Karnowski oburzony słowami o "PiS-owskiej szarańczy". Przypomnieli mu, co publikował jego portal

Michał Karnowski z "Sieci" i wPolityce.pl zgodził się z szefem kancelarii premiera, że słowa Grzegorza Schetyny o "PiS-owskiej szarańczy" to język, jakiego nie "powstydziłaby się hitlerowska gazeta 'Der Stürmer'". Tymczasem kilka lat temu wPolityce.pl pisał o "Tusku i jego szarańczy".

Użytkownik Twittera Październikowa zauważył, że dla portalu wPolityce.pl słowa o szarańczy teraz są godne hitlerowskiej gadzinówki, zaś kilka lat temu sformułowanie "Tusk i jego szarańcza" pojawiało się na jego łamach w tekście Tomasza Domalewskiego z 2014 roku.

Grzegorz Schetyna ostrzega przed "PiS-owską szarańczą"

Niedawno szef PO Grzegorz Schetyna ostrzegał podczas spotkania przed "PiS-owską szarańczą". Słowa te skrytykował szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. - Te określenia jak szarańcza, muchy - takiego języka nie powstydziłaby się hitlerowska gazeta "Der Stürmer" czy sowiecka "Komsomolskaja Prawda". Patrząc w historię, takiego języka używały w systemach totalitarnych takie partie jak NSDAP, żeby dehumanizować przeciwników politycznych, a potem przeprowadzać czystki - mówił.

Grzegorz Schetyna o "pisowskiej szarańczy". "Wiadomości" TVP powiązały to z ludobójstwem

Michał Karnowski uderza w Grzegorza Schetynę

"Zgoda: takiego języka nie powstydziłaby się hitlerowska gazeta 'Der Stürmer'" - napisał na Twitterze Michał Karnowski, redaktor naczelny "Sieci" i członek zespołu wPolityce.pl.

Kilka osób w komentarzu do tweeta wrzuciło zrzuty zamieszczone przez Październikową. Karnowski jednak nie odniósł się do nich.

Marek Borowski dla Gazeta.pl: Morawiecki postawił sobie za cel przejęcie partii po Kaczyńskim

Więcej o:
Komentarze (241)
Karnowski oburzony "PiS-owską szarańczą". Wypomniano mu "Tuska i jego szarańczę" na łamach Wpolityce.pl
Zaloguj się
 • ksiadz.teofil

  Oceniono 101 razy 99

  Jak bardzo teraz Karnowski oburzy się na własny artykuł i nazwie autora "niegodnym dziennikarstwa łotrem"? Czy będzie bojkotował tego autora?

 • jula1mt

  Oceniono 91 razy 89

  A jak Kuchciński mówił o "odszczurzaniu Polski" , to było zagranie Fair Paly ? Schetyna ma rację, PiS zachowuje się dokładnie jak szarańcza !!!

 • pokon

  Oceniono 89 razy 85

  Schetyna ma rację. Bolszewickie dziadostwo rozpleniło się w Polsce jak szarańcza. Czas to uprzątnąć, zanim całkiem zniszczą Polskę.

 • Kamil Hołub

  Oceniono 65 razy 61

  Szarańcza to jeszcze nic. Pamiętacie okładkę Karnowskich gdzie podobizna Tuska strzela do Lecha Kaczyńskiego w Katyniu???? Pisowcy i ich akolici to ludzie głęboko zdemoralizowani, ich postawa budzi odrazę.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 60 razy 60

  nie ma bardziej załganych dziennikarzy niż te prawicowe pieski na posługi... znaleźli się nagle miłośnicy mowy miłości

 • varranzcomodo242

  Oceniono 56 razy 54

  Karnowski to żałosny, zakompleksiony onanista. Takiego Karnowskiego nie powstydziłby się sam Joseph Goebbels

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX