Jaki został zapytany, czy wróci do partii po przegranej w wyborach. "Zobaczymy, co będzie"

Patryk Jaki był gościem "Kropki nad i". Kandydat na prezydenta Warszawy był pytany m.in. o "zaglądanie przez TVP do teczki mamy Rafała Trzaskowskiego" i sprawę jego rezygnacji z członkostwa w Solidarnej Polsce.

W rozmowie z Moniką Olejnik kandydat na prezydenta Warszawy Patryk Jaki odniósł się m.in. do słów Piotra Guziała, który w przypadku wygranych przez Jakiego wyborów zostałby wiceprezydentem. Guział powiedział kilka dni temu, że jeśli Rafał Trzaskowski wygra wybory, Warszawa będzie odcięta od funduszy z budżetu państwa. Miałoby to wynikać z braku zaufania PiS do PO po aferze reprywatyzacyjnej.

Patryk Jaki odnosi się do słów Guziała

- To nie jest szantaż? - pytała Olejnik.

- Moje zdanie jest inne na ten temat, natomiast pan Guział podzielił się swoim doświadczeniem samorządowym - stwierdził. Jaki był też pytany, czy "dobrze zachowała się telewizja publiczna, zaglądając do teczki mamy Rafała Trzaskowskiego". - Nie, ja bym tego nie zrobił i nie będę nigdy pochwalał takich zachowań - powiedział. Olejnik na to stwierdziła, że nie zauważyła, by Jaki "wystąpił i powiedział: 'taka walka z moim przeciwnikiem jest skandaliczna'". - Teraz to mówię, bo pani redaktor mnie o to pyta, gdybym to powiedział wtedy, to by mi zarzucano hipokryzję - stwierdził.

Temat zszedł w pewnym momencie na "bezpartyjność" Patryka Jakiego. - Złożyłem rezygnację z partii, dlatego jestem bezpartyjny - stwierdził, dodając, że rezygnacja trafiła do zarządu jego partii, czyli Solidarnej Polski. - Zrobiłem tak, bo po latach doświadczeń w Warszawie z samorządem nie tyle partyjnym, co skrajnie upartyjnionym, który doprowadził do tego, że rodzina prezydent reprywatyzowała, Warszawa straciła na reprywatyzacji prawie 21 miliardów złotych... - tłumaczył, ale Olejnik w pewnym momencie mu przerwała. - Nie mówi pan prawdy - stwierdziła. - Czy w tych 21 miliardach złotych mieszczą się kamienice, które zostały oddane zgodnie z prawem? - zapytała.

Jaki: Wiele wskazuje na to, że będę bezpartyjny

- Gdyby prezydentem Warszawy był dalej śp. Lech Kaczyński, to tych kamienic by w ogóle nie oddawano - powiedział na to Jaki. Prowadząca przypomniała jednak, że za Lecha Kaczyńskiego oddano 200 kamienic, w tym kamienicę przy Noakowskiego 16, która trafiła do rodziny Hanny Gronkiewicz-Waltz. - To jest o 4 tys. mniej, które oddali różni ludzie związani z Platformą Obywatelską - odbijał piłeczkę Jaki. 

Na pytanie, czy w przypadku przegranych wyborów Jaki wróci do partii, kandydat odpowiedział: - Wiele wskazuje na to, że będę bezpartyjny. Zobaczymy co będzie. Natomiast dzisiaj najważniejsze jest to, ja poświęcam całą swoją siłę do walki o uczciwą Warszawę 

Więcej o:
Komentarze (170)
Patryk Jaki został zapytany o bezpartyjność [Wybory samorządowe 2018]
Zaloguj się
 • tr1975

  Oceniono 48 razy 40

  Jaki jest typowym wychowankiem Jadosława Kłamczyńskiego i p. 0 Ziobro. Załgany i cyniczny gnojek, którego jedynym celem jest władza i związane z nią frukty. Aż żal pattrzeć, że tylu ludzi się na to nabiera. (Chociaż z drugiej strony świadczy to o głupocie niemałej części naszego społeczeństwa. Pańczyzna i komunizm zrobiły swoje. Byle napchać kałdun, a tak poza tym po nas choćby potop ;) ).

 • krynolinka

  Oceniono 59 razy 39

  Biedny dres. Zamotany.
  Już wie, że będą baty.
  I szanowna pani redaktor powtarzane non stop, zawsze daje parę sekund zwłoki żeby się prześlizgnąć nad tematem.
  21 października, nie głosujemy na Patryka.

 • lica79

  Oceniono 37 razy 37

  To jest nie do uwierzenia ze temu półanalfabecie bezkarnie uszły szkody jakie wyrządził Polsce ustawą o IPN.

 • june-of-44

  Oceniono 47 razy 35

  Patrzę na niego i widzę przygłupa który obieca ci człowieku cokolwiek. Patelnię, nowy krawężnik, lizaka, stołek barowy czy taśmę klejącą.
  To cygan. Bo cygan tylko tak obiecuje.

 • martin_j

  Oceniono 43 razy 33

  kurfa
  Jaki bezpartyjny. Ale dobrze, że ludzie sa średnio głupi. Można na nich zarabiać. Ale chociaż wybrać mogliby mądrzejszych os siebie do zarządzania:)

 • june-of-44

  Oceniono 29 razy 29

  A ja pytam "dlaczego przed wyborami prezes Jarek ukrył Macierewicza"? Gdzie on jest? Pisze raport techniczny o Tu?

 • june-of-44

  Oceniono 29 razy 29

  W sumie to szkoda trochę cygana. Tak się napinał, zabiegał, gruchy na wierzbie każdej obiecał, 100 mostów, 34 linie metra, XIX future madafaka dzielnicę....był taki napięty, koledzy ministrowie mu kibicowali, po plecak klepali. I nic z tego nie wyjdzie bo nikt mu nie wierzy. Tak zwyczajnie, nie wierzy. I on tego nie przeskoczy.
  Podobno w kolejnych wyborach PiS postawi nie na cygana a na intelektualne wunderwaffe. Na "ministra" Suskiego. i jego chytre oczka tęskniące za rozumem.

 • salsolo.4

  Oceniono 24 razy 22

  Coś mi się wydaje, że w ten sposób jaki chce się przenieść z kanapy ziobry do pisoli bo tam większe frukta. Oczywiście z Trzaskowskim nie wygra, ale gorliwą walką i "godnym" przyjęciem na klatę wyborczych batów, liczy że zasłuży się pisolom i karakan przygarnie tego "bezpartyjnego", bliżej, do koryta.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX