Rzeczniczka PiS komentuje słowa Donalda Tuska. "Dlaczego pan tak nienawidzi Polski?"

Beata Mazurek, rzeczniczka PiS, skomentowała słowa Donalda Tuska o pozycji Polski w Unii Europejskiej. Nazwała je "żałosnymi bzdurami" i spytała, "dlaczego tak nienawidzi Polski".

Donald Tusk rozmawiał w czwartek z dziennikarzami. Mówił o pozycji Polski w Unii Europejskiej. Szef Rady Europejskiej stwierdził, że "liderzy PiS-u nie ukrywali swojego dwuznacznego stosunku do UE jako takiej". Dodał, że decyzje obecnego rządu doprowadziły do tego, że Polska znajduje się na peryferiach UE.

Beata Mazurek komentuje słowa Donalda Tuska

Wypowiedź o Polsce i Unii Europejskiej Donalda Tuska skomentowała Beata Mazurek, rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości

Żałosne bzdury dżentelmena w krótkich spodenkach. Dlaczego pan tak nienawidzi Polski? Tak wiem, dla pana Polskość to nienormalność - napisała Mazurek na Twitterze.

To już kolejny ostry komentarz Beaty Mazurek dotyczący wypowiedzi Donalda Tuska. Ponownie użyła również sformowań "dżentelmen" i "krótkie spodenki". 

Chodzi o wypowiedź premiera Mateusza Morawieckiego, który podczas wiecu wyborczego powiedział: "My się nie lenimy, nie haratamy w gałę, ciężko pracujemy". Szef Rady Europejskiej postanowił odpowiedzieć. "Haratanie w gałę to zajęcie dla dżentelmenów" - napisał Donald Tusk na Facebooku.

Wtedy rzeczniczka PiS stwierdziła, że "od krótkich spodenek do dżentelmena to jeszcze długa droga". 

Donald Tusk o Polsce w UE. Czy polexit jest możliwy?

W czwartek Donald Tusk dużo mówił o pozycji Polski w Unii Europejskiej. Został również zapytany o to, czy uważa, że polexit jest możliwy. Tusk odpowiedział, że ma nadzieję, że żaden z polskich polityków nie myśli o tym na poważnie. 

Zaznaczył jednak, że boi się "takich scenariuszy, że ktoś przez niekompetencję, emocjonalną zaciekłość czy wrodzoną niechęć do zachodu lub Europy może doprowadzić do politycznej katastrofy". - Jeśli więcej polityków, nie tylko eurosceptyków, dołączy do tego chóru ludzi wątpiących, niechętnych, bardzo krytycznych wobec UE, to ten sukces europejski może zamienić się w proces rozkładu. Brexit jest tego najlepszym przykładem - zaznaczył. 

Przestrzegł również przed "pochodem lunatyków" - ludźmi, który nie zdają sobie sprawy z konsekwencji swoich działań.  - Mają inne plany, a coś innego na końcu wychodzi - dodał Donald Tusk, nawiązując do sprawy referendum zorganizowanego przez byłego premiera Wielkiej Brytanii Davida Camerona, który wcale nie chciał wychodzić z UE.

Więcej o:
Komentarze (519)
Beata Mazurek komentuje słowa Donalda Tuska o Unii Europejskiej
Zaloguj się
 • mark6

  Oceniono 152 razy 142

  Kobita zwariowała? Czy ktoś w tej PiSowskiej KLOACE ma chociaż odrobinę rozumu ?

 • ryyys

  Oceniono 126 razy 122

  "nikt nas nie zmusi byśmy uznali, że białe jest białe a czarne czarne" (z expose Kaczki, 2006).
  Zdolna ta Beata, zapamiętała.

 • g.lesio

  Oceniono 111 razy 107

  Żałosny babsztyl rzecznikiem żałosnej zmiany.
  Całe to ugrupowanie do pięt Premierowi Tuskowi nie dorosło.
  A ich prezes to żałosna i zazdrosna kreatura, która do dziś nie może wyjść z traumy po kolejnych klęskach wyborczych z Panem Tuskiem.
  Wygrał dopiero jak Premiera zabrakło.

 • sonniva

  Oceniono 104 razy 100

  Mazurek bawi mnie niezmiennie od wielu miesięcy. A kołek z ... już wyjęła?

 • papa_kilo

  Oceniono 94 razy 94

  Pozwolę sobie zacytować: "Ta pani, nie ma szczęścia w myśleniu"

 • jxl82

  Oceniono 82 razy 82

  Co mazurek ma do powiedzenia w zakresie Kaczor Developer Trust zwanej potocznie Srebrna? Uwłaszczyliście się na mieniu polskim i chcecie czerpać profity z zapieprzania przez Polaków przez lata za miskę ryżu?

 • Michal M

  Oceniono 75 razy 75

  to nie do Polski nienawiść tylko niechęć do waszej sekciarskiej bandy kryminalnych nieudaczników. Droga pani z twarzą rotwailera i inteligencją muła - pani retoryka rodem z pisiego szamba na nikim już wrażenia nie robi.

 • bokaj

  Oceniono 73 razy 71

  Od bycia Beatą Mazurek z PiS do inteligencji to jeszcze daleka droga...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX