PiS komentuje wyniki wyborów w stolicy. Łyżwiarska metafora Karczewskiego. Pawłowicz: "Szkoda Warszawy moich przodków..."

Znamy już wstępne wyniki wyborów samorządowych 2018. Według sondażu exit poll warszawiacy wybrali na prezydenta Rafała Trzaskowskiego już w I turze. Zagłosowało na niego 54,1 proc. wyborców.

W wyborach samorządowych 2018 do walki o fotel prezydenta Warszawy stanęło 14 kandydatów. Dwóch z nich było faworytami - Rafał Trzaskowski (Koalicja Obywatelska) i Patryk Jaki (Prawo i Sprawiedliwość).

Jak wynika z sondażu exit poll pracowni Ipsos dla TVP, TVN i Polsatu, Trzaskowskiego poparło 54,1 proc. głosujących. Drugie miejsce zajął kandydat Prawa i Sprawiedliwości Patryk Jaki z wynikiem 30,9 proc. 

Wyniki wyborów samorządowych 2018. Politycy PiS komentują wybory w Warszawie

Wstępne wyniki na podstawie sondażu exit poll komentują politycy Prawa i Sprawiedliwości na Twitterze. Żal, rozczarowanie, smutek - to emocje, które widać w ich wpisach. Sugerują w nich, że warszawiacy dokonali złego wyboru.

Stanisław Karczewski, Marszałek Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, skomentował wstępny wynik wyborów w Warszawie używając zawiłej metafory o łyżwiarstwie figurowym.

Minister Jaki wykonał bezbłędnie, perfekcyjnie Lutza, Loopa i Axla z czterema obrotami. Jego konkurent przewracał się i tłukł o lód. A sędziowie mimo wszystko jemu dali szóstki. Mnie to burzy, ale werdykt jest werdyktem

- pisze marszałek Karczewski.

Z wyniku sondażu exit poll nie jest zadowolona również Krystyna Pawłowicz. Posłanka PiS z kolei napisała, że jest jej szkoda, że miasto, w którym żyli jej dziadkowie pod rządami Rosjan, "odchodzi od patriotycznej tradycji". 

Szkoda mojej Warszawy, szkoda Warszawy moich Przodków...

- czytamy we wpisie. 

Sebastian Kaleta, były rzecznik prasowy ministerstwa sprawiedliwości, a teraz wiceprzewodniczący Komisji Weryfikacyjnej i bliski współpracownik Patryka Jakiego, odpowiedział na Twitterze jednemu z użytkowników, który pisał, że przegrana kandydata PiS go smuci.

Kaleta zaznaczył, że Patryk Jaki dał z siebie wszystko podczas kampanii, ale to nie wystarczyło. Pogratulował Rafałowi Trzaskowskiemu, który według sondażu exit poll wygrał, ale chwilę później "wbił szpilę". Zasugerował, że kadencja Trzaskowskiego będzie kontynuacją rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Powodzenia w realizacji programu, do 4 razy sztuka.

Piotr Guział, który zrezygnował z kandydowania na fotel prezydenta Warszawy i wsparł Patryka Jakiego, również pogratulował Rafałowi Trzaskowskiemu wygranej. Polityk z Ursynowa wytknął warszawiakom, że są ślepi na aferę reprywatyzacyjną. 

Jak widać afera reprywatyzacyjna - największa afera w historii polskiego samorządu - nie została przez większość głosujących uznana za wartą rozliczenia. Taki urok demokracji...

- napisał były polityk SLD i były burmistrz dzielnicy Ursynów. 

Wyniki exit poll dotyczące wyborów samorządowych w Warszawie skomentował również sam Patryk Jaki

Kandydat Prawa i Sprawiedliwości pogratulował Rafałowi Trzaskowskiemu wygranej i życzył mu powodzenia. Tak samo jak Kaleta dodał, że zrobił wszystko, co w jego mocy, aby wygrać wybory. "Całą kampanię robiłem w granicach fizycznej wytrzymałości" - czytamy. 

W rozmowie z wp.pl, Patryk Jaki dodał, że zanim wystartował w wyborach zdawał sobie sprawę, że ciężko będzie zdobyć Warszawę. "Warszawa od zawsze była bastionem PO" - mówił. 

Więcej o:
Komentarze (186)
Politycy PiS komentują wyniki wyborów samorządowych w Warszawie
Zaloguj się
 • agnrodis

  Oceniono 86 razy 80

  Ciekawe, co ci przodkowie Pawlowicz robili w Warszawie??? A moze przyszli razem z zaborcami ze wschodu? Nazwisko Pawlowicz moze byc spolszczona wersja rosyjskiego nazwiska Pawlow...... stad jej anty-polskie zagrywki i chamskie zachowanie.

 • mrfunnyandnotso

  Oceniono 65 razy 63

  No niestety panie Karczewski, po wykonaniu tych wszystkich akrobacji z poczwórnym Radebergerem pan Jaki też wyłożył się na ten lód. A może nawet został na lodzie.

 • damtek

  Oceniono 54 razy 52

  Mam nadzieję,że jest to Pani ostatnia kadencja w sejmie.
  Życie polityczne bez takich posłów zyska na jakości i praworządności.

 • Peter Parahuz

  Oceniono 48 razy 46

  "A sędziowie ... dali szóstki". Kiedy ten czlowiek ostatnio widzial lyzwiarstwo figurowe? Czy brak mu rowniez stycznosci z terazniejszoscia w innych dziedzinach?

 • agnrodis

  Oceniono 45 razy 41

  Tak, tak, Pawlowicz chcialaby, zeby Warszawa znow byla pod zaborem Rosyjskim... jak za jej przodkow. Pewnie ci przodkowie przyszli do Warszawy razem z rosyjskim zaborca.

 • hvac1987

  Oceniono 41 razy 35

  Krycha z wiochy na Dolnym Slasku a Warszawe widziala pierwszy raz po wyborach. Buractwo nadal robi nowa historie.

 • phugoid

  Oceniono 37 razy 35

  pawlowicz miala przodkow w wawie??? a ja myslalem, ze to babsko sie wywodzi z wojcieszowa, to taka miejscowosc kolo jeleniej gory (nie zielonej), gdzie nie ma nic, oprocz wapiennikow, zalosna istota

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX