Patryk Jaki nie będzie spał przez 36 godzin. Jak sobie poradzi? "Trochę na kawie, trochę na wodzie"

Wybory samorządowe 2018. W czwartek w południe Patryk Jaki rozpoczyna swój kampanijny 36-godzinny maraton bez snu. Postanowiliśmy zapytać jego sztab, czy kandydat zamierza się jakoś "wspomagać". Rozmowa z rzecznikiem sztabu w pewnym momencie przybrała dziwny obrót.

Wybory samorządowe 2018 są na ostatniej prostej. Kilka dni temu Rafał Trzaskowski ogłosił akcję "24 godziny dla Warszawy", która zakłada "24 godziny pracy nonstop na ulicach Warszawy". Przelicytował go Patryk Jaki, który niedługo po tym ogłosił inicjatywę "36 impulsów w 36 godzin".

Wybory samorządowe 2018 Warszawa. Patryk Jaki nie będzie spał przez 36 godzin

Akcja startuje w czwartek w południe i zakłada, że przez 36 godzin, czyli do ogłoszenia ciszy wyborczej, Jaki będzie angażował się w kampanię na 100 proc., co oznacza, że nie będzie spał. Wątek ten pojawił się w porannej rozmowie z Robertem Mazurkiem w RMF FM. - Pan dzisiaj w południe rozpoczyna wielką akcję pt. 36 godzin bez przerwy. To jak z reklamy tych bateryjek, taki piłkarzyk, który nie przestaje. To na czym pan jedzie, przepraszam? - pytał na antenie prowadzący. - Trochę na kawie, której jestem pasjonatem, trochę na zwykłej wodzie mineralnej - odpowiedział  Patryk Jaki.

Postanowiliśmy pójść tym tropem i zapytaliśmy Jacka Ozdobę, rzecznika prasowego sztabu Jakiego, w jaki sposób kandydat zamierza przetrwać 36 godzin bez snu. Ozdoba stwierdził, że Patryk Jaki należy do tych ludzi, którzy mają więcej energii. W luźnej rozmowie zapytaliśmy też, czy wiceminister sprawiedliwości podczas swojego maratonu planuje przyjmować jakieś używki. Zaznaczyliśmy, że pytanie jest "z przymrużeniem oka" i chodzi o legalne substancje, jak chociażby kawa.

Rzecznik Partyka Jakiego: Jakie ma pan dowody?

Ozdoba przyznał, że Patryk Jaki rzeczywiście pije kawę, ale nie w nadmiernych ilościach. Sztabowiec zażartował w pewnym momencie, że nasza redakcja może przeprowadzić test na obecność "substancji psychoaktywnych" u obu kandydatów - Patryka Jakiego i Rafała Trzaskowskiego.

Po krótkiej rozmowie rzecznik Patryka Jakiego poprosił o autoryzowanie wypowiedzi i umówiliśmy się na wysłanie cytatu SMS-em. Gdy to uczyniliśmy, nagle Ozdoba zmienił ton. Już nie miał ochoty na żarty : "Proszę pana, zapytał mnie pan, czy min. Jaki zażywa 'używki', jakie ma pan dowody, aby zadawać takie pytanie?" - odpisał. Później przestał odbierać od nas telefon.  

Więcej o:
Komentarze (74)
Wybory samorządowe 2018. 36-godzinny "maraton" Patryka Jakiego. Pytamy, jak sobie poradzi?
Zaloguj się
 • niko8472

  Oceniono 21 razy 17

  Ten czlowiek jest jeszcze ministrem? Oficjalnie na urlopie? Czy tylko sobie jaja z pracodawcy robi?

 • sierra65

  Oceniono 11 razy 11

  bylejaki a bedziesz sie mył ??? - bo ciągle wyglądasz na niedomytego "niemyta duszo" :-)))

 • bogdan_mowi_bankowy

  Oceniono 11 razy 11

  Pewnie znany od dawna z "dopingu" niejaki "Pies" zwany dla niepoznaki wicemarszałkiem sejmu go wspomaga donosowo.

 • zbieg-z-ciemnogrodu

  Oceniono 10 razy 10

  Hiperaktywny glupek

 • rgfm

  Oceniono 10 razy 10

  Męczennik na dopalaczach

 • krotkizzoliborza

  Oceniono 14 razy 10

  Darmowa reklama dopalaczy

 • metaxo

  Oceniono 9 razy 9

  Dlaczego opolski obszczymurek ma być Prezydentem Warszawy?

 • manren

  Oceniono 9 razy 9

  Cyganie niewiele śpią, ponieważ z reguły mają co innego do roboty.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX