Wojewoda chce wygasić mandat Hanny Zdanowskiej przed wyborami? "Polecenie z Warszawy"

Bartosz Domaszewicz, łódzki radny i rzecznik prasowy KWW Hanny Zdanowskiej ostrzega, że wojewoda Zbigniew Rau jeszcze przed wyborami ogłosi wygaszenie mandatu prezydent miasta. Urząd Wojewódzki nie zaprzecza. Na środę zaplanowana jest konferencja w związku z tymi doniesieniami.

Czy wojewoda łódzki na ostatniej prostej przed wyborami ogłosi wygaszenie mandatu prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej? Takie obawy ma Bartosz Domaszewicz, radny należący do komitetu Zdanowskiej. "Dochodzą nas sygnały, że wojewoda łódzki Zbigniew Rau otrzymał polecenie z Warszawy i w piątek o godz. 10 ma ogłosić wygaszenie mandatu Prezydent Zdanowskiej. To działania obliczone na obniżenie frekwencji wyborczej" - poinformował radny, którego cytuje "Dziennik Łódzki".

Co z mandatem Hanny Zdanowskiej? 

Jak zauważa gazeta, wygaszenie mandatu Zdanowskiej zapowiadał już wcześniej Jacek Sasin. Wygaszenie miało jednak zostać ogłoszone w przypadku wygrania przez nią wyborów. "Dziennik Łódzki" zwrócił się do biura wojewody o komentarz w tej sprawie. "Zapraszamy Państwa na konferencję prasową poświęconą stanowisku Wojewody Łódzkiego profesora Zbigniewa Rau w sprawie prawomocnego wyroku Prezydent Miasta Łodzi Hanny Zdanowskiej" - napisano w komunikacie.  Konferencja odbędzie się w środę o godz. 11.

"Jeśli jutro o 11.00 wojewoda Rau na polecenie Kaczyńskiego dokona zamachu na @HannaZdanowska to niech lepiej będzie spakowany. Taczka czeka." - napisał na Twitterze Domaszewicz.

Zdanowska z wyrokiem

Przypomnijmy, że 27 września Zdanowska została prawomocnie skazana na 20 tys. zł grzywny za poświadczenie nieprawdy w dokumentach, które złożyła ubiegając się o kredyt 10 lat temu. Jednocześnie ważą się losy Zdanowskiej w PO, której szef, Grzegorz Schetyna w poniedziałek ma ogłosić decyzję, czy prezydent Łodzi może nadal należeć do partii.

Więcej o:
Komentarze (351)
Sztab Zdanowskiej: Wojewoda chce wygasić jej mandat [Wybory samorządowe 2018]
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 94 razy 80

  Przynajmniej miała odwagę stanąć przed sądem. Szczury w postaci Kamińskiego stchórzyły. Kolega uniewinnił. A teraz szmaciarze drą ryja o uczciwości i moralności.

 • cleryka

  Oceniono 70 razy 58

  Sasin jak ruski namiestnik zdecydował,po dłuższym namyśle,jak wygrać wybory w Łodzi...Od Putina dostanie gratulacje?

 • chi-neng

  Oceniono 38 razy 34

  "Jeśli jutro o 11.00 wojewoda Rau na polecenie Kaczyńskiego dokona zamachu na @HannaZdanowska to niech lepiej będzie spakowany. Taczka czeka."
  -----
  Tak trzymać!

  Mam nadzieję, że Łódź będzie początkiem końca PiS:u, albo mówiąc inaczej, początkiem ‘RUSZENIA CAŁEJ POLSKI DO AKCJI ODSIEWANIA ZIARNA OD PLEW’.

 • jego-wysokosc

  Oceniono 38 razy 32

  Czy wyście wszyscy zgłupieli. Zdanowska rzekomo poświadczyła nieprawdę starając się o prywatny kredyt w KOMERCYJNYM banku. Bank sprawdził jej wypłacalność, kredytu udzielił a ona go w całości i w terminie spłaciła. Gdzie tu przekręt? Może warto zająć się Biereckim, który zrobił przekręt na miliardy i wciąż jest senatorem. Te miliardy spłaciliśmy my wszyscy a nie Bierecki. No tylko on z kasy SKOK -ów finansował kanpanię PiS a Zdanowska z pożyczki leczyła syna. Subtelna różnica...

 • etykieta.zastepcza

  Oceniono 36 razy 30

  Mam nadzieję, że pisowska bolszewia wie, co robi. I mam nadzieję, że łodzianie, gdy przyjdzie co do czego, będą wiedzieli, co mają zrobić.

 • polaksk

  Oceniono 34 razy 30

  PIS to dno, a dokładnie dno rowu Mariańskiego. Nic tylko ciemność i ciśnienie..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX