Jarosław Kaczyński komentuje decyzję TSUE: "Będziemy bronić naszych interesów"

Jarosław Kaczyński podczas wiecu wyborczego PiS w Zamościu odniósł się do decyzji Trybunału Sprawiedliwości UE ws. zawieszenia ustawy o Sądzie Najwyższym. "Będziemy bronić naszych interesów" - zapowiedział.

Trybunał Sprawiedliwości UE zdecydował o zawieszeniu niektórych przepisów nowej ustawy o Sądzie Najwyższym. Zatrzymano m.in. przejście sędziów w stan spoczynku i procedurę wybierania ich następców. 

Jarosław Kaczyński o decyzji TSUE: "Będziemy bronić naszych interesów"

Decyzję tę skomentował Jarosław Kaczyński podczas wiecu wyborczego PiS w Zamościu. Nazwał ją "wstępną decyzją" i zapewnił, że Polska będzie się od niej odwoływać. - Jesteśmy członkami UE i będziemy przestrzegać prawa UE, ale będziemy oczywiście korzystali także z naszych praw. Mamy także prawo do odwołania - stwierdził.

- Będziemy się od niej odwoływali, robili wszystko to, co robią w tej sytuacji normalne, broniące swoich interesów państwa europejskie. Ale w ramach prawa europejskiego i przy założeniu, że prawo europejskie jest obowiązujące wobec wszystkich państw, które są członkami UE - dodał Jarosław Kaczyński.

- Myśmy podpisali traktaty, będziemy ich przestrzegać, ale powtarzam: będziemy też bronić naszych interesów - podsumował.

Więcej o:
Komentarze (35)
Jarosław Kaczyński komentuje decyzję TSUE. "Będziemy bronić naszych interesów"
Zaloguj się
 • gerardpolak2

  Oceniono 38 razy 34

  Kaczyński wreszcie powiedział prawdę...... będą bronić swoich-pisowskich interesów i to kosztem Polski ........ Interes Polaków jest dla nich nieważny..... pis to orgnizacja przestępcza i tyle...... bo jak ktoś łamie prawo (konstytucję) to jest przestępcą

 • f451

  Oceniono 33 razy 29

  Waszych interesów towarzyszu Jarosławie ?

 • banan125

  Oceniono 32 razy 26

  cytując klasyka : "spieprzaj dziadu"... impotencie intelektualny - tylko bez przerwy bredzisz tak prawdę mówiąc... nie wiadomo o czym

 • fanboy69

  Oceniono 32 razy 26

  Ktoś mu ciemnotę wciska, że to nic i że można się wyłgać, znowu ciemnotę wcisnąć teraz TSUE, i że oni jak ciemny lud to kupią. Pewnie nikt inny, jak ten fantastyczny kłamca, co to po lesie w żłobku go ganiali, no chyba, że <=o.
  No więc nie kupią, tak jak w przypadku Puszczy Białowieskiej nie kupili.

  Bo problem nie leży w zmianie prawa jak to niektórzy przedstawiają.
  PROBLEM LEŻY W ŁAMANIU PRZEZ pis KONSTYTUCJI, KTÓREJ NIE MAJĄ PRAWA ŁAMAĆ, BO NIE ZYSKALI TAKIEJ WIĘKSZOŚCI, W WYBORACH, KTÓRA BY IM TO UMOŻLIWIAŁA.

 • fanbeat

  Oceniono 28 razy 24

  Myślę, że tak jak amerykański wymiar sprawiedliwości nie dał się nabrać Enronowi na kreatywną księgowość, tak TSUE nie nabierze się na kreatywne ustawodawstwo, łamiące konstytucję. Tych wszystkich, kłamców, miernych prawników, podpisywaczy i preziów od siedmiu boleści.

 • klara551

  Oceniono 28 razy 22

  A jaki ma pan w tym interes panie K.? Polska panu zwisa i powiewa więc tylko prywata pozostaje.

 • cedet

  Oceniono 25 razy 21

  kaczorze NIE POWOŁUJ się na POLSKIE INTERESY !!!!!!!!!!!!!!! POLXIT NIE JEST POLSKIM INTERESEM !!!!!!!!!!!!!!! Sam PODPISAŁEŚ TRAKTAT LIZBOŃSKI !!!!!!!!!!!!!!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX