Wybory samorządowe 2018. Rafał Trzaskowski komentuje wyniki exit poll. "Dziękuję warszawiakom"

Wybory samorządowe 2018. Rafał Trzaskowski komentuje sondażowe wyniki exit poll. Wedle nich zdobył 54,1 proc. głosów. - Chciałem podziękować warszawiakom i warszawiankom. Mam nadzieję, że te wyniki się potwierdzą - powiedział.

Rafał Trzaskowski w sztabie Koalicji Obywatelskiej na gorąco skomentował sondażowe wyniki wyborów samorządowych 2018.

Wybory samorządowe 2018. Rafał Trzaskowski skomentował sondażowe wyniki exit poll

Wedle sondażowych wyników, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Warszawy zdobył 54,1 proc. głosów. Jego główny rywal - Patryk Jaki, który kandydował z list PiS, otrzymał 30,9 proc. głosów.

- Chciałem podziękować warszawiakom i warszawiankom, bo to dzięki nim mogę świętować ten sukces. Mam nadzieję, że te wyniki się potwierdzą. Dzięki setkom rozmów udało się zarobić na ten wielki kredyt zaufania, który zobowiązuje do bardzo ciężkiej pracy. Dziękuję też rodzinie, żonie Gosi, dzieciakom. Za cierpliwość przede wszystkim - powiedział Rafał Trzaskowski.
- Chciałem podziękować też liderom i liderkom Koalicji Obywatelskiej, bo bez nich nie byłoby tego sukcesu. I całej Koalicji Obywatelskiej, bo to wy tak ciężko pracowaliście przez ostatnie miesiące - dodał. - Dziękuję też sztabowi: Marcinowi Kierwińskiemu i Czarkowi Tomczykowi. I jeszcze jednej osobie. Rok temu ta osoba zapytała, czy będę ciężko pracował przez cały czas. Powiedziałem "tak", a on "No dobra, to jedziemy dalej". Tą osobą jest Grzegorz Schetyna - powiedział. Rafał Trzaskowski podziękował także Hannie Gronkiewicz-Waltz. - Nie byłoby tego sukcesu, gdyby nie ostatnie 12 lat ciężkiej pracy PO i pani prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz - powiedział Trzaskowski.

Wyniki wyborów 2018. Politycy Koalicji Obywatelskiej komentują wyniki exit poll

Głos zabrał także Grzegorz Schetyna. - To wielki dzień, ale to początek drogi. To pierwszy krok ku zwycięstwu. Zbudowaliśmy skuteczną koalicję anty-PiS. Dziękuję Polakom, którzy wzięli udział w tym święcie demokracji. Dziękuję też wszystkim, którzy kandydowali - powiedział przewodniczący PO. - Chcę pogratulować wszystkim: Hannie Zdanowskiej, Jackowi Jaśkowiakowi, Krzysztofowi Żukowi, wszystkim z KO, którzy dzisiaj wygrali - powiedział.

- Możemy śmiało powiedzieć, że miasta zostały bastionem wolności - powiedziała przewodnicząca Nowoczesnej, Katarzyna Lubnauer. - Mamy niezłomną Warszawę i Łódź - dodała. -Dziękuję wszystkim wyborcom i kandydatom. Zrobiliście wielką pacę, to wasza zasługa - podsumowała.

- I co, współpraca ma sens! - powiedziała Beata Nowacka, szefowa Inicjatywy Polska, ciesząc się z wyników exit poll. - Tylko zjednoczeni zwyciężymy PiS - dodała.

Według sondażu exit poll pracowni Ipsos dla TVP, TVN i Polsatu w tegorocznych wyborach samorządowych w głosowaniu do Sejmików zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem exit poll 32,3 proc. Na drugim miejscu Koalicja Obywatelska (Platforma Obywatelska i Nowoczesna) z wynikiem exit poll 24,7 proc. PSL zdobyło 16,6 proc. wg exit poll.

Więcej o:
Komentarze (56)
Wybory samorządowe 2018. Rafał Trzaskowski komentuje sondażowe wyniki
Zaloguj się
 • lodzermensz1

  Oceniono 27 razy 15

  Warszawiacy, jeśli to się potwierdzi, to gratuluję!
  Pokazaliście Polsce, że jesteście wolnymi ludźmi, którzy nie znoszą bandyckiej władzy bolszewików i putinistów.

 • swiroslaw_zbawiciel

  Oceniono 22 razy 14

  W 1920 nasi przodkowie pogonili bolszewików spod Warszawy, a w 2018 MY powtórzyliśmy ten wyczyn :)

 • wadera3

  Oceniono 20 razy 12

  Gratulacje Panie Rafale. Nie daliśmy się byle komu.

 • Oceniono 18 razy 12

  O której jedzie jutro pospiesznym do Opola? Czy dresy do jutra wyschną? Czy jeszcze jest etat z.cy sołtysa w Jaskółkach Górnych pod Opolem? Żegnam się bez żalu panie Patryku byle Jaki, Ogól się bo już Gadałem z bezdomnymi że cię nieogolone go na dworzec nie wpuszczą

 • wolo

  Oceniono 11 razy 9

  Guział no nie płacz już, pan prezes powiedział że wygrał.

 • pysio62

  Oceniono 19 razy 9

  Bardzxo dobry wynik Trzaskowskiego. Kaczynski, PIS-owcy i TVPIS moga sobie mowic co chca, ale Kaczynski i PIS przegrali, i to wyraznie te wybory. Zobaczymy jeszcze jak to sie konkretnie rozlozy w poszczegolnych wojewodztwach, jakie beda wyniki Kukiza SLD i BS, i z kim beda ewentualnie BS wchodzic w koalicje. W zaleznosci jak to pojdzie, to porazka Kaczynskiego i PIS-u bedzie bardzo duza albo "tylko" duza.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX