Wyniki wyborów samorządowych skomentował Paweł Kowal: To zwycięstwo PiS, to w rzeczywistości zły wynik

PiS wygrał w 9 z 16 sejmików - wynika z sondaży exit poll. Jest jednak jedno "ale", to świetny wynik PSL. Jeśli Koalicja Obywatelska stworzy koalicje z ludowcami, może okazać się, że partia Jarosława Kaczyńskiego wcale nie będzie rządzić w sejmikach.

Według sondażu exit poll pracowni Ipsos dla TVP, TVN i Polsatu w tegorocznych wyborach samorządowych w głosowaniu do sejmików zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem exit poll 32,3 proc. Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska (Platforma Obywatelska, Nowoczesna i Inicjatywa Polska) z wynikiem 24,7 proc. To oznacza, że PiS zdobyło władzę w dziewięciu, zaś Koalicja Obywatelska - w siedmiu sejmikach.

Wynik wyborów 2018. Paweł Kowal: Wynik PiS jest zły

Paweł Kowal w rozmowie z Łukaszem Kijkiem w Gazeta.pl ocenił, że wynik PiS w wyborach samorządowych wcale nie jest tak dobry, jak mogłoby się wydawać. - To zwycięstwo jest w rzeczywistości złym wynikiem, powiedziałbym nawet, że bardzo złym - mówił Kowal. 

Paweł Kowal dodał, że pomimo iż sondaże exit poll pokazują, że PiS wygrał w dziewięciu województwach, ostatecznie może okazać się, że wpływ polityków Prawa i Sprawiedliwości będzie znacznie mniejszy. 

- Zobaczymy, ile ostatecznie zostanie na stole. Jeśli to będzie tylko dwa czy trzy województwa, bo tak też może być, to sytuacja PiS-u może być bardzo kłopotliwa - tłumaczył. 

Chodzi o spekulacje dotyczące tego, że głosy współpracujących ze sobą Koalicji Obywatelskiej i PSL mogą przeważyć nad politykami PiS.

Więcej o:
Komentarze (40)
Wyniki wyborów samorządowych skomentował Paweł Kowal: To zwycięstwo PiS, to w rzeczywistości zły wynik
Zaloguj się
 • errorem

  Oceniono 51 razy 51

  Miasta mówią pisowi nie ponieważ mamy do czynienia z wojną kulturową. Miasta są motorem cywilizacji, rozwoju ekonomicznego i kultury. W miastach mieszka też najwięcej wykształconych ludzi. Że o fakcie 45% PKB wytwarzanym tylko w 8 największych polskich miastach, "nie wspomnę".

 • rozterka47

  Oceniono 43 razy 41

  Duże miasta maja dosyć zarabiania na bezsensowne rozdawnictwo PISu .

 • stfur0000

  Oceniono 34 razy 32

  Zacznijcie się bać pisiory.

 • piramidopolopirynowicz

  Oceniono 29 razy 29

  Koalicja Obywatelska dogada się z PSL - po prostu nie ma innego wyjścia dla Polski. W tym momencie PiS przestaje istnieć w samorządach, nawet razem z Kukizem ma mniej i nie jest w stanie przejąć władzy .. To matematyka, wyników nie oszukamy ... W przyszłości są możliwe dwa kierunki - albo upadek rządów PiS, jako partii nie mogącej samodzielnie rządzić (mniejszość), albo układy z KO i PSL, w co nie wierzę. Jakby nie patrzeć = upadek PiS blisko.

 • spyderman2

  Oceniono 29 razy 27

  przestańcie kraść czerwone komuszyska z pisu

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 15 razy 13

  To nie jest zły wynik. To katastrofa.

 • loneman

  Oceniono 11 razy 11

  No i gdzie te 70% poparcia co glosza trolle i rozni fanatycy kaczo-kosciolowi??

 • niknejm

  Oceniono 11 razy 11

  Mamy najwyraźniej sojusz głównych sponsorów budżetu (miasta) z ludźmi, którzy na wejściu do UE ogromnie zyskali i nie są zachwyceni PiSowskim obrażaniem się na Unię (wieś). Przy PiSie zostają beneficjenci PiSowskiego socjalu, amatorzy życia na cudzy koszt.
  Swoją drogą, Duduś już od jakiegoś czasu nie wytrzymuje nerwowo... Wraz z małżonką. Po dniu dzisiejszym będzie się musiał poważnie zastanowić co zrobić, by nie wylądować w jednym ZK z grypserą. :-)
  Trollownia coś się nie sprawdziła. Część nadzorców zapłaci głową... Ciekaw jestem, czy w związku z tym wyciekną listy trolli już teraz? Czy może za jakiś czas? Będziemy czekać :-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX