Komentarze (136)
Wybory samorządowe 2018. Wyniki wyborów samorządowych. PiS wygrało, ale tylko nagrodę pocieszenia.
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • lux-ex-silesia

  Oceniono 4 razy 4

  Macierewicz wściekle zaatakował wolne media. Fakt, gdyby ich nie było, propaganda TVPis święciła by ogólnopolski triumf.

 • Ada Par

  Oceniono 3 razy 3

  Kaczyński znów będzie "dochodził".i

 • westgreg

  Oceniono 5 razy 3

  Wybory w cuglach wygrała PO. PiS solidnie je przerżnął.
  Zadaniem obu członków wielkiej koalicji POPiS w tych wyborach było pozbycie się ich największych zagrożeń (Nowoczesnej przez PO i PSLu przez PiS). PO wywiązała się ze swojego zadania jeszcze przed wyborami. PSL dość mocno dokopał PiSowi.

 • susdomestica

  Oceniono 2 razy 2

  Czekam, aż ktoś wpadnie na pomysł jak wsadzić kość niezgody między wyborców pis a kościół. Ten kto zaproponuje finansowanie programow+ z tego co się da zaoszczędzić z wypowiedzenia konkordatu i wprowadzenia finansowania kościoła przez zadeklarowanych wyznawców, a nie z budżetu państwa... Wygra mój głos, a pewnie da radę z zaoszczędzonych pieniędzy dodać jeszcze jeden +. ;)

 • krywit

  Oceniono 2 razy 2

  Opatrzność i mądrość Warszawiaków zwyciężyła

 • wejsunek47

  Oceniono 2 razy 2

  co za ulga...nie będzie się bydło w gumiakach z wystającą słomą po ratuszach pałętało.

 • kka69

  Oceniono 2 razy 2

  33% poparcia....
  Zaraz podadzą w TVPis że ta szkalnka jest prawie pełna.

 • mario999

  Oceniono 2 razy 2

  Pisiorki i tak NAS wszystkich ograją Jarkacz ze swoją świtą pewnie w nocy już napisali ustawkę, że "DRUDZY BĘDĄ PIERSZYMI" Adrian spać też pewnie nie mógł i nad ranem autograf złożył

 • spidersb

  Oceniono 2 razy 2

  Nie ma co owijać. Mimo tego że, PIS zdobył najwięcej to przegral te wybory w większości kraju. 33 % to za mało aby rządzić. Powstanie sporo koalicji PO+N+PSL, w zasadzie w samorządach nic się nie zmieni. Patryk Jaki popierając IN VITRO się sfrajerował, co też wcześniej przewidywałem i opisałem.

 • wejsunek47

  Oceniono 1 raz 1

  z cyfr wynika,że PIS ma poparcie około 17% uprawnionych do głosowania...to dziwne bo średni poziom inteligentnych inaczej w cywilizowanych społecznościach wynosi tylko 10%...

 • Oceniono 1 raz 1

  Nagrodę pocieszenia zafunduje firma Biedronka Prezes nie będzie płacił za karmę dla kota firmy Whiskas przez pół roku

 • kka69

  Oceniono 1 raz 1

  Gdyby PIS dotrzymało obietnic wyborczych, to może ze 2-3 punkty miało by więcej.
  A tak oszuści stracili poparcie.

 • wejsunek47

  Oceniono 1 raz 1

  co za ulga...nie będzie się bydło w gumiakach z wystającą słomą po ratuszach pałętało.... biedne świnie niedopuszczone do koryta..

 • sopot75

  Oceniono 3 razy 1

  Czy u Was karty wyborcze miały ucięte rogi w prawym, górnym rogu?

 • Marek Biesaga

  Oceniono 2 razy 0

  Uzyskał PiS w wyborach najlepszy wynik i nic więcej bo prawdopodobnie nigdzie nie będzie rządził. Przeciw PiS zawiąże się koalicja PO i PSL i po zawodach. Więc Kaczyński jaka to wasza wygrana ?
  To jest klęska i tragedia dla pismatołów oraz zapowiedź klęski totalnej za rok. Jaki nikogo nie wsadził i poniósł klęskę w Warszawie. Ludzie na coś oczekiwali kaczorku a wy zaczęliście sprowadzać cichcem migrantonachodźców , namawiacie się z żydami jak nas okraść.

 • zetazor

  0

  Tytułowe "cenne wnioski" powinna wyciągnąć także opozycja:
  1. nie dawać pretekstów a tym bardziej powodów do populistycznych ataków - politycy opozycji powinni być jak żona Cezara
  2. osłabić propagandowe działania kościoła i telewizji (podobno) publicznej tam, gdzie TVN24 i podobne stacje nie są odbierane - na wsi i w małych miastach: częściej wśród seriali (typu szkoła, pielęgniarki, szpital, sędzia, dlaczego ja itp.) muszą pojawiać się audycje dostarczające prawdziwe informacje o skutkach działań obecnego Sejmu, rządu i prezydenta dla tzw. zwyczajnego człowieka, w tym mieszkańca polskiej wsi (np. ograniczenia w handlu ziemią, brak ochrony w sądach, nepotyzm, zarobki, deforma edukacji itd. - naprawdę jest o czym mówić)
  3, 4.... trzeba to robić, żeby wróżby Autora artykułu nie spełniły się

 • abszperwentyl

  0

  Jakby zamiast Jakiego wystawili Krajewskiego toby nie przegrali.

 • dirxml_iii

  Oceniono 4 razy 0

  Prawda w oczy kole. Ale tak wygląda wyborcza rzeczywistość. Koalicja razem z resztą nie pokazała nic a uznaje to za sukces. PO robiła 4 lata temu sama taki wynik a teraz się chwali sukcesem? Tak jak powiedział Miller. W kuluarach partyjnych PO będą się zastanawiać czy opłacała się ta cała Koalicja. PiS omamił społeczeństwo i cokolwiek by nie zrobili będą popierani. A SLD? To nie brak kasy na kampanię. Robili wielkie show. Byłam, widziałam. Przede wszystkim dopuszczenie do wyborów ludzi Palikota. "Stara "lewica nie popierała tych ludzi a sami między sobą do tego przepychali się łokciami kto lepszy. Zero współpracy.

 • spidersb

  Oceniono 1 raz -1

  Wybory można porównać do wyścigów szczurów. Szczur zawsze będzie szczurem, dlatego kto wygra - nie ma znaczenia.

 • ax-les-thermes

  Oceniono 3 razy -1

  Nie bredzcie glupot gdyz wcale dobrze nie jest. Ciemnota niestety dalej tryumfuje a PO to zadna postepowa partia tylko bardziej proeuropejscy konserwatysci rowniez katoliccy.
  Tylko liberalna, antyklerykalna partia i totalnia laicka moze wyprowadzic ten kraj z tego zadupia.

 • spidersb

  Oceniono 3 razy -1

  Ceny Paliwa + 20% też zrobiły swoje.

 • bilinski53

  Oceniono 5 razy -3

  Udzielni książęta w dużych miastach będą rządzić nadal niektórzy po 4 a nawet 5 kadencji (vide Gliwice - 6 kadencji Frankiewicza) ........czyż byśmy mieli monarchię w Polsce, ustanowioną po 1989 roku.

 • czesio48

  Oceniono 6 razy -4

  W dużych miastach najwiece było afer i postubecji

 • Jan Nowak

  Oceniono 6 razy -4

  Śmieszą mnie zwolennicy opozycji którzy krzyczą "przegraliśmy ale wygraliśmy" . Krzyczycie że antypis wygrał bo razem zdobył ileś tam procent głosów . Nie zauważyliście że zdobyli RAZEM te głosy , gdyby startowali oddzielnie to ich najlepszy wynik byłby coś ok. 20% . Trzeba jeszcze dodać że sporą część głosów zdobyli bezpartyjni co oznacza że tam gdzie społeczeństwo ma jakikolwiek wybór nie głosuje ani na pis ani po .
  Ciekawe jak długo koalicja antypis zachowa jedność bo widząc wczorajszą twarz Lubnauer jakoś nie sprawiała wrażenia zadowolonej , chyba jednak nie o to jej chodziło . Nie wierzę też w to żeby nie było tam starć różnych interesów i konfliktów . Pożyjemy zobaczymy

 • e_gregor2

  Oceniono 6 razy -4

  PiS to ch***a partia ale te wybory pokazują ile warte są partie opozycyjne. Żal i smutek, że musimy wybierać wśród takich miernot.

 • mniklasp

  Oceniono 6 razy -4

  Morawiecki i inne gazety podaja ze to czwarte zwyciestwo PIS a tu gazeta klamie ze PIS niby wygralo albo nie wygralo . wiec jak normalny czlowiek ma rozumiec wyniki wyborow, Czy wPolsce juz wszyscy zglupieli i klamia jak najeci.?

 • harari

  Oceniono 15 razy -7

  .
  Przegrali ale jednak wygrali - takie rzeczy to tylko w propagandzie Wyborczej.

 • normalny1977

  Oceniono 9 razy -7

  Ja chyba inne wyniki wyborów widzę. PiS bierze kilka wojewódzw zależy jak się koalicję ułożą. Pamiętajmy ordynacja promuje duże Partie. PO z PSL może obronią kilka województw na zachodzie. To wszystko. PSL owi będzie ciążyła koalicja z PO bo z PISem mogą rządzić praktycznie w całej Polsce i to może być realny scenariusz. Bo Sejmiki to realne miejsca pracy. I i gadanie Warszawki może być jakie chce, ale lokalnie PSL i PiS to jedno i to samo.

 • normalny1977

  Oceniono 11 razy -7

  To ja jednak inne wybory widzę. PIS wygrało w większości województw, w tym na Ślząsku i Dolnym Sląsku. Przejmie władzę minimum w kilku województwach. Do tej pory rządziło w jedmym na Podkarpaciu. A to że przegrało w kilku dużych miastach, a co to kogo obchodzi. Miasto to miasto. Sejmik to realna władza.

 • jacek_poz

  Oceniono 12 razy -10

  To teraz skoro wygrała PO i N. to dopiero w tym kraju popłynie miód i wino.

 • oczy_argusa

  Oceniono 16 razy -12

  Zwyciestwo koalicji antyPiS jest druzgocące. KO bierze duże miasta a PSL, wieś. Koniec PiS-u bliski. I jeszcze ta doskonała wiadomośc o kolejnych, na razie nieznanych taśmach z Morawieckim. Do otego dołóżmy odsiecz z Brukseli i PiS zaraz podkuli ogon. znakoomita kampania negatywna KO zdała egzamin, ludzie marzą o powrocie PO do władzy. Z PSL w koalicji, oczywiście. Prorynkowa, demokratyczna, tolerancyjna partia środka z z nowoczeną partia ludową. Przyszłość Polski rysuje się niezwykle jasno. Tylko jest jeden szkopuł... Czy ktos odpowie na pytanie dlaczego ta wspaniała koalicja, która tak odpowiedzialnie i mądrze rządziła Polską przez osiem lat, dostała takie baty w 2015? Frekwencja wyborcza była na podobnym poziomie, inteligencja pracujaca wielkich miast głosowała na PO a ludność wsi na PSL i co? I, gó..cio.
  Podoba mi się tytuł: Analizujemy dla Was. Nie dziubaski, analizujecie za Nas i do wierzenia podajecie żeby przypadkiem ktoś własnych wniosków nie wyciągnął. Bo mogą być odmienne od jedynie słusznych. W 2014 PO (starując samodziielnie) i PSL razem wzięte miały 50% w wyborach samorządowych. W 2018 KO (czyli PO+) i PSL maja po zsumowaniu 40% i coś się przeb akuje o możliwosci rządów PiS-u w 3-4 sejmikach. Tak, to nagroda pocieszenia PiS. A utarta owych sejmików na jego rzecz, to sukces KO i PSL. I wy wytykacie propagandę w stylu PRL-u kur*skiej telewizji.
  Przy okazji... Bardzo mi się podoba przejście do porządku dziennego nad kompromitacją PO w swoim mateczniku.

 • mireczekb

  Oceniono 15 razy -13

  PiS zdobyło najwięcej głosów, a więc wygrało. Pokonali razem wziętych PO, Nowoczesną i lewaków. Nadal twierdzę, że w wyborach parlamentarnych będzie miało znacznie większą przewagę niż 8%.

 • demaskator5

  Oceniono 20 razy -14

  PiS wygrał wybory to,był ruch narodowy.
  Dluzej już naród nie będzie dźwigał pogardy
  polityczych graczy „ platformy” .
  W narodzie budzi się prawda i chęć uciec
  od fałszu i kłamstwa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX