGYRAGLI PO RAZ CZWARTY:).

 • remo29

  Oceniono 11 razy 11

  Krótki tak bardzo uwierzył, że ciemny lud wszystko kupi, że nie zauważył biedak, iż ciemnego ludu jest za mało. 30 procent jak było, tak jest i wyżej wała nie podskoczysz.

 • skandy5

  Oceniono 7 razy 7

  Na Nowogrodzkiej awantura - dopisano za mało głosów!

 • pysio62

  Oceniono 9 razy 5

  Brawo KO, brawo PSL. Kaczynski, PIS-owcy i TVPIS moga mowic sobie co chca, ale Kaczynski i PIS przegrali te wybory, i to wyraznie. Zobaczymy jeszcze jak rozloza sie glosy w poszczegolnych wojewodztwach, jakie wyniki osiagnie Kukiz, SLD i BS, i z kim BS beda ewentualnie wchodzic w koalicje. W zaleznosci jak to sie skonczy, to porazka Kaczynskiego i PIS-u bedzie bardzo powazna, czy "tylko" powazna.

 • r0b0l_reaktywacja

  Oceniono 4 razy 4

  smutne pisie ryje to bezcenny widok. Niemniej uważam że rząd kaczystów muszą trwać kolejną kadencję. Żeby hołota propisowska poczuła mocno skutki swojej głupoty

  A co dadzą obecne wybory: NIC. Lokalne koterie nadal będą sie przepychać w niekompetencjach

 • polak_k.prawy

  Oceniono 5 razy 3

  Niech tak się w PSL-u nie cieszą, bo dostali tylko połowę tego co poprzednio. Jeśli wskaźnik ten będzie przeniesiony na wybory parlamentarne, to nie wejdą do Sejmu, bo zawsze wchodzili ledwo, ledwo. Muszą się dołączyć do KO, bo inaczej pisowska mafia nadal będzie rządzić!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX