Żona Macierewicza chce zablokować sprzedaż jego biografii. Poszło o wątek małżeńskiej kłótni

Hanna Natora-Macierewicz, żona Antoniego Macierewicza chce poprzez sąd zakazać sprzedaży książki "Antoni Macierewicz. Biografia nieautoryzowana". Jak podaje "Wprost", żonie byłego szefa MON nie spodobał się fragment dotyczący małżeńskiej kłótni.

Pozew żony Antoniego Macierewicza wpłynął do Sądu Okręgowego w Warszawie. - W pozwie sformułowano żądanie zabezpieczenia przez zakazanie rozpowszechniania książki z kwestionowanymi fragmentami - poinformowała "Wprost" Sylwia Urbańska, rzecznika prasowa ds. cywilnych Sądu Okręgowego w Warszawie.

Żona Antoniego Macierewicza chce zablokować jego biografię

W sytuacji, w której sąd uznałby żądania Hanny Natora-Macierewicz za zasadne, książka "Antoni Macierewicz. Biografia nieautoryzowana" zniknęłaby z księgarń i sklepów. Jak pisze tygodnik, "pretekstem" do blokowania publikacji ma być rozdział dotyczący rodziny byłego szefa MON, przede wszystkim chodzi tu o wątek małżeńskiej kłótni Macierewiczów, która miała miejsce w 1976 r..

Jednak współautor książki Marcin Dzierżanowski mówi w rozmowie z tygodnikiem, że rozdział jest "jednoznacznie pozytywny" dla żony byłego ministra. - Obalamy w niej bowiem pojawiające się w przestrzeni publicznej oskarżenia, jakoby była ona współpracownikiem SB. Pisał o tym tygodnik „Nie”, podobne sugestie zgłaszali też politycy Ruchu Palikota i Platformy Obywatelskiej. W biografii wykazujemy, że wpis w papierach SB powstał błędnie - mówi dziennikarz.

Więcej o:
Komentarze (231)
Żona Macierewicza chce zablokować sprzedaż jego biografii
Zaloguj się
 • bacowa

  Oceniono 123 razy 123

  Dlaczego Hanna Natora-Macierewicz nie zablokuje też tej idiotycznej Komisji Macierewicza d/s Zamachu Smoleńskiego

  a najlepiej niech zablokuje Antkowi drzwi w mieszkaniu żeby nie wychylał tego durnego łba z domu

 • yulek_cezar

  Oceniono 82 razy 80

  Jestem w szoku! To Antek ma żonę!? Zawsze otaczał się młodymi chłopakami, a tu taka niespodzianka.

 • agnrodis

  Oceniono 66 razy 66

  Polskie zony sa bardzo uzyteczne dla Putina. Najpierw uzyli Kiszczakowa do zrobienia z Walesy Bolka, a teraz, zeby ochronic Macierewicza, uzywaja jego zony.
  Putin ma wszystkie powody, zeby nienawidziec Walesy i zeby chronic Macierewicza. Przeciez Macierewicz to jego Agnet #2, zaraz po Rydzyku, ktory jest Agentem #1..

 • geraldine2015

  Oceniono 39 razy 39

  Bo to pewnie nie chodzi o ten pozytywny dla żony rozdział, ale o całą resztę nie "pozytywną" dla męża. A podany powód to ściema dla ciemnego luda.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 33 razy 33

  Macierewicz może w ten sposób przykryć aferę jaka wybuchnie po ukazaniu się drugiego bestselleru Piątka.

  Wywołuje jedną aferę, żeby przykryć nią drugą. Może i brzmi absurdalnie, ale tak np działają rosyjskie służby specjalne.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX