Roman Smogorzewski prezydentem Legionowa. Seksistowskie komentarze mu nie przeszkodziły

Ze wstępnych danych sondażowych wynika, że prezydentem Legionowa ponownie zostanie Roman Smogorzewski, który na koniec kampanii wywołał oburzenie seksistowskimi komentarzami kierowanymi do kandydatek swojego okręgu wyborczego. Jego wygraną w osobliwy sposób skomentowali goście programu TVP.

Ze informacji podanych przez "Gazetę Powiatową" wynika, że kontrowersje nie przeszkodziły Smogorzewskiemu w wygranej. Według wstępnych sondaży prezydent Legionowa miał uzyskać w wyborach samorządowych wynik 63,8 procent poparcia. Jego rywal, Bogdan Kiełbasiński, uzyskał zaledwie 21,1 procent głosów wyborców.

Komentarze w TVP: "Musimy my tam jechać"

Dziennikarz Onetu Janusz Szwertner zwrócił uwagę, że wygraną Romana Smogorzewskiego w osobliwy sposób skomentowano na antenie TVP Info. Mówiono między innymi, że  świadczy to o tym, że "kobiety z Legionowa nie zdają sobie sprawy, że faceci mogą się zachowywać inaczej niż prezydent".

- Musimy my tam jechać - skwitował jeden z mężczyzn w studiu.

"Ten tweet warto uzupełnić o screen z programu" - skomentował Patryk Strzałkowski z Gazeta.pl. Na zamieszczonym przez niego zdjęciu widać, że w rozmowie z dziennikarką TVP uczestniczyło sześciu mężczyzn. 

Smogorzewski wygrywa. Wcześniej mówił o "pani od seksu"

Roman Smogorzewski rządzi w Legionowie od 16 lat. Zrobiło się o nim głośno, gdy na początku października na jaw wyszły jego kontrowersyjne, seksistowskie wypowiedzi kierowane do kandydatek i kandydatów do rady miasta podczas konwencji wyborczej Porozumienia Samorządowego w Legionowie. 

Ubiegający się o reelekcję Smogorzewski do jednej z kandydatek mówił, że jest "za ładna, ale ma wiele innych walorów", o innej, że to "pani od seksu, no i od biologii". Pytał, kto jednemu z kandydatów "takie imię wymyślił", a z kolejnego żartował, że ma "trzy dziewczyny i czwartą, żonę".

Gdy nagranie z konwencji obiegło sieć, Prawo i Sprawiedliwość zaczęło się domagać dymisji Smogorzewskiego, który należał wówczas do klubu Platformy Obywatelskiej. Na konwencji był też obecny Jan Grabiec, rzecznik PO.  

 - To miejsce jest symbolem pogardy dla kobiet, ta konwencja pokazała prawdziwą twarz PO, pokazała to, jakimi - w mojej ocenie - są hipokrytami, są zupełnie niewiarygodni - mówiła rzeczniczka PiS, Beata Mazurek. 

Po wybuchu afery Roman Smogorzewski przeprosił za swoje zachowanie i zrzekł się mandatu Platformy Obywatelskiej, ale nie wycofał swojej kandydatury w wyborach samorządowych (nie był kandydatem partii, ale swojego własnego komitetu wyborczego).

 - Czy jeden wieczór i kilka niedobrych zdań, za które jeszcze raz szczerze przepraszam, powinno przekreślić człowieka? - pytał Roman Smogorzewski w filmie nagranym w otoczeniu kobiet.Więcej o:
Komentarze (21)
Wyniki wyborów 2018. Roman Smogorzewski prezydentem Legionowa. Seksistowskie komentarze mu nie przeszkodziły
Zaloguj się
 • ffstv

  Oceniono 14 razy 8

  W Legionowie pamiętamy rządy PiS-owców z Błaszczakiem w roli szefa działu promocji. Never again!

 • punter

  Oceniono 7 razy 7

  trudno, żeby w mieście w którym "ustawa dezubekizacyjna" pozbawiła emerytury może i parę tysięcy osób wygrał PiS ....

 • lubat

  Oceniono 6 razy 6

  Widocznie prezydent Legionowa ma inne zalety, które przeważają nad jego "seksistowskimi" wypowiedziami. Kto dzisiaj pamięta Brechtowi, że był dziwkarzem? pamięta się tylko jego wspaniałą twórczość literacką.

 • you_fool

  Oceniono 3 razy 3

  To było mniejsze zło.

 • maras63

  Oceniono 10 razy 2

  Plącze się to światłym, oj plącze. Feminizm, tradycjonalizm, poprawność polityczna, #MeToo, kto gotuje, kto myje naczynia, praca, kariera, macierzyństwo itp. itd., a tu se facet popierdzi, pobeka, za cyca złapie, oko puści i co? Ano nic. Wy to jeszcze bardziej gorące potraficie jeść, co?

 • eastsider

  Oceniono 1 raz 1

  Kołtuństwo to my mamy w genach. I nie twierdzę, że to tzw. Dobra Zmiana dała temu początek.
  Dobra Zmiana dała tym najgorszym cechom polskim zielone światło.

 • alicel50

  Oceniono 1 raz 1

  Jakie społeczeństwo - takie wybory. Najlepszym odzwierciedleniem zachowania w ruchu samochodowym.

 • dziadekjam

  Oceniono 7 razy 1

  "Smogorzewski wygrywa. Wcześniej mówił o "pani od seksu"
  ==============================================
  Ale o co chodzi?! Przecież nie mówił o "pani od 3,14erdolenia" :-)

 • bonenecklace

  Oceniono 5 razy 1

  To samo jest w Olsztynie. Człowiek, który już dawno powinien przechadzać się po spacerniaku, będzie walczył o fotel prezydenta w drugiej turze (sic!). Rozumiem, że w obronie takich "wolnych" sądów protestuje KO i GW, które nie potrafią wydać prawomocnego wyroku, mając aż nadto dowodów. Oszustka, malwersant, partia która słynie z korupcji, naszemu społeczeństwu to nie przeszkadza. Bo to są wrodzone cechy nas jako narodu, ludzie po prostu się identyfikują z takimi "przymiotami". Niby jesteśmy w UE, uważamy się za kraj rozwinięty, aspirujący, ale pod względem społecznym, intelektualnym, to jest epoka kamienia łupanego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX