Wybory samorządowe 2018 Katowice. Kto wygrał według sondaży exit poll?

Wybory samorządowe 2018. Znamy wyniki wyborów na prezydenta Katowic. Według sondaży exit poll kolejne pięć lat miastem rządzić będzie Marcin Krupa.

Wybory samorządowe 2018. Według sondaży exit polls wybory na prezydenta Katowic wygrał Marcin Krupa (KWW Forum Samorządowe i Marcin Krupa), który zdobył 51,1 proc. głosów - tym samym zapewniając sobie stanowisko już w pierwszej turze wyborów.

Katowice. Wybory samorządowe 2018. Wyniki exit poll

Kolejne miejsca zajęli:

Jarosław Makowski (KO) - 24,4 proc.

Jarosław Gwizdak - KW Prawo do Katowic - 11,1 proc.

Ilona Kanclerz - KW Śląskiej Partii Regionalnej - 7,7 proc.

Adam Słomka - KWW Konfederacja - Ruch Kontroli Władzy - 2,5 proc.

Jakub Kalus - KW Ruch Narodowy RP - 2 proc.

Mirosław Korbasiewicz - KW Stronnictwa Pracy - 1,2 proc.

Komentatorzy Gazeta.pl: PiS przegrał w dużych miastach przez wyborczy szantaż

Więcej o:
Komentarze (5)
Wybory samorządowe 2018 Katowice. Kto wygrał według sondaży exit poll?
Zaloguj się
 • tomek_pb2

  Oceniono 6 razy 6

  W Katowicach, wynik zgodny z oczekiwaniami, czyli wynik tragiczny dla mojego miasta. To częściowo skutek faktu , że w Katowicach nie było żadnej medialnej dyskusji n.t spraw NAJŻYWOTNIEJSZYCH. Wystarczyło , że Forum Krupy zaśmieciło swoimi afiszami wszystkie dzielnice miasta ( nawet te najbardziej przez Krupę dewastowane np Bogucice). Na jedyną bezpłciową pogadankę udało się Krupie ściągnąć kontrkandydatów na swoje południowe rubieże, do klubu Old Timer, gdzie wszyscy zostali zagdakani przez klakierów Krupy. Ja bym nawet 100x bardziej wolał, żeby wygrał członek PiSu, niż formalnie popierany przez PiS Krupa. Sytuacja jest i będzie taka . Katowice to wg GUS-trwanie życia ( str 77) miasto o najkrótszym życiu w Polsce ( kto nie wierzy niech sobie sprawdzi). Życiu średnio o ok 3 lat krótszym niż w sąsiednich Tychach czy Mikołowie i ok 4 lata krótszym niż w Warszawie czy na zamojskiej i podlaskiej wsi. Krupa jest prezydentem z ugrupowania , które od 28 lat zanieczyszcza katowickie powietrze i działa praktycznie tylko na rzecz Tychów i Mikołowa (Straty 3 lat dł życia nie tworzy się w jednej kadencji). Poparcie PiSu dla Krupy, do niczego dla Katowic pisowskiego rządu nie zobowiąże Chociaż w Warszawce wygrał kandydat PO , to za pełna zgodą PiSu, ta Warszawka będzie Katowice dymać na kasie przez kolejne lata. I te zamojskie i podlaskie wiochy, też będą Katowice dymać na paczkę keksów. Obojętnie czy w nich wygrał PiS czy PSL. No bo jak Katowice pozwalają , żeby je przez 30 lat dymała taka Kostuchna, to wszyscy inni też sobie na to wacka ostrzą. Za to Krupa ma co najmniej na najbliższy rok spokój z prokuraturą. Za rok PiS może się wykopyrtnąć , choć wątpię. Ale jeśli nawet, to Krupa jest przecież tak bezpartyjny, że aż bezpłciowy. Jego Uszok przecież szefował komitetowi bezpartyjnych dla poparcia Komorowskiego. Mała wolta i wieśniaki z UM Katowice robią dożynki na Kostuchnie nie z PiSem tylko z PSLem. Tak , że z Katowicami jest już spokój. Korzystny i dla Krupy i jego Forum i dla PiSu i dla PO i dla PSL i dla Kostuchy i dla wszystkich gmin bliższych i dalszych. Tylko dla Katowic jest to spokój cmentarny. Wesołego Wszystkich Świętych !!

 • rpa2

  Oceniono 4 razy 0

  hahaha i jeszcze dziekuje R. Trzaskowskiemu hahaha Ty jaki podziękuj zbyszkowi że wbił swoim wnioskiem o Polexit do TK nóż polityczny w plecy jarosława i twoje .....juz macie z górki...w warszawie z kretesem..myslei ze jak bedą co miesiąc miesiączkowac ludziom zycie utrudniac to Warszawiacy wybiorą hahah

 • smutas

  Oceniono 6 razy -4

  Wyglada na to, ze pan Krupa wygralby te wybory niezaleznie od tego, ktora partia by go poparla. Gosciu okresla sie jako bezpartyjny, a w poprzednich prezydenckich wyborach organizowal komitet poparcia Komorowskiego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX