Wybory samorządowe 2018. PiS świętuje zwycięstwo. Kaczyński: Rozpoczęła się kampania wyborcza

Wybory samorządowe 2018. - Wygraliśmy po raz czwarty, z wynikiem, który dobrze wróży, jeśli chodzi o przyszłość, a w szczególności wybory parlamentarne. To dobra wróżba - mówił na wieczorze wyborczym PiS Jarosław Kaczyński. Komentował w ten sposób wyniki exit poll po wyborach samorządowych.

Według sondażu exit poll pracowni Ipsos dla TVP, TVN i Polsatu w tegorocznych wyborach samorządowych w głosowaniu do sejmików zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 32,3 proc. Na drugim miejscu Koalicja Obywatelska (Platforma Obywatelska i Nowoczesna).

W wyborach samorządowych na prezydenta Warszawy według exit poll w pierwszej turze zwyciężył Rafał Trzaskowski z wynikiem 54,1 proc. Drugie miejsce zajął Patryk Jaki - 30,9 proc.

- Chciałbym rozpocząć od nowej tradycji: pogratulować Rafałowi Trzaskowskiemu  i życzyć mu powodzenia. Im lepiej będzie mu szło, tym lepiej będzie rozwijała się Warszawa. Dlatego trzymam kciuki, jeżeli będzie chciał, zawsze będzie mógł liczyć na moją pomoc - skomentował warszawskie wyniki kandydat na prezydenta stolicy Patryk Jaki.

- Chciałbym powiedzieć, że mogłem zrobić coś więcej, ale to byłaby nieprawda. Zrobiliśmy wszystko, co dało się zrobić. Wiele wskazuje na to, że to najlepszy wynik naszej formacji od lat tutaj. Czasem jest tak, że szklanego sufitu nie da się przebić. Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą. Co najważniejsze, naszą ciężką pracą dołożyliśmy nie cegiełkę, ale cegłę do tego, że Zjednoczona Prawica wygrała kolejne wybory

- dodał.

Jarosław Kaczyński o ogólnopolskich wynikach wyborów samorządowych 2018

- Musimy zachować spokój, ale jeśli to, co jest w tej chwili, będzie potwierdzone, przynajmniej generalnie, to będziemy mogli starać się o władzę w wielu miejscach, jeśli chodzi o sejmiki samorządowe, w wielu miastach walczyć w drugiej rundzie. Będziemy musieli bardzo ciężko pracować w ciągu kolejnego roku - mówił na wieczorze wyborczym krótko po ogłoszeniu wyników prezes PiS Jarosław Kaczyński.

- Bardzo bym chciał, żeby kolejne wybory w Polsce przebiegały w lepszej atmosferze, żeby tego, co nazywa się w nowopolszczyźnie "fakes newsem" było dużo mniej, żeby każdy podejmował decyzję taką, jaką uważa, żeby każdy Polak wiedział, że w ciągu 4 lata rządów PiS Polska poszła mocno do przodu pod wieloma względami

- dodał prezes PiS.

- Rozpoczęła się kampania wyborcza, która będzie miała swój koniec w maju 2020 r. Kawał ciężkiej roboty przed nami, ale damy radę

- mówił Kaczyński.

Wybory 2018. Mateusz Morawiecki: Chcę podziękować kapitanowi naszej drużyny

- Jeśli potwierdzą się te sondaże, będzie to jeden z najlepszych wyników w ogóle w historii III RP, ale jeszcze zaczekajmy. Najważniejsze to praca, pokora i służba, czyli dalsza ciężka praca na rzecz zwycięstwa w wyborach do Parlamentu Europejskiego i do parlamentu naszego za rok. To jest w zasięgu ręki - komentował premier Mateusz Morawiecki.

- Dotarcie do wyborców jest najważniejszą rzeczą, coraz lepiej to robimy, musimy pewne rzeczy jeszcze poprawić, mamy szansę na dotarcie do wszystkich Polaków i przekonanie ich do siebie. Rok po roku przekonujemy do siebie coraz więcej obywateli

- dodał.

- Bardzo chciałbym podziękować kapitanowi naszej drużyny, prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu - mówił Morawiecki.

Rozległy się okrzyki "Jarosław, Jarosław!". - Dziękuję państwu, ale ten pan ma na imię Mateusz - zażartował Jarosław Kaczyński.

Więcej o:
Komentarze (167)
Wybory samorządowe 2018. PiS świętuje zwycięstwo. Kaczyński: Rozpoczęła się kampania wyborcza
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 35 razy 25

  Kuźwa cyrkowcy, praca, pokora na sztandarach. I miska ryżu dla suwerena.

 • skandy5

  Oceniono 24 razy 22

  Symboliczny dla tych wyborów - tak to lansowano w telewizji reżimowej pojedynek warszawski - spektakularna klęska jakiego.

  W skali kraju PO z PSL kontra PiS wygrana 40 do 33.

  To w warunkach najlepszej od 30lat koniunktury gospodarczej i pożyczania kasy na konsumpcję, nieznanej od 30 lat propagandy reżimowej w TVP

 • andrew1507

  Oceniono 21 razy 19

  To juz koniec kaczyzmu, odeslemy was na smietnik historii w kazdych nastepnych wyborach..
  Ziobro do odwolania, dzieki niemu upadek kaczyzmu zaistnial , dziekujemy ci Ziobro

 • rainbow.warrior

  Oceniono 22 razy 18

  W dużych miastach PiS poległ, w sejmikach w zasadzie też bo ma mniej niż KO+PSL. Ogólnie więc słaby wynik biorąc pod uwagę całą machinę propagandy nakręcaną przez TVP i Kościół.

 • majo_rmajor

  Oceniono 16 razy 16

  Wielkie zwyciestwo: 27:1. Pamietacie?

 • andrew1507

  Oceniono 16 razy 16

  Pis nie jest w stanie rzadzic w sejmikach.

 • vito60

  Oceniono 18 razy 16

  Chyba pan Krótki sam się oszukuje, jeśli wyniki się utrzymają, to jest sromotna porażka Pissu. Wpompowali miliardy w przekupstwo wyborczej, wszystkie+ i utrzymali żelazny elektorat mobilizując opozycję. Cały misterny plan w pissdu.

 • oloros11

  Oceniono 15 razy 15

  atmosfera jak w bunkrze Hiotlera w ostatnia nioc = ale zwyciestwo !!
  zwyciezymy....VVV
  zwyciezymy VVV

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX