Wybory samorządowe 2018. Kandydatka PiS opuściła debatę : Aby nie wywołać złych duchów agresji

Wybory samorządowe 2018. Kandydatka PiS na prezydenta Sosnowca Grażyna Welon wyszła z debaty prezydenckiej. Wcześniej tłumaczyła, że jej decyzja to odpowiedź na "agresywny atak propagandowy" i próba ochrony wyborców "nazywanych przez opozycję szarańczą".

Grażyna Welon, kandydatka PiS w wyborach samorządowych 2018, opuściła w czwartek jedyną debatę wszystkich kandydatów na prezydenta Sosnowca. Jak zaznaczyła w odczytanym oświadczeniu, zrobiła to w geście solidarności z partyjnym kolegą.

Wybory samorządowe 2018. Grażyna Welon, kandydatka na prezydenta Sosnowca, wychodzi z debaty

Welon, gdy nadszedł czas jej wypowiedzi, odczytała z kartki oświadczenie:

W związku z agresywnym atakiem propagandowym (niszczenie plakatów, rysowanie swastyk faszystowskich) na mojego kolegę, posła z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, Roberta Warwasa w sąsiednim mieście Zagłębia Dąbrowie Górniczej, w imię solidarności z Robertem Warwasem nie będę uczestniczyć dalej w debacie kandydatów na prezydenta, aby nie wywoływać złych duchów agresji w mieście Sosnowcu, lecz chronić moich wyborców, członków i sympatyków PiS nazywanych przez opozycję szarańczą w czasie kampanii wyborczej

-  Blokowanie po raz kolejny mojego konta na Facebooku nie jest przypadkiem - dodała jeszcze.

Wypróbuj nasz newsletter z sekcją o wyborach samorządowych. Kliknij, aby się zapisać

Wybory samorządowe Sosnowiec. Kandydatka PiS i zwolennicy partii opuszczają salę

Gdy padły słowa o opuszczeniu debaty, na sali rozległy się oklaski. Potem słychać było także dzwonki, ogłaszające koniec czasu jej wypowiedzi. Wraz z Welon salę opuścili także jej sympatycy i inni przedstawiciele PiS.

Oświadczenia można posłuchać na poniższym nagraniu, decyzję o opuszczeniu debaty tłumaczy od 12:36:

 

Wybory samorządowe 2018. Policja chroni plakaty wyborcze

Jak przyznała lokalnej "Gazecie Wyborczej" policja, to plakaty Warwasa, kandydata na prezydenta Dąbrowy Górniczej, są niszczone najczęściej. Funkcjonariusze mieli dostać rozkazy, by billboardów właśnie tego kandydata pilnować szczególnie mocno - wyjawili anonimowo "Wyborczej" policjanci.

Debata odbyła się w Wyższej Szkole Humanitas. Wzięli w niej udział wszyscy kandydujący na urząd prezydenta Sosnowca: Aleksander Kalański (Sosnowiec Moje Miasto), Grażyna Welon (Prawo i Sprawiedliwość), Tomasz Niedziela (SLD Lewica Razem), Arkadiusz Chęciński (Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska), Karol Winiarski (Sosnowiczanie z Karolem Winiarskim) oraz Barbara Chrobak (Kukiz '15).

Katarzyna Lubnauer: oni są tak nieudolni, że są w stanie wyprowadzić nas z UE

Więcej o:
Komentarze (43)
Wybory samorządowe 2018. Kandydatka PiS opuściła debatę: Aby nie wywołać złych duchów agresji
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 15 razy 15

  W ogóle niech się wycofa , będzie o wiele milej i spokojnie

 • bojowniczka_hybrydowa

  Oceniono 9 razy 9

  Ponawiam apel o sprowadzenie do Wolski z Bangladeszu sporej liczby psychiatrów...

 • oko2009

  Oceniono 11 razy 9

  Na Nowogrodzkiej panika. Oni już wiedzą, że wybory przegrają. Szukają sposobów jak odmienić ten niekorzystny trend. Nareszcie zauważyli, że naród ich nienawidzi.

 • sierra65

  Oceniono 10 razy 8

  welon - ty nie jestes szarańczą - ty jestes "gorszym sortem", "kanalią", "zdradziecką mordą" i "elementem animalnym"

 • MACIEKR76

  Oceniono 9 razy 7

  Pierwsze szczury uciekają z tonącego okrętu?

 • acototak

  Oceniono 8 razy 6

  Ten welon nawet nic od siebie nie potrafi powiedzieć tylko czyta co jej napisali.

 • teresa.b

  Oceniono 5 razy 5

  Welon trochę pomyśl jak oczywiście potrafisz, ciężko pracujecie na te swastyki faszystowskie a w atakach propagandowych to jeszcze PISu nikt nie przebił, to jest jedyna wasza umiejętność. Każdy ma to na co zasłużył. Szarańcza to delikatne określenie bo jesteście jeszcze większym złem dla Polski. PIS i wasz prezes to przekleństwo dla Polski.

 • andrew1507

  Oceniono 2 razy 2

  faktycznie 70% polek i Polakow nienawidzi pis, ogarnijcie sie i karczujcie pis w wyborach juz za 2 dni i dalej w kazdych nastepnych...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX