Komentarze (192)
Reżyser "Kleru" dosadnie o reformie sądownictwa PiS. Opowiada bajkę o Adrianie. "Kogo wypi***olą ze szkoły?"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • raz1dwa2trzy3

  Oceniono 7 razy 7

  Jeśli masz dwie części nafty i jedną część benzyny, wlejesz to do butelki i zatkasz gałgankiem bawełnianym, podpalisz i rzucisz przed siebie w pisdu, to w kogo trafisz?

 • damtek

  Oceniono 8 razy 6

  Dziękuję Kapitule nagrody im. J.Zimowskiego i J.Paradowskiej za wyróżnienie. Wartość nagrody (10 tys. zł.) zdecydowałem się przekazać Fundacji Wspomagania Wsi na sfinansowanie materiałów multimedialnych o Konstytucji do wykorzystania na lekcjach WoS w ramach programu „Wszechnica”
  M.Matczak

 • sselrats

  Oceniono 14 razy 6

  Co on sie tu pulta. Przed wyborami 2015 bylo wiadomo jaka chvjnia jest PiS. Wtedy trzeba bylo dzialac.

 • zigzaur

  Oceniono 8 razy 6

  No i jest temat na scenariusz kolejnego kasowego filmu. A jeszcze można nakręcić film "Tupolew".

 • bex.a

  Oceniono 5 razy 5

  Do nas takich przypowieści czy bajek nie trzeba opowiadać bo my to wiemy od 13lat, kiedy pis pierwszy raz do władzy doszedł. Dobrze że chociaż on potrafi wkurzyć tłumy tych pisowskich tumanów

 • felicjan.dulski

  Oceniono 15 razy 5

  Ostatni film Smarzowskiego raczył skomentować niejaki Skiba:
  "Film "Kler" jest zakłamany.
  Mają rację ci którzy twierdzą, że film Kler Wojciecha Smarzowskiego jest zakłamany. Konkretnie zakłamane są sceny, w których wieś buntuje się przeciwko księdzu podejrzewanemu o pedofilię. Polskie społeczeństwo owszem potępia en masse pedofilię, ale też nie przyjmuje do świadomości, że takich czynów może dopuszczać się osoba duchowna, która jest w okolicy powszechnie znana i szanowana. ..."
  I ja się z tą oceną zgadzam.
  Polskie społeczeństwo "en masse" nie potępia czarnych z zasady.
  Dlatego ten film ma szansę otworzyć komuś oczy, choć niepotrzebnie (a może potrzebnie?) ludziom schlebia.
  Taka Wolska, oby jak najkrócej.

 • transformator2014

  Oceniono 10 razy 4

  Po zniesionym niewolnictwie następowała nowa bezczelność posiadająca taką cechę że ta nowo zdobyta wolność rzadko rozpoznawana była jako perfidne nowe niewolnictwo. Podczas gdy Ludzie przed setkami laty byli generalnie zmuszani do pracy, to dziś nie potrzeba już więcej tego przymusu bo brzemię pracy i konsumpcyjny terror udało się Ludzkości sprzedać jako nową wolność. Ten trik polega na tym by pojedynczego Człowieka doprowadzić tak daleko by sam nałożył sobie kajdany. I tak się stało! Rezultatem tego są te powszechne manipulacje dotyczące wszystkich obszarów Życia Człowieka.

 • almagus

  Oceniono 20 razy 4

  Jeszcze o złamaniu ustaleń Konferencji Poczdamskiej prze bp.S. Wielgusa, L. Dorna i Zziobranych pod prezesem oraz Komisji Majątkowej!
  Zagrożenia przynależności Sląska.

  SKOK lemingi Maryi kingi.

  Trafił się Polsce matoł!
  Oszukał cukrową watą.
  Święconą gnojowicą.
  Nazywa się prawicą.
  Płoną słowa matoła.
  Lecz Polsce nie podoła.
  Ale z pomocą bożą.
  Jak zwykle kraj rozłożą.
  Wiele przy Watykanie.
  Reszta na wschodniej ścianie.
  Ostaną się diecezje.
  Takie matoła decyzje.

  Roz-pocznij zmianę Poloku.
  Dwo rozy na 500 bidoku.

  Bez podziałów pod Maryją i Panem, mają horoskop baranów pod baranem!
  2015-06-11 almagus

 • dobrazmiana666

  Oceniono 3 razy 3

  Proste, a takie genialne!
  W "Klerze": "złoty, a taki skromny" - powiedział biskup o podarku:)

 • werole

  Oceniono 2 razy 2

  Jestem katolikiem, a na film Kler poszedlem z ciekawosci. Nie ma tam ani slowa przeciwko Panu Bogu, czy wierze katolickiej. To film o ludziach, ktorzy pobladzili w zyciu i wydawalo im sie, ze jak zostana kaplanami, beda mogli dac upust swoim zboczeniom. Na co dzien wiecej odrazy wywoluje u mnie Ojciec Hochsztapler, ze swoja pazarnoscia.

 • szrek223

  Oceniono 15 razy 1

  "Kler' to film dobry. Jedyne, co mi się nie podobało, to nadmierne nagromadzenie ordynarnego języka.
  Ponieważ w polskich fimach to normalka (wyjatki są nieliczne), to zastanawiam się , czy jest to język "tfurców", czy też "tfurcy" uważają, iż tak mówią wszyscy Polacy.
  Swoją drogą ordynarny język w polskich filmach sprawia, że Polacy - a młodzież w szczególności - uważają, że to język, którym należy się posługiwać

 • maras63

  Oceniono 5 razy -1

  Wiemy, że jest agorafobia (Agorafobia?:-) ), socjofobia, rzekomo tez występuje homofobia, ale do tej listy należałoby dopisać jeszcze pisofobię. Być może jest ona warunkowana klasycznie (straszenie PiS-em), a być może psychoanaliza byłaby tu potrzebna do jej wyjaśnienia, nie zmienia to jednak faktu, że dotyka ona niewąskiego grona osób.
  PS Terapia na Narodowym??? :-)

 • horatio_valor

  Oceniono 1 raz -1

  Bardzo dziękuję za szczegółową egzegezę bajki. Bez tego nijak bym nie zrozumiał.

 • city-zen

  Oceniono 4 razy -2

  Wojtek nie wskazał nikogo politycznym palcem.
  Zrozumiałem, że odniósł się do oczywistych praw kształtujących naszą emocjonalną interpretację rzeczywistości przez pryzmat bliskości.
  Cała reszta jest dla mnie nad-interpretacją!

 • oczy_argusa

  Oceniono 13 razy -5

  Smarzowski miażdży w punkt. Jego wiedza o funkcjonowaniu wymiaru sprawiedliwości w Polsce przed dojściem PiS-u do włądzy i po "reformach" zapiera dech w piersiach. Geniusz, ba Eugeniusz. Dla znajomych, Gienek...
  Czekamy na genialny, wielki, epicki projekt (bo teraz sie realizuje projekty a nie kręci filmy) o skorumpowanej kaście sędziowskiej pod rządami PiS-u.
  Tak, na marginesie... Jaki wpływ ma reforma sądownictwa przeprowadzona przez PiS na niezawisłość sędziowską? Czy sędzia, który do 2015 był niezwisły, obeznany w prawie, orzekał sprawiedliwie i nie był podatny na żadne naciski, nagle z przestał? Z mocy ustawy? Co przeszkadza dobremu sędziiemu byc nadal dobrym sędzią? Ziobro? Pomieszanie z poplątaniem...

 • Janusz Czaplicki

  Oceniono 7 razy -5

  Mam w dupie taką polityczną konwencje gdzie jedynym pewnikiem jest brak współpracy,wieczne szukanie haków,nagrywanie,dyskredytacja przeciwnika.Dotyczy to gnojarzy każdej strony politycznej,toczącej to "intelektualne" gó... na oczach tych biednych ludzie.Żal mi moich rodaków,a ja tracę nadzieję..

 • patriot1

  Oceniono 19 razy -5

  powalające...inteligentne jak sam reżyser...żenada i jeszcze raz żenada-ogarnięty nienawiścią do Polski i Kościoła lewak nie jest w stanie wydalić POza swoimi frustracjami
  zły Kaczor wygrał wybory i sprawił,że miejsce w ciepłym,śmierdzącym i dostatnim barłogu trzeba było opuścić i walczyć na barykadach aby wrócili starzy przyjaciele i stare zwyczaje ...zaścianek i ciasnota umysłowa w pełnej krasie....-jakim trzeba być tępakiem aby dopiero pan reżyser pokazywał problem-choćby pedofilii-na jakim świecie żyjecie?nie maciewłasnych myśli,spostrzeżeń?nie pasuje wam,gdy wartościowi księża mówią,że istnienie pedofilii w Kościele wiąże się ściśle z homoseksualizmem księży(skoro wg oficjalnych danych 80%przestępstw seksualnych jest popełniana przez nich na chłopcach)-ale homoseksualiści to jak wiadomo grupa wpływowa,specjalnie ochraniana nie tylko przez wpływowych hierarchów w Kościele ale też w waszych lewackich mediach...

 • f1909

  Oceniono 8 razy -6

  Niech ten mądrala nakręci wreszcie bajkę o Królu Srulu Tusku i znikających " cudownie " miliardach z budżetu Polski ! -- Mam na myśli VAT/ OFE i etc !!!

 • dryl1

  Oceniono 10 razy -6

  Skąd się bierze takie nawiedzenie u opozycji. Jakie upolitycznienie sądów ? Przecież to środowisko jest w 95 % lewackie. No i raczej ciężko mini sterować.

 • wladgad

  Oceniono 12 razy -6

  Ale powiedział, normalnie szok. Tak jakby opcji "samych swoich" w Polsce dotychczas nie było. Nieładnie - a taki był ładny i mądry, ten-teges, ten reżyser.

 • zxv15001

  Oceniono 12 razy -6

  Pani z mięsnego mój autorytet moralny sprzedający mi winerki w koszulce konstytucja też tak twierdzi

 • borsuk07

  Oceniono 11 razy -7

  zmiana pokoleniowa zawsze zawsze przynosi małe rewolucje. Starym wygom wydaje się że są niezastąpieni w swoim kociołku zależności / wszyscy prawnicy w danego rejonu chodzili na te same uczelnie, spotykali się na korytarzach , zabawach oraz popijali w akademikach /. Więc są to tzw. grupy popierające się jak i zwalczające w rejonowych kociołkach. A tu młodzi dobijają się do posadek z rodzin prawniczych to jeszcze pół biedy ale też obce osoby z poza układów no to już PROBLEM. Jak ich zniszczyć - no to łatkę zależnośći partyjnej im przykleić.

 • intelektualista123

  Oceniono 13 razy -7

  Smarzowski nie pie...i jak jesteś już taki cwany to zrób film sędziowie, sitwa prawnicza to najgorsza hydra w naszym kraju, spotkaj się z ludźmi poszkodowanymi przez sędziów, a jest ich 40 tys w Polsce

 • afeu

  Oceniono 7 razy -7

  Bojkot wyborów

 • Robert Madejski

  Oceniono 15 razy -7

  ,,, gdyby nie doszło do reformy, do ze szkoły z pewnością wyp..liliby Adriana, bo "niezależni" sędziowie sprzed reformy nigdy nie kryli swoich anty-PiSowskich zapędów ;))))) Żeby nie było: przegięcie w drugą stronę jest równie nie fair. Proszę o merytoryczne komentarze, podważające pierwszą część mego wywodu, dziękuję ;)

 • tenalg

  Oceniono 14 razy -8

  Wybitny, szanowany, z ogromnym bagażem doświadczeń, przykładny mąż, ojciec, wzór cnót, przykład dla młodych do naśladowania, potrafi..........

 • kroleuropy

  Oceniono 13 razy -9

  W poniedziałek skończą się reklamy z samorządów. Nic wam już nie pomoże 😂

 • agzum

  Oceniono 17 razy -9

  POpowcy (w tym Smarzowski) nadal nie kumają bazy.

  Jeżeli nad sędziami mają kontrolę w 50% politycy i w 50% Towarzystwo Wzajemnej Adoracji, to co prawda nie jest to ideał, ale teoretycznie w wyborach ludzie głosują komu w 50% dają tę kontrolę.

  Jeżeli nad sędziami ma kontrolę jedynie Towarzystwo Wzajemnej Adoracji, to ... hulaj duszo piekła nie ma.

  To może w wyborach powszechnych niech ludzie głosują kogo chcą w Towarzystwie Wzajemnej Adoracji? Niech wszystkie 3 władze będą w pełni wybieralne.

 • yacie

  Oceniono 15 razy -9

  Że aktorzy są ciemni i daczą się manipulować to wiadomo. Ale reżyser nie powinien być tak ciemny, żeby łykać propagandę TVN i GW. Tyle , że kasa widocznie potrafi każdego trzymać na smyczy...

 • mrpens

  Oceniono 10 razy -10

  Smazowski mógł być człowiekiem kultury, wyszedł z niego płytki czlowiek

 • yacie

  Oceniono 12 razy -10

  Jakie to nowe guru dla GW się wytworzyło PO produkcji antykościelnego filmu.

 • brzmski

  Oceniono 10 razy -10

  głos z offu:
  nie - kogo wyp...!
  a... kto...!!!

  oto woźny, znany na dzielnicy liberał komunizujący z miłym, rzekę - europejsko poprawnym uśmiechem wpuszcza na teren szk0oły dostawcę... pizzy!!!
  ten - ujęty dogłębnie urokiem zosi z VI c
  spożytkowuje ją,
  do imentu...
  morału nie będzie...
  bo i po cfo, skoro nikt z tu komentujących
  nie słucha!

 • mlot_na_pogan

  Oceniono 16 razy -10

  Jakoś Smarzowskiemu kumoterstwo i nepotyzm za PO-psl nie przeszkadzało?
  Wtedy wszystko było cacy.

 • skp110

  Oceniono 16 razy -10

  uniewinnienie Sawickiej to przykład apolitycznych i bezstronnych sądów

 • elemir

  Oceniono 17 razy -11

  To jest zasadniczo spór o to, kto nas będzie wykorzystywał w najbliższych latach:

  - pasożyty rzymskie - znane, zadomowione, przewidywalne
  - pasożyty brukselskie - nowe, progresywne, mające wiele niespodzianek w zanadrzu.

 • rozaliaroyale

  Oceniono 16 razy -12

  "o reformie sadownictwa" , no to drogi Panie , na czym w końcu polega ta opisywana przez pana reforma sadownictwa , bo jak dotychczas nie widzę ,żadnej reformy ? czy może całokształt pana twórczości - również tej propagandowej to tylko bezwartościowy bełkot ?

 • mrkazzz

  Oceniono 14 razy -12

  Jesteśmy świadkami tego jak znany i do niedawna niezły reżyser filmowy postanowił się skundlić moralnie, uczciwym zaś ludziom wmawia, że to co z siebie wydaje to „rasowa” sztuka. Panie Smarewski zrob pan film o sadach tak od kuch ale wszystko o przekupstwie o mafii, o ukladach, o sedziach na telefon, o sedziach politykach , o sedziach niechcacych emerytur naprawde bedzie to wspanialy film niech sie schowa kler tylko qaktorow dobrac takich ok .

 • adaw73

  Oceniono 18 razy -12

  Prawdziwy znafca z tego Smarzowskiego. Zna się na Kościele Katolickim i na sądach też się zna. To może tak panie Wojciechu na papieża Świata wszystkich religii pana wybierzemy. Wtedy osądziłby pan jak to jest żyć wszystkim w zgodzie? I w końcu nastałby pokój w galaktyce - jak to powiedział Wielki Mistrz Darth Sidius

 • jurii.sachar

  Oceniono 19 razy -13

  smarzowski ? a ja myślałem że ten dziadek już umarł. chcę chociaż jednego dnia bez smarzowskiego

 • zielony listek

  Oceniono 22 razy -14

  Panie Wojciechu po co ta nadęta nastroszona mina.Po co te głupie przypowieści.Komu to potrzebne.Po co robisz ten bajzel.Twój film też nic dobrego nikomu nie daje.Nie masz racji w tym swoim krytykanctwie.A najlepiej by było zanim coś publicznie powiesz to się wcześniej dobrze zastanów i przemyśl czy masz na pewno racje.To ,że masz swoje jakieś inne poglądy na te sprawy to nie znaczy już że masz rację.Ahoj

 • westgreg

  Oceniono 21 razy -15

  Przecież właśnie PiS czyni rzeczy lepszymi dla siebie wg przepisu Pana Wojciecha z tego spotu - wymienia dyrektorkę szkoły - z mamy Adriana na swoją, aby to Adrian ze szkoły wyleciał, a nie oni.

  Nie wiem, co jest celem spotów na tym kanale, ale to już chyba trzeci spot, w którym podważa się wewnętrzną niezawisłość sędziowską i sugeruje, że system sądownictwa potrzebuje właściwej kontroli, tyle, że nie pisowskich polityków, ale tych drugich. Znając twórczość Pana Wojciecha, wcale się takiemu spojrzeniu na sprawy nie dziwię.

 • marcin1948

  Oceniono 26 razy -16

  I tym oto sposobem wojtuś dołączył do grona ostaszewskich,hollandów,karolaków,szczurów,jand innych aktorzyn którzy myślą że z racji sprawowanych funkcji na wszystkim sie znaja i wszystko wiedzą.Niech zajmie sie tym czym trzeba.MOralny z niego autorytet ? To czemy pomina w klerze wątek HOMO lobby w kościele.No ale czego ja chce...ped.alstwa to on sie nie dotknie bo lewacy by go zjedli.

 • gtpress

  Oceniono 20 razy -16

  Panie Smarzowski, nie wyskakuje się z okopów na pare miesięcy przed OFF-ensywą……., Pan śledzi sytauację i podejmuje decyzje adekwatne do tej sytuacji, czas na zmianę optyki w dobrej do tej pory camerze…….

 • blazejmarchewka

  Oceniono 21 razy -17

  Ocho, nowy AUTORYTET ! Smarzowski. Specjalista. Myślę że film "Sędziowie" to byłby naprawdę niezły temat. Co Wojtek?

 • suwaratk

  Oceniono 22 razy -18

  A jak ma mówić antyPisowiec :) Będzie ich chwalił ?:) Smarzowski=GW=totalna łopozycja=i ci od oszusta z kucykiem, wszyscy mówią jednym głosem :) A wy dalej głosujcie na Pis i Po

 • 3miastowy

  Oceniono 21 razy -19

  Ten sedzia na telefon to niezalezny i niezawisly byl.... Rzeplinski tez niezalezny i niezwisly chodzil na pasku PO i glosowal tak chocby w sprawie OFE by rzad PO zadowolony byl. W czym lepsze byly sady PeOwskie od sadow PiSowskich? Wczesniej bylo cacy bo nas Timermans poklepal po plecach?

 • ponury424

  Oceniono 27 razy -19

  Kolejną bajkę po "Klerze" na poziomie periodyków i ich tfurców "redaktorów" "NIE" Urbacha, "Faktów i Mitów" z "publicystą" Piotrowskim, to ten od Księdza Popiełuszki, kręcicie Smogorzewski.
  Kręćcie dalej, za łocełanym po wkręceniu "Kleru", bracia, wicie rozumicie, was zauważyli, już cmokają z zachwytu, łoskar sie szykuje.

 • witoldpolak

  Oceniono 27 razy -19

  Gazecie wyraźnie zależy na wygranej PISu w nadchodzących wyborach.
  Po newsie o spocie PISu na temat tzw. uchodźców jest wpis o sądach.
  Dzięki temu notowania PISu znowu w górę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX