Wybory samorządowe 2018. Trzaskowski pod ostrzałem ws. LGBT. "Panie Rafale, łamie pan dane słowo"

Środowiska LGBT chciały, by Rafał Trzaskowski podpisał deklarację programową z ich postulatami. Wciąż jednak tak się nie stało. Organizacje oskarżają kandydata KO, że złamał słowo, on zaś zapowiada, że kartę LGBT podpisze.

Środowiska LGBT od czerwca prowadziły rozmowy z Koalicją Obywatelską w Warszawie w sprawie włączenia do programu jej kandydata, Rafała Trzaskowskiego, postulatów dotyczących społeczności.

Jak teraz podnoszą Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza, Lambda Warszawa i Kampania Przeciw Homofobii, Trzaskowski dotąd nie podpisał deklaracji programowej. "Po raz kolejny politycy Platformy Obywatelskiej nie dotrzymują słowa wobec społeczności LGBT+" - czytamy w oświadczeniu organizacji.

Wybory samorządowe Warszawa. Rafał Trzaskowski zapowiada podpisanie karty LGBT

Wypróbuj nasz newsletter z sekcją o wyborach samorządowych. Kliknij, aby się zapisać

Do sprawy we wtorek odniósł się Trzaskowski. "Zawsze deklarowałem i podtrzymuję moje zobowiązanie, że podpiszę samorządową kartę LGBT. Część jej postulatów ogłaszałem już wcześniej w moim programie (edukacja, bezpieczeństwo, wsparcie Parady Równości, podpisanie Karty Różnorodności)" - napisał.

"Panie Rafale, czekamy na konkrety" - skomentowało tweeta Miłość Nie Wyklucza.

"Polecam wyszukać w programie słowo 'różnorodność'. Jest 'bioróżnorodność', 'różnorodność usług', ale nic z tego, o czym pisze kandydat" - zauważyła dziennikarka Gazeta.pl Wiktoria Beczek.

Wybory samorządowe 2018. Rafał Trzaskowski nie podpisze deklaracji?

Jak czytamy w oświadczeniu deklaracja programowa była gotowa we wrześniu, ale rozmowy na temat publicznego jej podpisania przez kandydata KO "utknęły w miejscu, za sprawą – jak nas poinformowano – sztabowców Rafała Trzaskowskiego".

Organizacje dodają, że do rozmów powrócono, kiedy sprawa delegalizacji Marszu Równości w Lublinie nabrała rozgłosu. Ale minął tydzień i "nic nie wskazuje na to, że przy całkowitej gotowości .Nowoczesnej, Platforma Obywatelska zmieni swoje podejście i zdanie". KPH, MNW i LW piszą wprost: "Deklaracja nie zostanie podpisana przez Rafała Trzaskowskiego mimo danego słowa".

Wybory 2018. "Po raz kolejny politycy PO nie dotrzymują słowa"

Dalej czytamy, że nie dziwi to organizacji. Ich zdaniem, "po raz kolejny politycy Platformy Obywatelskiej nie dotrzymują słowa wobec społeczności LGBT+". Jak przypominają, to prezydent Lublina z PO wydał zakaz marszu.

Panie Rafale, właśnie łamie pan dane słowo. Łapiemy pana i pańską partię na gorącym uczynku – jeszcze przed wyborami. Proszę teraz wyjaśnić osobom LGBT+ jak bardzo jest pan przychylny naszej społeczności i jak bardzo liczy pan na głosy osób LGBT+ 21 października

- piszą na końcu oświadczenia organizacje środowisk LGBT.

Marek Borowski w porannej rozmowie Gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (56)
Wybory samorządowe 2018. Trzaskowski pod ostrzałem ws. LGBT. "Panie Rafale, łamie pan dane słowo"
Zaloguj się
 • 7ogamihcra

  Oceniono 23 razy 11

  Świetna inicjatywa LGBT ...najlepiej byłoby jak byście zdecydowanie poparli pis .
  Pis na pewno jest bardzo tolerancyjny, otwarty, demokratyczny, prawy i sprawiedliwy, zawsze też będzie popierał LGBT...to taki żarcik był....

 • von_rosen

  Oceniono 13 razy 9

  Organizacje LGBT obrażą się teraz na Trzaskowskiego i poprą Patryka Jakiego, prawdziwego sojusznika wszelkiej inności.

 • wygwizd

  Oceniono 23 razy 9

  Patryk Jaki podpisze. Nawet cyrograf. Przed wyborami oczywiście.

 • gio0102

  Oceniono 11 razy 7

  nie lubię żadnej z grup, która wymusza coś na innych.
  Takim szantażem robią sobie więcej wrogów niż zwolenników. (i nie pisać mi tu 'homofob' itp bo mam wielu znajomych i bliskich o innych orientacjach)

 • polsz

  Oceniono 12 razy 6

  jak widzę Gazeta włączyłą się w promowania PJ

 • lubicz56

  Oceniono 5 razy 5

  Nie podpisal no i co, zaglosuja teraz na Jakiego?

 • taus

  Oceniono 7 razy 5

  Z cyklu najmniejsze zaskoczenie świata...

 • von-koza

  Oceniono 7 razy 3

  jedyne co Wam się uda osiągnąć drodzy tęczowi to urwanie paru głosów Trzaskowskiemu (z jednej strony od konserwatystów - którzy właśnie sie dowiedzieli że ich kandydat coś takiego obiecał, z drugiej obrażonych lewaków.
  w konsekwencji wygra Jaki i wtedy Wam drodzy tęczowi - serdecznie podziękujemy:)

  wiec może dajcie sobie na wstrzymanie - bo takie działania odwrotnością skutków wyglądają bardziej na prowokację sztabu Jakiego...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX