Jarosław Kaczyński o koalicji z SLD w samorządzie: Możliwa. Czarzasty pozbawił go nadziei

Jarosław Kaczyński na antenie Radia Olsztyn uchylił rąbka tajemnicy co do ewentualnych koalicji, w które mógłby wejść PiS po wyborach samorządowych. Prezes wyznał, że możliwa jest nawet koalicja z SLD. Temat sojuszu szybko uciął Włodzimierz Czarzasty.

Jarosław Kaczyński o potencjalnych koalicjantów PiS został zapytany w Radiu Olsztyn.

Jarosław Kaczyński o sojuszu z SLD

- Od czasu istnienia PZPR minęło już prawie 30 lat. Tamte sprawy należą do historii. Dla nas ważne jest to, żeby w samorządzie następowały zmiany i żeby polityka samorządowa stawała się bardziej polityką pro publico bono. Jeżeli dla SLD są to warunki do przyjęcia, to wszystko jest możliwe. W sprawach społecznych jak sądzę trudno byłoby im odmawiać kontynuacji naszej polityki, w innych sprawach radykalnie się różnimy. - stwierdził i dodał, że w kwestiach społecznych trudno SLD byłoby "odmawiać kontynuacji polityki PiS". Co więcej prezes jest przekonany, że "deklaracje niektórych polityków SLD, którzy są dzisiaj przy władzy w samorządach, to też jest pewne pole do porozumienia".

Prezes PiS siedem lat temu: Wykluczone

Słowa, które padły w olsztyńskiej rozgłośni, są całkowicie sprzeczne z tym, co sam Kaczyński mówił w 2011 r., kilka dni przed wyborami parlamentarnymi. Gdy został zapytany, czy wyklucza koalicję z SLD odparł: - Oczywiście, że wykluczam. To jest całkowicie oderwany od rzeczywistości oraz od historii Polski pomysł, który nie ma najmniejszych podstaw faktycznych. Następnie zapewniał, że "nie ma ani jednej sprawy polskiej, którą mogliby załatwić razem z SLD".

Włodzimierz Czarzasty odpowiada

"Nadziei" co do ewentualnej koalicji PIS-SLD szybko pozbawił prezesa Włodzimierz Czarzasty. Szef Sojuszu napisał na Twitterze: "To że Prezes Kaczyński raczył zauważyć,że od końca PRL minęło już prawie 30 lat i że PZPR też już od tylu nie istnieje, nie spowoduje że SLD nagle zapragnie współpracy z PiS. Proszę sobie Panie Prezesie nie robić nadziei. Za dużo napsuliście dokonań lewicy - łamiecie konstytucję".

Więcej o:
Komentarze (118)
Kaczyński o koalicji z SLD: Możliwa. Czarzasty odpowiada [Wybory samorządowe 2018]
Zaloguj się
 • jurek4491

  Oceniono 68 razy 60

  Z PiSem - NIGDY , z wrogiem naszego kraju nie można wchodzić w żadne konszachty , PiS dzielce szukają FRAJERÓW .
  BRAWO Czarzasty - niech się bujają .

 • chi-neng

  Oceniono 55 razy 47

  "Prezes wyznał, że możliwa jest nawet koalicja z SLD."
  -----
  Z tego co wiem, to kukizo-korwino-naziolskie warcholstwo, chuligaństwo i hołota handlująca Polską , atakujaca Marsze Równości i obchodząca urodziny Hitlera po lasach ....stają za koalicje...

  Nie wystarcza?

 • ar.co

  Oceniono 41 razy 37

  W KC PiS rzeczywiście pożar w burdelu na widok spadających wyników sondaży, skoro Kaczyński jest chętny do dawania du*y opluwanym od ćwierć wieku "komuchom". Oczywiście oprócz pisowskich komuchów (tu już bez cudzysłowu) w rodzaju prokuratora stanu wojennego, obrońcy pedofilów i zasłużonego PiS-owca Piotrowicza - bo takich Kaczyński osobiście wprowadził na najwyższe stanowiska w państwie.

 • krynolinka

  Oceniono 48 razy 36

  Prezes w pigułce. Narobi sobie na rękę i krzyknie, że jego tyłek nie miał z tym nic wspólnego. Atak nastąpił z bliżej niezidentyfikowanej okrężnicy.

 • tomtg123

  Oceniono 37 razy 33

  Kaczyński zbudował antypolską MAFIĘ, jego miejsce jest w więzieniu i mam nadzieje, ze on dożyje chwili gdy tam trafi.

 • tatulekonline

  Oceniono 38 razy 32

  Towarzyszu Kaczyński, to już nie walczycie z tym postkomunistyczym układem, co spiskując z Putinem, zamordował Waszego brata ??! Opamietajcie się Towarzyszu, bo co na to suweren i kościół powiedzą. ;)

 • def11

  Oceniono 30 razy 28

  ...Nie ma ani jednej sprawy polskiej, którą możemy załatwić z PiS

  SLD :)

 • obserwatorfiubziu

  Oceniono 34 razy 28

  ŚMIERDZĄCĄ KUPĘ SIĘ OMIJA BY NIE WDEPNĄĆ:vide PiS! JAK POLACY ZAUWAŻĄ,ŻEŚ ICH ODDALIŁ OD UNII JEŁOPIE KACZYŃSKI TO WYNIOSĄ TWOJĄ PARTIĘ KOPAMI OD KORYT I LANIEM PO GŁUPICH ŁBACH CIEBIE I TWOJĄ BANDĘ!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX