Wybory samorządowe 2018. Nieoficjalnie: Zygmunt Frankiewicz wybrany na 8. kadencję w Gliwicach. Rekord!

Jednym z rekordów tegorocznych wyborów samorządowych może być kolejna - ósma - kadencja prezydenta Gliwic Zygmunta Frankiewicza. Jak podaje nieoficjalnie "Dziennik Zachodni", polityk zwyciężył już w I turze z poparciem na poziomie ok. 70 proc.

W wyborach samorządowych na prezydenta Gliwic zwyciężył po raz kolejny Zygmunt Frankiewicz - wynika z nieoficjalnych doniesień "Dziennika Zachodniego". Dotychczasowego prezydenta miasta miało poprzeć ok. 70 proc. wyborców, co oznacza, że polityk zwyciężył już w I turze.

Jeśli te informacje się potwierdzą, oznacza to, że Frankiewicz będzie rządził miastem przez ósmą kadencję.

Zygmunt Frankiewicz prezydentem Gliwic

Frankiewicz został powołany przez radę miasta na prezydenta Gliwic w 1993 roku, a następnie w 1994 i 1998 r. Polityk był wybierany potem w wyborach bezpośrednich w 2002, 2006, 2010 i 2014 r.

W przeszłości był członkiem Kongresu Liberalno-Demokratycznego, Unii Wolności, a także Platformy Obywatelskiej. W tegorocznych wyborach startował z własnego Komitetu - Koalicja dla Gliwic Zygmunta Frankiewicza.

Więcej o:
Komentarze (12)
Wybory samorządowe 2018. Gliwice. Nieoficjalnie: Zygmunt Frankiewicz wybrany na 8. kadencję
Zaloguj się
 • xrafael

  Oceniono 9 razy 5

  Widocznie ma to co wiekszosc chce ...

 • Wojtek Prystapczuk

  0

  Pierwszy raz nie głosowałem na Pana Frankiewicza. Oczywiście dzisiejsza sytuacja ekonomiczna Gliwic jest jego WIELKIM sukcesem ale temu miastu brak podstawowych walorów socjalnych.
  Gliwicki szpital miejski to stacja w jedną stronę..Nie pamiętam kiedy otwarto nowe przedszkole czy żłobek. Polityka senioralna nie istnieje.
  DLA HIGIENY DEMOKRACJI TO POWINNA BYĆ OSTATNIA KADENCJA, miastu potrzeba świeżej krwi

 • Oceniono 1 raz -1

  Nie znam człowieka to miasto troszeczkę lecz wydaje mi się że mieszkańcy mają do tego człowieka jakieś zaufanie lub facet jest kuty na cztery nogi przysłowiowe z resztą to już ósma kadencja w domu wlazło w krew nic innego robić nie potrafi

 • rafthetough

  Oceniono 18 razy -10

  niezatapialny POwski mafiozo. mieszkam w Gliwicach i jedyne co sie w miescie rozwija to markety. ulica Toszecka na 3 km dlugosci ma dwie biedronki, lidla, aldi, tesco, carry, polo market i jeszcze chyba cos innego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX